• yukarıdaki bir entry'yi sadeleştireyim:
    "ne yazik ki insanlar da var dünyada..."
  • çok ve çok fazla miktarda hikaye duymuşluğum vardır kedilerin bedduasıyla ilgili.

kedinin bedduası diye bir tabir de vardır hem de.

bildiğin tesadüf mü değil mi bilmiyorum ama bir şekilde kedilere kötülük yapanların başlarına gelenleri duydum. maddi manevi sıkıntıya düşmüşlerdi.

umarım tesadüf değildir. bunu diliyorum bugün. hepsinin bedduası üstünüze yağsın şerefsizler.
  • anne kedi hala kafası ezilmiş yavrusunu yalamaya çalışıyor değil mi görselde? yazarken utandım. bunu ve bunun gibi şeyleri yapanlar, belalarını en güzel şekilde bulacaklar.
  • bu hayvanlara bakan insanlara daha önce saldırmış bi yaratık süpheli konumdaymış.
    benim kafam hala almıyor, canlılara karşı nasıl bi nefretin var ki avcuna küçük gelen bebelerin kafasını ezebiliyorsun. naptı lan ananız babanız size küçükken her gece tecavüz mü ettiler.

sokakta kedi köpek görmek istemiyorum ama...
    medeni/gelişmiş ülkelerde sokak hayvvanı yok bizde de olmasın...

son dönem hayvanlara eziyet konulu başlıklarda ve bu başlıklara eziyeti sanki haklıymış gibi gösterenlerde gördüğüm genel bahaneler.
    sorsan gavat hayatında bir hayvana yoldaşlık etmemiştir, bi tanesini de sokaktan kurtarayım dememiştir ama sokakta görmek istemez. neden? çünkü aslında yalandan hayvanseverdir ya da cidden hayvan sevmiyordur.

merak ettiğim 1-2 bişi var.
    - amerikada ingilterede fransada fln bölgeye uygun türlerde ve cinslerde hayvanlar yok mu zannediyorsunuz.
    - türkiyenin medeni/gelişmiş ülke olmasındaki en büyük engelin sokak hayvanları olduğunu mu sanıyorsunuz.
    - yoksa hepsi tamamda kendinizi çok akıllı mı sanıyorsunuz.
  • yine tek bir dileğim var: bunu yapan herkimse kendisi ve sevdikleri de aynı sonla gebersin gitsin.
    hem de bilinçli bir şekilde olsu, kaza falan değil.

çünkü böyle bir adaletin varlığına umut bağlamak bile beni sakinleştiriyor.
    yoksa öfkeden delireceğimi hissediyorum!
  • antalya'lı hayvan düşmanları sıcaktan iyice cinnet mi geçiriyor nedir?
  • gün yüzü gösterilmemesi gereken kişiler tarafından yapılmıştır. evet cezası müebbet olmalı. hayvana bunu yapan, insana ne yapmaz ?
  • yazik gunah olan.

pesin edit: orospu cocuklugunun luzumu yok, cocuklugum sokak kedileri ve kopeklerini beslemek ve onlari sevmekle gecti. hayvanlari cok seviyorum. hatta su an turkiyede degilim ama turkiyedeki ailem surekli olmek uzere olan sokak kedilerini veterinere goturup kurtariyor ve besliyorlar. ama neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlayacak kadar zekam ve egitimim var.

soyle bir durum var, her seyi siyah ve bayaz olarak tartismaya calistigimiz icin gercekten makul bir zemine cekemiyoruz muhabbeti.

ben de her medeni ulkede oldugu gibi sokaklarda sahipsiz yani sokak kedisi ve kopegi gormek istemiyorum. bunun bilimsel riskleri ortada. medeni hic bir ulkede de goremezsiniz sahipsiz kedi ve kopek. nokta!

ama gelip de boyle diyoruz diye boyle haberlere seviniyoruz anlami cikmasin. hatta bunun ima edilmesi bile uzuyor insani. ama orospu cocuklari var tabii arguman getirmekten aciz, benim gibilere saldirmak icin sizin yuzunuzden bu hayvanlarin basina bunlar geliyor diye atarlanan.

emin olun, gordugunuz uzere gerek insanimizin kalitesinden olsun, gerek baska sebeplerden olsun sokak hayvanlari sokakta kaldiklari icin en cok eziyet ceken kesim. insanlarin yasadigi magduriyetler cogu zaman bu eziyetin yaninda hic. ote yandan sokak hayvanlari hastalik gibi riskler teskil etmekte ve hatta kimi durumlarda insanlarin ve bilhassa cocuklarin guvenligini bile tehdit edebilmekte. neticede sehirde yasayan biri bir kopek surusu geldiginde ne yapacagini bilemeyebilir, ve yanlis harekette bulunabilir. olumcul trafik kazalarina da sebebiyet vermekteler.

peki sokak hayvanlari nasil bitirilecek. bazilarinin gene arguman olarak iddia ettigi gibi hepsi telef edilerek degil. oyle olmak zorunda degil, ve hatta oyle olmamali tabii ki. e, o zaman nasil olacak? tabii ki kisirlastirma ve insancil hayvan barinaklari ile. bu barinaklardaki hayvanlarin sahiplendirilmesi de bir amac olmali tabii.

ha bu dedigimi turkiye'de yapmak ne kadar kolay? butce verilse ve planlansa cok kolay. ama biz tabii ki bir boka yaramayan seylere kafa yoruyor ve enerji harciyoruz, bu ve hatta bundan bile daha onemli onca konu varken.
  • bu olaya "doğal seleksiyon" diyecek bir namussuz çıkar mı acaba?
hesabın var mı? giriş yap