şükela:  tümü | bugün
 • hasim iscan kultur merkezi'nde 2006 kış sezonu itibarıyla prömiyerini sahneye koydukları gozlerimi kaparim vazifemi yaparim isimli oyun ile antalyalı sanatseverlere tekrar merhaba demiş ve sevindirmiş tiyatro.

  http://www.antalyadt.gov.tr/
 • 1993 yılında kurulmuş, sahnesinin eskiden özel idare binasında olduğu, pek çok değerli oyuncunun gelip geçtiği devlet tiyatrosu
 • 2010 sezonunda prömiyerini yaptıkları ana oyunu muhteşem. defne yalnız bu oyunda adeta sessiz bir jübile yapıyor, izleyenleri büyülüyor.

  oyunu o kadar beğendim ki, defne yalnız'a eşlik eden oyuncuların ismini anmadan geçmek istemiyorum; mehmet şahin, sertel uğur, selim bayraktar, sedat mayadağ, gökhan tüzün ve şenol kaderoğlu.

  söyleyeceğim şudur ki; gidin, görün.
 • bu sezon iki oyununa gitme imkânı bulduğum devlet tiyatrosu. iki oyunda da salonun yarısından fazlasının boş olması beni şaşırttı ve üzdü. herhalde antalya izleyicisinin beğendiği bir oyunu tekrar izleme gibi bir alışkanlığı yok. devlet tiyatrosunun tek sahnesi, dolayısıyla az sayıda oyunu olduğu için tiyatro alışkanlığı olanlar oyun ilk sahnelenmeye başladığında izliyor, ilk aydan sonra da boş koltuklara oynanıyor gibi bir izlenim edindim.

  yalnız, oyundan önceki cep telefonu uyarısı çok etkili. melodi sesleri yerine titreşim sesi duyuluyor ve "cep telefonunuzu sessize almak kapatmak değildir. lütfen telefonunuzu kapatır mısınız?" anonsu duyuluyor. o "kapatır mısınız?"da öyle tehditvâri bir vurgu var ki, insanın telefonunu değil kapatmak, direkt atası filan geliyor. ankara'da da aynı anons kullanılsın isterdim şahsen.
 • antalya halkının miskin olmasından kaynaklanan durumdur. saat 6da sokakta bir allahin kulunu goremezsiniz sokaklarda...
 • dolu tribünlere oynadığı dönemleri çoktan geride bırakmış, 2004 sezonundan itibaren kalekapısı civarındaki kendi binasının çökme tehlikesi geçirmesiyle kan kaybetmiş kurumdur. emekli olan ve tayinle giden çekirdek kadrosundan sonra bir türlü beli doğrulmamıştır.
  tiyatroya başladığım tiyatrodur.
 • düzenlediği festival ile sezon kapanmadan önce haşim işcan kültür merkezi büyük salonu doldurabilen, ancak bunu yaparken klima ve havalandırma sorununu çözmeyi beceremeyen tiyatro. evet sevgili selim gürata, misafir sanatçılara ve teknik ekiplerine teşekkür ederken o salonda kan ter içinde üç saat oyunu bitirmeye başaran seyircilerine de teşekkür etseydin keşke.
 • temsil başlamadan önce "telefonunuzu kapatınız, telefonunuzun sesini kısmak kapatmak demek değildir" gibi ukala bir anons geçen tiyatro. anonsu yapan hanımefendinin sesi öyle bir azarlayıcı tonda ki, oturuşunu düzeltenler bile oluyor. abla temsil sırasında gelip mendil ve tırnak kontrolü yapacak sanıyorsun. bu ne lan.
 • sanat ve sanatçıdan anlamayan yörük antalya halkının, göçmenlerle kültürlüleşmesine rağmen, dışarıdan gelenlere düşman olarak yozlaştığını iddia etmesiyle çapraşık, bir türlü istediği yere gelemeyen kurumdur antalya devlet tiyatrosu. festival düzenlediler, ilgi güzeldi bu yıl. haşim işcan merkezinden daha iyi yerleri hakediyor bence.
 • sahnesi minicik, dekoru kostümü çok mütevazı, bu yüzden çok samimi bulduğum prodüksiyonları olan kurum.

  aralık 2015 programı için buradan.

  leap of faith kendi sitesine de link verelim demiş. böyle: http://www.antalyadt.gov.tr/