şükela:  tümü | bugün
 • söylenecek pek fazla bir şey yok zaten
  ne yazık ki böyle insanlar da var dünyada
 • yukarıdaki bir entry'yi sadeleştireyim:
  "ne yazik ki insanlar da var dünyada..."
 • hadi biz insanlar bu yeryüzünde yaşamayı bilemedik. bir arada yaşayamıyoruz.

  alt komşusunun adını dahi bilmeyen bi yapıya şehir dedik.

  bu hayvanlardan ne istiyoruz peki orospu çocukları?

  onların günahı ne?
 • yazik gunah olan.

  pesin edit: orospu cocuklugunun luzumu yok, cocuklugum sokak kedileri ve kopeklerini beslemek ve onlari sevmekle gecti. hayvanlari cok seviyorum. hatta su an turkiyede degilim ama turkiyedeki ailem surekli olmek uzere olan sokak kedilerini veterinere goturup kurtariyor ve besliyorlar. ama neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlayacak kadar zekam ve egitimim var.

  soyle bir durum var, her seyi siyah ve bayaz olarak tartismaya calistigimiz icin gercekten makul bir zemine cekemiyoruz muhabbeti.

  ben de her medeni ulkede oldugu gibi sokaklarda sahipsiz yani sokak kedisi ve kopegi gormek istemiyorum. bunun bilimsel riskleri ortada. medeni hic bir ulkede de goremezsiniz sahipsiz kedi ve kopek. nokta!

  ama gelip de boyle diyoruz diye boyle haberlere seviniyoruz anlami cikmasin. hatta bunun ima edilmesi bile uzuyor insani. ama orospu cocuklari var tabii arguman getirmekten aciz, benim gibilere saldirmak icin sizin yuzunuzden bu hayvanlarin basina bunlar geliyor diye atarlanan.

  emin olun, gordugunuz uzere gerek insanimizin kalitesinden olsun, gerek baska sebeplerden olsun sokak hayvanlari sokakta kaldiklari icin en cok eziyet ceken kesim. insanlarin yasadigi magduriyetler cogu zaman bu eziyetin yaninda hic. ote yandan sokak hayvanlari hastalik gibi riskler teskil etmekte ve hatta kimi durumlarda insanlarin ve bilhassa cocuklarin guvenligini bile tehdit edebilmekte. neticede sehirde yasayan biri bir kopek surusu geldiginde ne yapacagini bilemeyebilir, ve yanlis harekette bulunabilir. olumcul trafik kazalarina da sebebiyet vermekteler.

  peki sokak hayvanlari nasil bitirilecek. bazilarinin gene arguman olarak iddia ettigi gibi hepsi telef edilerek degil. oyle olmak zorunda degil, ve hatta oyle olmamali tabii ki. e, o zaman nasil olacak? tabii ki kisirlastirma ve insancil hayvan barinaklari ile. bu barinaklardaki hayvanlarin sahiplendirilmesi de bir amac olmali tabii.

  ha bu dedigimi turkiye'de yapmak ne kadar kolay? butce verilse ve planlansa cok kolay. ama biz tabii ki bir boka yaramayan seylere kafa yoruyor ve enerji harciyoruz, bu ve hatta bundan bile daha onemli onca konu varken.
 • antalya'lı hayvan düşmanları sıcaktan iyice cinnet mi geçiriyor nedir?
 • çok ve çok fazla miktarda hikaye duymuşluğum vardır kedilerin bedduasıyla ilgili.

  kedinin bedduası diye bir tabir de vardır hem de.

  bildiğin tesadüf mü değil mi bilmiyorum ama bir şekilde kedilere kötülük yapanların başlarına gelenleri duydum. maddi manevi sıkıntıya düşmüşlerdi.

  umarım tesadüf değildir. bunu diliyorum bugün. hepsinin bedduası üstünüze yağsın şerefsizler.
 • bu olaya "doğal seleksiyon" diyecek bir namussuz çıkar mı acaba?
 • anne kedi hala kafası ezilmiş yavrusunu yalamaya çalışıyor değil mi görselde? yazarken utandım. bunu ve bunun gibi şeyleri yapanlar, belalarını en güzel şekilde bulacaklar.
 • gün yüzü gösterilmemesi gereken kişiler tarafından yapılmıştır. evet cezası müebbet olmalı. hayvana bunu yapan, insana ne yapmaz ?