şükela:  tümü | bugün
  • antalya sıcağından daha iyidir.
  • kendisinden hiç beklenmeyendir.

bir tarafımız dondu resmen bugün. hiç normal değil bu. cidden. ankara soğuğu gördüm, ısparta ayazı gördüm, izmir ayazı gördüm, ama bu bir başkaydı.
  • bir damdan diğer dama atlayan rusların havada donduğu rivayet edilir.
  • antalya'ya yakışmayandır... antalya'sın lan sen -1 nedir hiç yakışıyor mu senin gibi bir şehre? ayıp!

edit: 7. entry ile plakayı da yaptım böylece...
  • öldürmez, süründürür, adamı aptala çevirir. 5 yıl ankara'da yaşadım böyle soğuk görmedim. atkı, bere, kazak, palto hiç fayda etmiyor. klima zaten kendini ısıtmaya çalışmakla meşgul. elektrik sobasının tam önü en sıcak yer.
    allah sokakta yaşayan ve çalışanların yardımcısı olsun. anlatılmaz yaşanır bu hava, öyle böyle değil...

(bkz: antalya ayazı)
  • bir garip soğuk.. ne kadar kalın ya da kat kat giyinirseniz giyinin tınlamayan soğuktur.. bir şekilde içinize işler, kaçış yoktur..
  • antalya sıcağına alışanların soğuk zannettikleri havadır. antalya'da yaşıyorum ve kaban-bere ikilisini kullandığım gün sayısı yılda 10'u geçmiyor.
    tanım: yok böyle birşey.

zamanın ötesinden: antalyalılar bunu okurken çok üşümüş.
  • antalya'nın soğuğunun sırrı şudur ki kaban, bere, kask,zırh falan giyseniz de o soğuk ciğerlerinize kadar işler.
    normal koşullarda sıkı giyinerek soğuktan korunabilirsiniz ama antalya'nın yüksek nem oranı bu korumayı etkisiz hale getiriyor diye tahmin etmekteyim.
    bozkır soğuğunu da biliyorum, kesinlikle çok soğuktur ama sadece açıkta kalan vücut kısımlarınız üşür ama antalya'da 7 kat giyinseniz de o soğuk içinize geçiyor.