şükela:  tümü | bugün
  • başka illerde de bulundum fakat bu kadar fazlasına denk gelmedim. kültür'de oturuyorum ve gerçekten neredeyse her çöpün orada bir kağıt/çöp toplayıcısı var. arkalarında arabamsı bir yük taşıma aleti ile geziyorlar. o kadar fazlalar ki geçenlerde şöyle bir olaya tanık oldum; yolda ilerlerken iki kağıt toplayıcısı ile karşılaştım ve bir çöp konteynırının önünde tartışmaya başladılar. yanlarına doğru ilerledim ve suriyeli olduklarını fark ettim. tartışıp birbirlerine el kol hareketleri yapıyorlardı. zaten anlaşamayacağım için * hem de kendi aralarında olan bir durum olduğu için müdahale etmedim. düşünün artık ne kadar fazlalar ve bu durum sadece kültür mahallesine özgü de değil. motosikletimle trafik ışıklarında beklerken dahi önünüzden geçiyorlar. bu durum beni çok rahatsız ediyor gibi bir izlenime kapılmayın, kendi kazançlarına bakıyorlar. yoldan geçen insanlara, genç kızlara laf ettiklerine de şahit olmadım. başka şehirlerde de bu kadar fazla mı acaba? neden antalya'da bu kadar çoklar?