şükela:  tümü | bugün
 • 'önceki gün öğle saatlerinde bir alacak için manavgat 2’nci icra müdürlüğü memuru yasin çapan, avukat katibi süleyman avcı, adil ve adem k.’nin borçları nedeniyle haciz işlemi yapmak amacıyla çardak mahallesi’ne gitti. adil k. ile görüşen görevliler, bir alacak nedeniyle haciz işlemi yapacaklarını anlatırken, yanlarına gelen anne fatma k., görevlilere bağırdı ve hakaret etti. sesleri duyarak yanlarına gelen borçlunun ağabeyi sakif k., görevlilere hakaret ederek, “siz köylüleri mazlum buluyorsunuz, gidin kodamandan alın alacağınızı. sizi buraya gönderen avukatın kendisi gelsin. zamanında bizim evimize başka bir avukat geldi; ağzını burnunu kırıp gönderdim. siz de alabiliyorsanız alın” dedi.

  icra memuru yasin çapan ve avukat katibi süleyman avcı, haciz işlemi için tutanak tutarken, sakif k., adil k. ve anneleri fatma k. görevlilere saldırdı. yasin çapan ve süleyman avcı’yı yaklaşık 10- 15 dakika boyunca sopa, tekme ve yumruklarla döven şüpheliler, görevlilerin yanlarında getirdiği icra dosyasına, cep telefonlarına ve çantalarına el koydu. bir süre sonra fatma k., şüphelilere dönerek, “bunları hiçbir yere göndermeyin, kör bir kuyu var kesin ve atın. kimseler bulmasın. bunlar buradan giderse bizi şikayet ederler ve başımız belaya girer” dedi.

  yaklaşık 2 saat süresince görevlileri rehin alan, hakaret ve küfür eden şüpheliler, olay yerine başka tanıdıklarını da çağırdı. bu sırada bir avukatı arayan sakif k., “gönderdiğin adamları rehin aldım, gel alabiliyorsan al” dedi. avukatın haber vermesiyle çardak mahallesi’ne gelen manavgat ilçe jandarma komutanlığı ekipleri, rehin tutulan icra dairesi çalışanını ve avukat katibini kurtarırken, şüpheliler adil k., sakif k. ve fatma k.’yi gözaltına aldı. icra memuru yasin çapan ile avukat katibi süleyman avcı’ya hastanede iş göremez raporu verildi.

  jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, bu sabah saatlerinde manavgat adliyesi’ne gönderildi. şüpheliler cumhuriyet savcısına verdikleri ifadede, haciz işlemi için gelenlerin kendilerini tanıtıcı kartları olmadığını, bu nedenle aralarında arbede yaşandığını, avukat katibi süleyman avcı’nın zorla evlerine girmeye çalıştığını iddia etti. tutuklanmaları istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler, ‘görevli memura mukavemet’, ‘mala zarar verme’, ‘hürriyetten yoksun bırakma’, ‘küfür, hakaret ve tehdit’ ile ‘telefon ve özel eşyaların alıkonulması’ suçlarından tutuklandı.

  adliyeden çıkarılan şüphelilerden erkek kardeşler kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, “bizde sıkıntı yok, biz haksızlık yapmadık, haksız yere tutuklandık. içeriden çıkınca biz hususi çağıracağız sizi. o zaman gelin. avukat a.ü.’nün baskısıyla hakim bizi tutukladı” derken, anneleri fatma k. de “76 yaşındayım. serik’te avukat a.ü.’nün baskısıyla adliye beni tutukladı” dedi. fatma k. jandarma görevlileri tarafından güçlükle araca bindirildi.

  yasin çapan’ın avukatı ismail dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin önceki gün görevi esnasında fiziki saldırıya uğradığını belirterek, “müvekkilim, görev icabı bulunduğu haciz mahallinde borçlu, borçlunun ağabeyi ve borçlunun annesi tarafından darp edilmiş, rehin alınarak hürriyetinden yoksun bırakılmıştır. jandarmanın olay yerine intikal etmesiyle kendileri kurtarılabilmiştir” dedi. şüpheliler hakkında adli işlemlerin yapılarak tutuklandıklarını aktaran avukat ismail dinç, adli personele karşı yapılan saldırıların endişe verici olduğunu vurgularken, “gerek biz avukatlara, gerekse yargının diğer mensuplarına karşı her fiil o kişiye karşı değil, yargının kendisine karşı işlenmiş bir saldırıdır” diye konuştu.'

  https://www.sozcu.com.tr/…rine-pisman-oldu-2673114/
 • valla sade vatandaş da söylediği lafta haklı bir yerde.

  adamcağız ın var mı "konkordato" ilan edip malı mülkü kaçırma imkanı? yok.

  (söylediği lafta diyorum. yaptığı eylemde demiyorum bak)
 • adliye personeline karşı bu gibi saldırılar aslında sık yaşanıyor. basına yansımadığına bakmayın siz.

  bizim insanımız alacaklıyken gelir, "hacze git, donuna kadar al avkatanım" der; borçlu olduğunda ise evine hacze gelen memura saldırır; böyle ikiyüzlü ve menfaatçi bir toplumuz işte.
 • sanırım bunlar iyi günlerimiz.
 • nadir de olsa ülkede adil kararlar veriliyor. görevini yapmaya çalışan memura saldıran canlılar 27'şer yıl hapis cezasına çarptırılmış. yargıtay'ın kararı onaması dileğiyle...

  https://www.sozcu.com.tr/…-27ser-yil-hapis-5440391/
 • suç ve cezanın orantılı olması önemlidir, iyidir.