şükela:  tümü | bugün
 • hep alt yapiya bok atılsa da kendine has bir yağmur turudur.sınır tanımaz, durmak bilmez, del
  i gibi yagar, ikna olmaz bi turlu. yeşilin hala ve inatla yoğun oldugunu ispat eder aslında; cevreci camiaca mutluluk vermesi gereken yagmurdur yani. yagmura dırenebılen buyuklukte ve gucte aracların insanların karsıdan karshıya gecmesı ıchın yardımcı oldugu gibi enteresan hatıralar bırakmıshtır bende....
 • bana gökgürültüsünden,şimşekten ve yıldırımdan korkmamayı 5 yaş itibarıyla öğretmiş olan kış yağmurlarıdır. antalyada yaz haricinde bir mevsimde bulunmuş olan herkesin aşina olduğu ve eşine benzerine başka bir yerde kolay kolay rastlanmayacak yağmurlardır,zor bulunan benzeri için (bkz: muson yağmuru).
 • hemen ardından güne$in açmasıyla ünlüdür. öyle istanbul'un yağmurları gibi karabulutları götürmeyen yağmur değildir. özellikle sonbaharda bakarsınız ki sabah hava kapalıdır, yağmur yağacaktır. bir mont alırsınız bir de $emsiye... yağmur yağar seller akar deli gibi. öğlen olmadan güne$ açar, sıcaklarsınız hemen. ondan sonra tüm gün elinizde bir mont ve bir $emsiyeyle dola$ırsınız.
 • ardindan gune$ acmasina acar, ama o ana kadar yere du$en yagi$ miktari hayvani oldugu icin yurunecek kuru yer de birakmami$ olur. neyseki durumu deli sicaklari ortama getiren antalya gune$i, ortami kisa surede kurutarak kurtarir.

  rize'lilerin "bizim orda cok yagmur yagar" lafina kar$ilik, antalya'da yagan saglam bir yagmurda kalmalarini salik veririz. (bkz: googol)
 • semsiye denen esyanin bi halta yaramadigini ogreten yagmurlardir. uzerinize bi kova su dokup disari oyle cikarsaniz daha az etkilenir, daha az lanet okursunuz...
 • türk filmlerindeki yağmur sahnelerini andıran yağmur çeşididir. sanki arka plan günlük güneşlikmiş de ön planda yani sizin olduğunuz mahalde tepeden biri hortumla mekanı suluyormuş gibidir. yağmur damlası denen şey burada damlalıktan çıkar damacana damacana yağar sanki. ayrı bir hoşluğu vardır.
 • ilk defa şahit olanları panikletip besmele çekmelerine neden olan yağmurdur.
 • zaman zaman rüzgarın da desteğiyle kayışı koparıp şemsiyenin koruma sağladığı açıyı siklemeyip her açıdan yağmaya başlayan yağmurdur.
  antalya'nın yağmuruyla kapışılmaz, efendi gibi evinize girer dinmesini beklersiniz birkaç gün.

  yine de antalya harika bir şehirdir, yağmur falan hikaye...
 • nasıl bir mantıkla hızını arttırmayı başardığını anlayamadığım yağmur türüdür. örnekle açıklamaya çalışırsak, atladınız arabaya, çarşıdan dondurmalarınızı aldınız, sahile cektiniz arabanızı dondurmalar elinizde yürümeye başladınız araba ile aranızdaki mesafe maximum 10-15 metre olsun... yağmurun hafiften atıştırmaya başladığını farketmekle arabaya dönelim denen sürede donunuza kadar ıslanmış oluyorsunuz... geriyede eliinizde ıslak bir küllah kalıyor, dondurmayı yiyip yemediğinizi hatırlamıyorsunuz, varın siz hesap edin..