• yarın öbür gün tutuklanma haberlerini okuruz.
  • (bkz: 4 mayıs 2021içişleri bak. pazar yerleri genelgesi) pazar kurulmadı ortalık kötü oldu. konum aliağa cumartesiden cumaya alınan pazar, 23 nisan kapanma oldu kurulmadı. mahallesi şakran kurulmadı. aliağa da çarşamba pazarı olur bir de. kapanma öncesi pazar kurulmayacak diye akın oldu pazara. sabah 5 liraya satılan salatalık akşam ucuzlayağına 8 liradan alıcı buldu. belediye son dakika karar alıp pazarı perşembe kurulacığını duyurdu. şakran da keza aynı.

sonuç: pazar aşırı dolu. şakran yazlık yer çoğu gelmiş. salatalık 8, 9 tl. dometes 7, 8 tl. muz:12 patlıcan: 7, 8 tl ıspanak kapanma işinden önce 3 tl idi çıkmış 5 tl. çilek : 15
    marul: 3, 4 lira kapya biber: 20 lira dediler soran yok artık dedi. ben yanımdan geçtim fasulye bakla çıkmış yanına varamıyor insan.

kapanmadan önce enginar 2 tl ye veren vardı. bu hafta 3,5 liraya anca buldum o da sonuncuymuş.

kronik rahatsızlığım var yediğime içtiğime dikkat etmek zorundayım. tavuk, et, balık, sebze ve meyve aldı başını gitti insanlar ne yapacak şaşmış durumda.
  • insanların alın terlerini kendi elleriyle hiç etmesi hem de devletin çiftçiden halka ulaştırma gibi basit bir beceriden yoksun olmasından dolayı. dökülen sadece mahsül değildi umut , gözyaşı ,gelecek...
  • çöpe dökme millete dağıt neden ziyan ediyorsun
  • bugün görüntüleri izlerken çok derin bir empati kurduğum çiftçilerdir kim bilir o çöplere dökülen mahsüllerle birlikte ne acılar ne emekler en önemlisi ne umutlar yok oldu. umarım emeklerinin karşılıklarını her zaman alabildikleri bunun güvenini hissettikleri hak ettikleri değeri gördükleri güzel yarınlara uyanırız
  • marketlerdeki gıda fiyatları almış başını gitmişken böyle şeyler yaşanmasına neden olan devletin ilgili kurumlarındaki kişilerin çok acilen hesap vermesi gerekmektedir nşa. elbette akp iktidarında hesap verme, hesap sorma gibi kavramlar yok olduğu için suç çiftçiye kesilerek halledilecektir.
    devlet tüm alanlarda çöküşe geçmiştir. bu ülke akp iktidarını daha fazla kaldıramaz. bir an evvel bu iş bilmez beceriksizler ordusu partiden kurtulmamız gerekiyor yoksa ülke geri döndürelemez şekilde bataklığa saplanacak. yahu kendi kendine yeten sayılı ülkelerden birinin geldiği duruma bak. daha bunlar iyi günlerimiz. 2023'e falan kalırsa seçim, 2 yıla çok daha beter oluruz.
  • gıcık olduğum eylem çeşitlerinden birini yapmış olan çiftçilerdir. tamam kardeşim davanda yüzde yüz haklısın biz de seni destekliyoruz ancak çöpe dökmek yerine gerilla eylem olarak şehrin göz önünde bulunan lokasyonlarına bıraksan hem fakir fukara nasiplense, hem konudan haberi olmayacak milyonlar hayırdır ne iş dese fena mı olur. ürünleri alırken izdaham olur demek için birazdan buraya damlayacak pandemi fetişletine de peşin söz. bu ülkede açlık, fakir halk için pandemiden daha büyük sorundur.
  • haberde çiftçilerin döktüğü sebze meyvelere artık bakamadım. yazık günah değil mi? insanlar emek vererek bir şeyler yetiştiriyor üstelik de bize lazım olan ama ulaşımı yapılamayan. her yerde meyve sebze fiyatları uçarken adamlar kamyon kamyon döktüler. israfın böylesi. çok üzücü izleyemedim haberi artık bir yerden sonra.
  • giden domatlar, kalan domatların fiyatını artırıyor millet. (bkz: cobweb teoremi)
  • domatesleri dolmalık biberleri ihtiyaç sahibi olan insanlara dagitsalardi direkt çöpe atacaklarina daha makul daha meşru olacaktı
hesabın var mı? giriş yap