• ölenlere allah’tan rahmet diliyorum. öyle bir nesiliz ki uzaylı istilası hariç görmediğimiz şey kalmamıştı şu memlekette ancak hiç bu kadar değerlerimizin elimizden kayıp gittiğine şahit olmamıştık. olay belki intihar belki aile reisinin işlediği cinayet bilinmez falat toplu intiharlar, aile ölümleri bize uzak kavramlardı. demek ki aile reisleri bıçak kemiğe dayanınca rahat bir şekilde bu kararları alır olmuşlar. birilerinin vicdanı sızlayacak mı yoksa suçu yine darwin’e mi atacaklar bilmem ama toplumun vicdanında kapanmamak üzere açılan yaraları nasıl kapatacaklar gerçekten bilmiyorum!
  • 9 ve 5 yaşında daha yaşayacak belki güzel belki zor bir sürü anısı olacak 2 minik yavruyu bu hayattan kopartan acı olaydır.

intiharı düşünen anneyle baba da nasıl bir çıkmaza girdi ki gözlerinden belki de sakındıkları çocuklarını bu dünyada geride bırakmak istemediler.

ekonomi kötü ama psikolojik durumlarımız daha da kötü.
  • ülkenin durumu o kadar içler acısı ki.. insanlar artık toplu bir şekilde intihar etmeye başladı.
  • her gün 100 kişi evinde ölü bulunsa dahi hiçbir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.

çünkü olayı görmüyoruz. buradan konuşuyoruz ediyoruz ama, medyanın %90'ı ya görmezden geliyor ya da çarpıtarak aktarıyor. fatih'te ölenlerin ateist propaganda yapan kitap nedeniyle öldüğünü iddia etmek gibi.
  • aman allah'ım. siyanür şüphesi varmış yine.
    edit: baba ve iki çocuğu elele bulunmuş. böyle bir acı olamaz.
  • çok üzücü olay, küçücük çocukların da ölümü içimi parçaladı sabah sabah. mektup bıraktıkları yazıyor. en azından herkes kafasına göre sebep uydurmaz. sebep ne olursa olsun değer miydi be kardeşim el kadar yavrucakların canına kıymaya.

edit: yine geçim derdiymiş insanları intihara sürükleyen sebep. ne desem gg.
  • neden gelip adamların evlerine girip ölülerini alıyorsunuz dediğim hadise sosyal devlet sanırım sadece ölünce cenaze işlerine bakıyor.böyle devlet anlayışına yazıklar olsun.
  • eğer fatih'teki olayla aynı neden ile gerçekleşmişse insanların sorunlarını görmeyen, duymayan; herkesi medya ile baskılamya çalışanlara bir kez daha yazıklar olsun! ne lan bu milletin çektiği, yeter be!
  • (#97562961)
    devlet ciddiyeti mi? o da ne?
hesabın var mı? giriş yap