şükela:  tümü | bugün
 • antalya büyükşehir belediye başkanı chp’li muhittin böcek, kent merkezi, alanya ve manavgat ilçelerindeki fayton faaliyetlerine 10 haziran itibarıyla son verileceğini söyledi. böcek, faytoncuları işe alacaklarını, atları da hayvanat bahçesine teslim edeceklerini kaydetti.

  helal olsun muhittin başkan. darısı diğer illerimize...

  kaynak

  edit:
  10 haziran diye yazmıştım ama akıllı telefonun azizliğine uğradım. moderatör arkadaşlar başlığı düzeltirse sevinirim...
 • uzun zamandır duyduğum en güzel haber.
  kale kapısından haftada iki üç kez geçerim ve her geçişimde içimden söverdim.
 • başkan muhittin böcek'in facebook'tan duyurduğu güzel haber. yaz sıcakları başlamadan, hayvanlara eziyetin son bulacak olması son derece sevindirici bir şey. darısı diğer şehirlerin başına.
 • antalya'nın cehennem sıcağında hayvanlara yapılan işkencenin son bulması olayıdır.

  helal olsun cehape zihniyeti.
 • a haber: chp'li belediye atları işinden etti!
 • faytoncuların ekmeğiyle oynamaktansa, hayvan haklarına uygun bir düzenleme yapıp fayton kültürü korunabilirdi.

  sen faytoncuyu engelleyeceğine fordçuları engelle, sahil magandalarını engelle.

  edit: chp'li diye belediyenin her yaptığını desteklemek zorunda değilim. kudurmayın. at gözlüklerinizi bırakın.

  edit2: hayvanat bahçesinin hayvanlara işkence olduğunu bilmeyen gerizekalılar da mevcut aramızda.

  edit 3: anneme küfredenin kendisine iade ediyorum.

  edit 4: fordçular kudurmuş anlaşılan buyrunuz
  link
 • çok güzel haber. gönüllerde böyle böyle kalıcı olacaksınız.
 • yazık oluyordu o güzelim atlara. hem insana hem sıcağa hem de rezalet müziklere maruz kalıyorlardı. çok iyi olmuş. çok da güzel olmuş.
 • fayton kültürü diye bir kültür uydurup bir de korunması gerektiğini düşünen hayvan düşmanı orospu çocuklarına dert olmuş yasaktır. ayrıca kimse işsiz kalmamış. başkan onları işe alıp hayvanları da hayvanat bahçesine gönderiyormuş. bir şeyi de okuyun.

  uzun zamandır yapılmış en iyi icraattır. şehrim adına çok mutlu oldum.

  edit: 16. yüzyılda yaşamıyoruz. tarihini hayvanları istismar etmeden de koruyabilirsin. seni üç gün bağlasınlar faytona, 55 derece sıcakta beyin yakan müziklerle erimiş asfaltta yük çek bakalım nasıl oluyor. kaç tane at senin çok değeri 'fayton kültürün' için ölüyor haberin var mı?
  tarihine bu kadar meraklıysan korumasında ve ilgilenilmesinde gönüllü olabileceğin onlarca kurum var, hayvanları istismar etmeyi savunacağına gönüllü ol. boş boş konuşma, eyleme geç.

  edit2: hayvanat bahçesi en matah yer olmasa da sokakta akşama kadar sıcak veya soğukta, yeterince gıda ve su, veteriner desteği alamadığı yaşamından çok daha sağlıklı bir seçenek. yahu siz antalya'da yaşıyor olamazsınız. burada yazın insan duşun altında terliyor, sıcakta markete gidip gelirken baygınlık geçirdiğimi biliyorum. akşama kadar haddinden fazla yükle, o güneşin altında yaşamasını nasıl isteyebiliyorsunuz? ne kadar kötü insanlarsınız siz ya!
 • menders türel'in toplanan imzalara "...ama fayton geleneğimiz.. atlarımız çok sağlıklı..." diyerek yapamadığı daha sona kararını alıp uygulayamadığı sonucunda da seçimi kaybettiği ve muhittin böcek'e nasip olan düzenleme.
  antalya dünyanın en güzel yeri, faytonların bulunduğu kalekapısı da öyle ya da böyle antalya'nın kalbi faytonlar hayvan isitsmarının yanısıra trafik, koku, hijyen gibi pek çok probleme sebep olmaktaydı.
  karar için defalarca menders türel ve antalya büyükşehir belediyesine yazmıştım en son ilk defa 19 mayıs 2019'da muhittin böcek'e ve belediyeye twitter üzerinden yazmıştım ikiletmediler sağolsunlar.

  https://twitter.com/…eoz/status/1130037508832673792

  edit: 06.08.17 tarihinde yeni alanya gazetesindeki haberde dönemin antalya büyükşehir belediye başkanı m.türel'in faytonlarla ilgili açıklamaları :
  büyükşehir belediye başkanı menderes türel, son günlerde antalya'da tartışılan faytonlara yönelik açıklama yaptı. geçen pazartesi günü akşam saatlerinde faytona koşulan atın ölümü ve sahibi tarafından sokağa terk edildiğini hatırlatan türel, para cezasının yanı sıra fayton sahibini bu işi yapmaktan men ettiklerini kaydetti. bu kişinin yakınlarının bile faytonculuk yapmasına izin vermeyeceklerine dikkati çeken menderes türel, “faytonculuğun kaldırılması teklifleri var. fakat faytonu bir turizm cazibesi olarak devam ettirmeliyiz. turistler de talep gösteriyor. bir meseleyi yok etmek, çözmek demek değildir. ciddi kontrol yapılması gerekiyor. denetimlerimizi çok sıkı tutacağız" dedi.

  https://www.yenialanya.com/…aciklamasi-h270887.html

  https://eksiup.com/p/pf160635ntqc