şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ön edit: iletişime geçen herkese teşekkür ederim. yerini soranlar var ama biz bu hafta gidip kendisinin de ne ihtiyacı olduğunu gördükten sonra yerini öğrenmek isteyenlere istedikleri taktirde ne yapabileceklerini bildiricem. resmi bir kurum aracılığıyla yerinden etmek istemiyoruz. sadece daha yaşanılabilir bir alan yaratabilmek ve köpeklere yemek arama derdinden kurtarmak için mama desteği yapabilmek amacımız.

bu gün denk geldiğim ve biraz sohbet ettiğim adamdır. ismini yerini şimdilik söylemicem.

bu amcamız 40-50 yaşlarında eli yüzü temiz biskletiyle atık toplayan birisi. söylediğine göre derme çatma bir klübede yaşıyormuş. 30 kadar köpeğe bakıyormuş ama araba falan çarpmış hasta olmuşlar ölmüşler. bu kış 10-15 tane köpek kalmış. biraz kafası gidik ama çok temiz kalpli olduğunu düşünüyorum. yeri gelmiş üşüyüp ölmesinler diye yeni doğum yapan köpeği ve yavrularını yanında uyutmuş. ne yazık ki o yavrulardan da şu an sadece 2 tanesi yaşıyormuş. veterinere getirdiği köpek de o iki yavrudan birisiymiş.

biz birkaç arkadaş köpekler için mama götürüp amcamızın durumuna bakıcaz. kendisi kimseden bir şey istemedi bizim içimizden gelen bir durum. gördükten sonra ihtiyacına göre kıyafet vs tedarik etmeyi düşünüyoruz.

eğer antalyada yaşayıp yardımcı olabilecek kişiler varsa, özellikle düzenli mama konusunda bana ulaşabilirler.

gidip gördükten sonra editlerim. kesinlikle kimseden maddi bir yardım istemiyoruz. sadece biz gidip gördükten sonra yardımcı olmak isteyen olursa yönlendirebiliriz.
  • lütfen bu adama destek olalım. kendisinin bir evi olmayabilir ama gönlü nice zenginleri diz çöktürecek kadar zengin. up lütfen
  • akdeniz üniversitesi'nde sokak hayvanlarıyla ilgilenen bir topluluk vardı. bayağı aktif çalışmaları oluyordu. üniversiteye yakın konumdaysa onlarla da irtibata geçilebilir. yardımları dokunabilir. up.
  • bir kızın yılan olduğunu anlama yolları yerine bu başlık gündeme oturmalı.
  • büyük saygı duyduğum ve yardım edilmesi gereken abi.
  • bir yerlerde olan ve hep olacak olan güzel insanlardan birisidir.

gündemin saçma sapan başlıklarla dolduğu bugünlerde gündem olmalıdır.
  • antalya’da yaşayan biri olarak elimden geldiğince yardımcı olabileceğim insandır . takdir edilesidir .
  • şöyle başlıklar gördükçe mutlu oluyorum elimizden geleni yapalım.
  • tanımam etmem, haberini bile okumadım, şu başlığı görünce aklıma geldi. bir zaman önce yabancı bir ülkede, gariban bir adamın haberini okumuştum. adam sürekli fidan dike dike koskoca bir orman yapmış şehrin çorak bir yerinde..

hastasıyım böyle güzel yürekli adamların. birçoğu eğitimsiz falandır da üstelik bunların. hani efendim üniversite okusun da bilinç aşılansın da o bilincin gazıyla falan... yok lan.. çoğu ilkokul mezunudur bu adamların ama yürek mangal kadar. yıllar önce bir küçük sahneye şahit olur, oradan kendine bir ders çıkarır, sonra işte kimisi böyle kendisi açken sokak hayvanlarını doyurur, öteki yalınayak başıkabak gider "ben orman yapacağım" der falan..

güzel insanlardır bu insanlar.. çoğumuzun olamadığı kadar.
  • bugünde görülmesi için yeni bir entry girmek istedim. ilk entrye bakılabilir ayrıntılar için.