şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • üst edit:ayrıntılı linki okudum. o masum çocukların yüzlerini gördüm. allah'ım inşallah intihar değildir diye dua ediyorum. inşallah bir cani bunların canına kıymıştır. çünkü bir anne babanın kendi çocuklarına kıyacak duruma gelmelerine ne sebep olabilir diye düşünüyorum. çalıştığım kurumda eşi kısa bir süre önce ölen bir arkadaşımız dayanamayıp iki çocuğunu geride bırakıp intihar etmişti çocukları amcalarında kalmıştı yetim olabilirlerdi ama nefes alıyorlardı ve mücadele etmelerini sağlayacak bir hikayeleri vardı! eğer bu fırsat bu çocuklara verilmemişse çok çok üzüleceğim...

  istanbul fatih'ten sonra antalya!
  ikisi çocuk 4 kisi antalyada bir evde ölü bulunuyor eve giren polis ekipleri ve sağlık görevlileri kokudan etkilenip fenalaşıyor. korku filimlerini aratmayan bir durum
  edit: gerçekleşen bu ölüm(intihar yada değil) düşünceme göre fatihte ki olaydan önce olmuş. yoğun kokudan dolayı kbrn(kimyasal biyolojik radyolojik nükleer tehditler) ekibi çağrılmış. mevsimde gözönünde bulundurulursa bir cesedin bu denli koku yapacak şekilde çürümesi en 2 haftayı bulur diye düşünüyorum. yinede bu konu hakkında bilgisi olan yazarlar varsa yeşillendirirse çok sevinirim...

  edit 2: ayrıntılı link için bogakadini ne teşekkürker...

  edit 3: olayın fatihteki olaydan önce olmasını çok önemsiyorum. eğer daha önce gerçekleşmişse ve intiharsa ve bu intihar ekonomik sebeplerden dolayı ise devlet yetkililerinin artık ekonomik sürece devlet ciddiyeti ile yaklaşması gerektiğini düşünüyorm. tehlikenin farkına varılmalı...

  edit4: inşallah bir cani bunlara kıymıştır yorumum sanırım yanlış anlaşıldı. sebebi daha açıklığa kavuşmamış ama gerçekleşmiş bir olay var, benim temennim bu çocukların ölüm nedeninin ebeveynlerinden kaynaklı olmamasıydı...

  edit5:maalesef ekonomik nedenlerden kaynaklıymış, nasıl kıydınız o çocuklara!

  babanın mektubu

  link
  ayrıntılı link
 • geçtiğimiz gün borçları sebebiyle intihar eden 4 kardeşten sonra bugün gerçekleşen üzücü olay.

  evde bulunan mektup ile olayın intihar olduğu kesinleşti. mektupta yazanlar:

  “baba selim şimşek'in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. babanın, "herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. hayatımıza son veriyoruz" ifadelerini kullandığı ifade ediliyor.”

  insanlar işsizlik yüzünden intihar ederken geçtiğimiz gün “kriz var” diyenlere hapis cezası verilecek diye haber çıktı. gerçekten bu sorunu bu şekilde mi çözeceksiniz? insanlar kendini öldürüyor, onları hapisle mi korkutacaksınız?

  intihar olaylarının önüne nasıl geçeceğiz? yoksullukla mücadele ederek mi, yoksa itibardan tasarruf olmaz diyerek aynen devam edip suçluyu siyanür ilan edip siyanürü yasaklayarak mı?

  kaynak: https://tr.sputniknews.com/…k-bir-aile-olu-bulundu/

  medya haberi “sebep siyanür” şeklinde vermeye başladı bile. hayır ulan hayır! sebep siyanür falan değil. sebep bal gibi de yoksulluk, işsizlik, üzeri örtülmeye çalışılan kriz.
 • vatandaşının sorunlarına sağır bir iktidarın döneminde gerçekleşmiştir.
 • yazık, şu memleketin insanlarının geldiği hale, düştüğü duruma bak. olayın gerçek yüzünü bilemiyoruz ama ne olursa olsun, 4 tane hayatının baharındaki genç aynı evde, hayatlarının baharında yaşamlarını yitiriyorlar. daha fatih'te yaşanan trajedi henüz soğumamışken üstelik. sebep ne olursa olsun, o gençlerin o duruma düşmelerine sebep olanlar utansın.
  bazı milletvekilleri de çıkıp, 'türkiye'de yoksulluk yok' diyor. insan utanır. utanır şu cümleyi kurarken. resmen ideolojiniz sebebiyle iktidara yapışma hırsınız, gözünüzü kör etmiş. yaşanan gerçekleri bile inkar etme durumuna gelmişsiniz. yazık kere yazık!
 • son bir haftadır kaçıncı intihar vakası? neler oluyor, neden böyle oluyor? çocukların ne suçu vardı?
 • (bkz: yeryüzünde halife olmanın sorumluluğunu taşıyoruz)
  yeryüzünde belâ olmanın gereğini yapanlar yüzünden tekrarından korkulan, sonucu ölümcül olan eylemlerden bir daha...
  değildir inşallah!
 • çok kötü ve dramatik bir trend. umarım ülkemizde yaygınlaşmadan devlet siyanürü yasaklamaktansa bu yolu seçen insanların problemlerine çare bulur.
 • --- spoiler ---
  olay yerine afyonkarahisar’dan kimyasal biyolojik radyolojik nükleer tehditler (kbrn) ekibi çağrıldı.
  --- spoiler ---

  neden? yeteri kadar bilgi içermeyen haber.

  edit: ayrıntılı haber gelmiş, teşekkürler.
 • bu ay içinde ikinci zehirlenme vakası. polisler aileyi el ele yatar vaziyette bulmuşlar.

  kaynak
 • “intiharlar çoğaldıkça yayın yasağı gelecektir” yazacaktım ama zaten haber kanallarından değil internet sitesi ve bir kaç muhalif gazeteden öğreniyoruz aq. bu vesileyle “istanbul’da ölü bulunan dört kardeş” haberini vermeyen fox haberin de ayrıca aq.