şükela:  tümü | bugün
 • varlıkları toprak temellidir. aklı olan bahçelerini işleterek ya da işlettirerek narenciye, nar vs. olayına girer, salak olanları toprakları sata sata kısa vadeli refah yaşar.

  genelde tembeldir. antalya'nın gelişimine ve kendi dokusunu korumasına yardımcı olacak yatırımlardan uzaktır. meyve-sebze parası gelsin altlarına iyi bir araba çeksin, lara'da deniz kıyısında bir ev alsınlar bunlara yeter. vizyonları bu kadardır.

  mercedes vs. alabildi mi, deniz gören bir evi oldu mu tamam. mission accomplished.

  en büyük hobileri porsche vb. araçlarıyla antalya'nın dandik mekanlarına gelerek şişe açtırarak kendilerini bir bok sanmasıdır. kendilerini yüksek yakalı gömleklerinin arkasında gizleyemedikleri antalya köylüsü auralarından farkedebilirsiniz.

  para yemekten başka bir bok yapmadıkları gibi, başka şehirlerden gelip yatırım yapan, işletme kuran, hizmet sektörüne giren insanlara da bok atar, "geldiler bozdular antalya'nın dokusunu" vs. diye.

  çok biliyordun madem sen kursaydın o işletmeyi. nasıl olsa hedonik zevklerini tatmin edecek para geliyor diye götünü yayıp yatacağına sen taşın altına koysaydın elini.

  nesilden nesile tarlalarda dedelerinin beynine güneş geçe geçe bunlara bu kadar beyin hücresi kalmış.
 • genellikle kadınların oluşturduğu bir gruptur, çünkü verimsiz olduğu düşünülen deniz kenarı araziler kadınlara verilmiştir, geçmiş zamanlardaki vasiyet bölüşümlerinde.

  o zamanki dere kenarı ve tarıma elverişli arazi sahipleri ise şu an iç çekmekte.
 • kültürsüz kültürlüdürler. topraktan gelen zenginlik eğitime harcanan payı da yükseltmiştir dolayısıyla kentin üniversite eğitimi almış nüfus sayısı yıldan yıla artmaktadır. ancak ne yazık ki, kentim insanının okuma alışkanlığı yoktur.
  kentte bulunan kitabevlerinin bir çoğu kazançlarının büyük kısmını ders kitapları ve test kitaplarından elde ederler ki, en görünür rafları onlara aittir. gerçek anlamda kitabevi sayısı ise üçü geçmez, onları da best seller ve magazinler idare eder.
  yani okumadan kültürlü bir kent olmaya çalışan, kültürsüz eğitimli bir kenttir sevgili antalyam.
 • kızlar çocukları-miras-deniz kenarı efsanesinin sonuna gelmiş bulunmaktadır. otel yapacak yatırımcı turizm tahsisini (araziyi 49 yıllığına kiralama) alıp otelini yapmaktadır. kimse gidip 50 dönüm deniz kenarı arazi sahibi hemşirelerimize 50 milyon avro&us dollar&lira vermemektedir. bu yüzden çok fakir kaldık ey hemşerilerim...
 • hergün kampüste bir kaç tanesinin çocuğuyla karşılaştığım ve her gün itinayla küfür ettiğim kesimdir. sözlük ahalisi adına da küfür edebilirim kendilerine, benim için hiç problem değil.
 • palmcity antalya'da oturuyordur