şükela:  tümü | bugün
279 entry daha
 • insanların alın terlerini kendi elleriyle hiç etmesi hem de devletin çiftçiden halka ulaştırma gibi basit bir beceriden yoksun olmasından dolayı. dökülen sadece mahsül değildi umut , gözyaşı ,gelecek...
 • sağı solu kapatmayla olmuyor. madem büyük devletsin, madem önüne gelene ahkâm kesiyorsun. o zaman sen devlet olarak çiftçiden bu ürünleri satın alacaksın.
 • bugün görüntüleri izlerken çok derin bir empati kurduğum çiftçilerdir kim bilir o çöplere dökülen mahsüllerle birlikte ne acılar ne emekler en önemlisi ne umutlar yok oldu. umarım emeklerinin karşılıklarını her zaman alabildikleri bunun güvenini hissettikleri hak ettikleri değeri gördükleri güzel yarınlara uyanırız
 • marketlerdeki gıda fiyatları almış başını gitmişken böyle şeyler yaşanmasına neden olan devletin ilgili kurumlarındaki kişilerin çok acilen hesap vermesi gerekmektedir nşa. elbette akp iktidarında hesap verme, hesap sorma gibi kavramlar yok olduğu için suç çiftçiye kesilerek halledilecektir.
  devlet tüm alanlarda çöküşe geçmiştir. bu ülke akp iktidarını daha fazla kaldıramaz. bir an evvel bu iş bilmez beceriksizler ordusu partiden kurtulmamız gerekiyor yoksa ülke geri döndürelemez şekilde bataklığa saplanacak. yahu kendi kendine yeten sayılı ülkelerden birinin geldiği duruma bak. daha bunlar iyi günlerimiz. 2023'e falan kalırsa seçim, 2 yıla çok daha beter oluruz.
 • gıcık olduğum eylem çeşitlerinden birini yapmış olan çiftçilerdir. tamam kardeşim davanda yüzde yüz haklısın biz de seni destekliyoruz ancak çöpe dökmek yerine gerilla eylem olarak şehrin göz önünde bulunan lokasyonlarına bıraksan hem fakir fukara nasiplense, hem konudan haberi olmayacak milyonlar hayırdır ne iş dese fena mı olur. ürünleri alırken izdaham olur demek için birazdan buraya damlayacak pandemi fetişletine de peşin söz. bu ülkede açlık, fakir halk için pandemiden daha büyük sorundur.
 • haberde çiftçilerin döktüğü sebze meyvelere artık bakamadım. yazık günah değil mi? insanlar emek vererek bir şeyler yetiştiriyor üstelik de bize lazım olan ama ulaşımı yapılamayan. her yerde meyve sebze fiyatları uçarken adamlar kamyon kamyon döktüler. israfın böylesi. çok üzücü izleyemedim haberi artık bir yerden sonra.
 • giden domatlar, kalan domatların fiyatını artırıyor millet. (bkz: cobwebb teorisi)
 • şimdi anlaşıldı rte'nin dün akşamki alelacele çiftçinin evinde iftar açması..

  allah'a şükür..
 • a haber: türkiyede sebze bollugundan dolayı fazlalık ürünler çöpe atılıyor.
 • kime kızıyorlar? 20 yıldır seçtikleri, her yetkiyi verdikleri adama, hiçbir kesimi ayırmıyorum, her mesleğin yarısı bunlara oy verdi, çekecekler, verdikleri oyların sonucuna katlanacaklar.

  biz özgürlükler kısıtlanıyor diye bağırıyorduk, bazılarının umurunda değildi özgürlük, sadece para düşünüyorlardı, işler iyi diyorlardı, artık ceplerinden çıkmaya başlayınca onlar da bağırmaya başladı.

  akp teşkilatı içinde olup sefasını yaşamayan herkes siyasal islamın cefasını çekecektir.
4 entry daha