şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda ayyuka çıkmış ama kaçının faili bulunmuş belli olmayan vahşetlerdir.

her haberde xxx derneği başkanı yyy "bunu yapan insan olamaz. hiçbir canlı bu kadar vahşice öldürülmeyi hak etmiyor. caninin yakalanıp, ağır bir ceza alması için elimizden geleni yapacağız." dedi cümlesinden başka bir şey yok. (bu kişileri küçümsemiyorum kesinlikle en azından bir çaba gösteriyorlar)

sonuç??? sonuç ne? kaçının sorumlusu bulundu kaçı cezalandırıldı. bu nasıl bir caniliktir. 5199 sayılı hayvan hakları kanunu adamakıllı neden hala düzenlenmiyor. sabır sabır bir yere kadar affedersiniz. ulan bu kadar mı zor be. sizin ben yapacağınız işi sikeyim. adalet denen şeyden bi bok anlayın artık.

buyrun okuyun tam liste. bi haltın yapılmadığı ülkede bu liste daha çok uzar. biz de sinirden dilimizi ısırdığımızla kalırız.

antalya’da bir kedi arka ayaklarından sırt bölümüne kadar derisi yüzülmüş halde bulundu haberi

antalya’da bir sitenin bahçesinde kafası ve bacakları kesilerek öldürülmüş kedi bulundu haberi

antalya'da bir çöp konteynerinde telef edilmiş 6 kedi bulundu haberi

antalya'da kediyi havalı tüfekle vurdular haberi

antalya'da yavru kedi, karın bölgesi deşilmiş halde bulundu haberi

antalya'da yavru kedinin kafası ve bacakları kesilmiş halde bulundu haberi

antalya’da 2 aylık yavru kedi, derisi kesici bir aletle vahşice yüzülmüş halde bulundu haberi

antalya’da bir kedi suda boğulup, boğazı bıçakla kesildi haberi

antalya'da bir sitenin bahçesinde kimliği belirsiz kişilerce zehirlenen ve bazılarının da başı ezilen çoğu yavru 20 kedi leşi bulundu haberi

antalya mahmutlar mahallesi'nde bir site etrafında zehirlenerek öldürülen 30'a yakın kedinin ardından, dört farklı noktada zehirlenmiş 20 kedi daha bulundu haberi

antalya manavgat'ta 2 kedi daha ölü bulundu haberi

antalya düden parkta 2 ay içinde 8 kedi, tecavüz edilerek, yakılarak, bıçaklanarak, suda boğulmak ve yakılmak suretiyle katledildi haberi

antalya’da tecavüze uğradıktan üç gün sonra çeşitli yerlerinden bıçaklanan ve işkence gören yavru kedi öldü haberi

antalya’nın demre ilçesinde 5 kedi zehirlenerek vahşice itlaf edildi haberi
  • seçim beyannamelerinde hayvanlar ile ilgili vaat aramaktan başka çare yok elimizde.

en fazla kınayıp, üzülebildiğimiz katliamlardır...
  • müslümanların yaşadığı ülkede vuku bulmuştur, sözde hayvanlar allah'ın sessiz kulları.

neyse, öldürmeye devam ey müslümanlar.
  • insanımızın hayvanlara karşı bakış açısı sorunlu, vahşete uğrayan kimse zararı olmayan sevimli canlar ama ciddiye alan takan yok işte bu çok ağır bir kötülük, büyük nankörlük
  • anlaşılan o ki bir cani psikopat yetişiyor ve ilk antremanlarını kediler üzerinde yapıyor. eğer önlem alınmaz ise (önlem dediğin fail veya faillerin yakalanması ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevki daha fazlasına sanırım ülke kanunları ceza vermeye yetmiyor.) bu kişi yarın kediler üzerinde uyguladığını insanlara da rahatlıkla yapabilir. ancak bu durumu hangi yetkili anlayıp önlem alır derseniz ülkemizde zor. hatta önlem alacak yetkili veya yetkililer ile yakınlığı veya tanışıklığı bile olabilir şaşırmam. merhametsiz can ruhlu insanları sevmiyorum. her bir haber için ayrı ayrı üzüldüm. ağzı var dili yok hayvancığa yapılır mı bu zulüm..
  • oysa ki antalya’da insanlar o kadar hayvana yardımcı olmaya çalışıp barınaklar, kedi evleri, yapıyor ki bu caniler nereden ortaya çıkıyorlar bilmiyorum. nasıl bir ruh hali nasıl bir düşünce yapısı? gerçekten ben artık tiksindim insanlardan.
    medyaya yansımayan şeyler de gördüm. zehirlenen köpekler, kuyruğu kulağı kesilip sokağa atılan köpekler...

bitsin artık. hayvan cinayeti de en ağır şekilde cezalandırılmalı. bunu yapan mahlukatlar insana zarar vermeyecek mi sanıyorsunuz?