şükela:  tümü | bugün
  • toplumumuzun sinirlerinin ne kadar gergin olduğunu bir kez daha gözler önüne seren sıradan bir olay daha. aslında nazik bir dille geçiştirilecek bir olay iki tarafın da tam aksi yönde davranmasıyla neredeyse bir trafik faciasına dönüşüyordu. otobüs hareket halindeyken bir yolcuyla şoför tekme tokat kavga ediyor. aslında yolcunun yapması gereken gayet basit. madem oraların yabancısısın yerine oturduğunda yanındakilere sakince gitmek istediğin yeri sor ama öyle olmuyor. otobüsteki yolcuların tavırları, çığlıkları ayrıca incelenmeye değer detaylardır.

otobüste dehşet anları - hürriyet

hürriyet reklamlarından bunalanlar için youtube linki (kısmen sansürlüdür):

antalya otobüs kavgası
  • kim kime gücünü yetirebiliyorsa saldırıyor. orda izbandut gibi şoför olsa abi der çeker giderdi.
    edit : olayı cep telefonuna çeken kız ,sen nasıl bir kralsin.
  • şöförü haklı buldum. ben olsam kızgın demiri yağlamadan sokardım o yolcunun totosuna.

edit: yolcuyu haklı bulanlar olmuş sanki ben dövmüşüm gibi bana mesaj atmanın manası yok.

izah edeyim;
    1- fiziksel müdahale eden kişi haksızdır
    2- robdöşambrlarınızı giyip burda yok şu testten geçmesi lazımdı yok bunu yapması lazımdı demeniz aşırı naif. evini zor geçindiren, 40 derece sıcağın altında bütün gün kaç yüz insanla uğraşan bir kişiden tahammül beklemek de bana gerçekçi gelmiyor.
    3- ingiltere'de sen o şöföre soru dahi soramazsın.
    4- çığlık atanlar malmış diyenlere de ayrı güldüm. 30 yaşında adam olarak ben de bağırırdım anasını satayım belli mi o adamların orda bıçak çıkartıp birbirlerini öldürmeyecekleri? kadın belki hayatında ilk defa bu denli bir kavga görüyor belki biri, birazdan birini bıçaklayacak ama oturup sessiz sessiz izlemeleri mi gerekiyordu?
    5- video çeken hanım kızımız için sizinle aynı fikirdeyim romalılar. linç edebilirsiniz.

edit2: @skipoloji çok gecikmeden imla hatalarımı düzeltti.
  • adam adam gibi soru sordu adam bilmiyor dışardan gelmiş bir yardımcı olsa ne olur
  • allah'a küfür eden şerefsiz, onlarca insanın canını tehlikeye atmaktan çekinmiyor. bu adamın yakalanıp yaptığının cezasını çekmesi şart.
  • sorunlu olan yolcu değil şoför gibi geldi.
    yolcu gayet sakin soruyor, şoför abimiz "travma geçiriyorum elleşmeyin la" diye delleniyor. yolcu arkaya gidiyor şoför hala veryansına devam ediyor belli ki sıcak çarpmış, kafa gitmiş. seremoniye dayanamayan yolcu saldırıya geçiyor. bunlar ortada flört edip yiyişirken bu arada otobüs kendi başına yoluna devam ediyor, ablalar bacılar cırım cırım ciyaklıyor, fırsatını bulan cebi çıkarıp video kaydı alıyor, belli ki ileride "aha ebemizin şeysini böyle görmüştük" diyecek. şoföre buzlu limonata, dine imana küfredip şoföre saldırarak yolcuları ve trafiği tehlikeye atan sorumsuz yolcuya ise bu hareketinden dolayı 'ağır orospu çocuğu major' plaketi verip "akıllı ol yavşak" diyerek uğurluyoruz.
  • allah'a kitaba küfreden yaratığa sorsan müslümanım der.
  • videodan görüldüğü kadarıyla ilk bağıran, ve ayağa kalkıp sataşan otobüsün şoförü. bu tarz işler yapanların sürekli olarak psikolojik denetimden geçmesi gerekiyor. maalesef ülkemizde elini sallayan istediği mesleği yaptığı için böyle abukluklar görebiliyoruz. yolcu bu sen soru sormasına ilk andan itibaren müsaade ediyorsan sorar tabii. bir de otobüslerde mutlaka suretle şoför kabini olması gerekiyor, daha ne kadar yolcu-şoför kavgası yaşanmasını bekleyeceğiz bunun yapılması için anlamak mümkün değil.
  • olay kavga haklı haksız o konuya hiç girmeyeceğim.

şoför mahalli boş ve hareket halindeki otobüste herkes çığlık çığlığa bağırırken gayet sakin kavgayı telefonla kameraya çekmeye çalışan ablaya takıldım.
    bakın tekrar altını çiziyorum. şöför koridorda yolcuyla kavga ediyor ve otobüs başı boş halde gitmeye devam ediyor.
    herkes can derdindeyken aklına ilk gelen telefonu çıkarıp kameraya çekmek nasıl olabilir. otobüs durunca da dışarıya kendini ilk olarak atan yine o.
    soğuk kanlılık desem değil vurdumduymazlık desen o da değil. çok garip yahu