şükela:  tümü | bugün
 • buradan izlenebilecek sopalı, bıçaklı, levyeli aşırı karışık kavga...

  basit bir trafik kazasından alevlenen olaylar, insanları ayırmaya çalışan motosikletli gruba bile yöneliyor.

  motosiklet kullanan grubun aşırı soğukkanlı ve yatıştırıcı hareket etmesiyle olaylar duruluyor, araya girmeseler ölü-yaralı çıkma ihtimali çok yüksekmiş, gece çıkan kavgalara neden çoğumuzun bulaşmadığının da açıklaması aslında bu video...

  motosikletli grubu tekrar kutluyor, altın elbiseli adam barkın bayoğlu'nun da "aferin size çocuklar" dediğini duyabiliyorum. toplumun böyle duyarlı insanlara çok ihtiyacı var.

  not: motosiklet kullanmıyorum.
 • (bkz: ruh hastalarının ülkesi)

  böyle beyinsizlere denk geldiğinizde ne sikime kavgalarını ayırıyorsunuz amına koyim anlamıyorum, lan bırak kessinler birbirlerini, bir orospu çocuğu eksilir diğeri hapsi boylar işte amk. bu kancık yarın gidecek işinde gücünde gariban bir adamı bıçaklayacak, veya karıya kıza sarkacak hatta tecavüz edip öldürecek. 10 saniye öncesine kadar yüzünü bile görmediği adamı bir hiç uğruna bıçaklamaya çalışan adamdan her şey beklenir. bırak başkasını bıçaklayacağına beyinsiz şöförü bıçaklasın işte.
 • belgesel tadında kavga. yalnız nedendir bilinmez ama hiçbiri kavga etmeyi bilmiyor. bir tane boksör çıplak elle on tanesini yere sererdi.
 • la bu kayıt eden geçen sene mübarek ramazan ayında, yine antalya' da bi dayıma atar yaptıydı da, dayım da yürü git işine senin gençliğini söndürürüm dediydi hani. o motorcu galiba.
 • yahahaha kimse de bilmiyor ki kimle kavga edilecek, birbirlerine soruyorlar. toplumun nasıl aşağılık tiplerle dolu olduğunu gösteren videodur. futbol direktöründen kenar mahalle tiplerine kadar yayılmış kanser.

  şurda "noluyo?" diye yeni gelen kekonun kavga moduna geçme hızı da gösteriyor ki; millet kavga için bahane arıyor. hatta bahaneye bile gerek yok, arbede olsun yeter.
 • yerli amatör aksiyon filmi tadında, her saniyesi ayrı bir aksiyon. arada bir friendly fire olayı da var.

  8/10
 • son zamanlarda izlediğim en akıcı videoydu. ispanyol yapımı gerilim filmi edasıyla izledim. norveç'te bir otelin resepsiyonunda çalışan arkadaşım var ve dün türkiye'yi özlediğini, amaçladığı paraya ulaşamayacağını falan söyledi. bu videoyu atacağım ona birazdan, orada bir süre kalması için daha motivasyon olacaktır.
  yemin ederim videoda türkiye'nin son 15 senesi var ve 200 sayfalık analize açık. sıradan kavga videolarından değil, çok derin bi şey bu. 2.votkadan sonra tekrar izleyeceğim.

  herkes patlamaya hazır bomba. çevrem geniş olsun diye uğraşmayın, siktir edin her şeyi. hayatın tadını çıkarmaya bakın, az ve insan gibi insanlarla.

  ve yine gördük ki, sesi en çok çıkan en kofti olan. hiç mi sekmez be. bir de 2 dakika içinde olay yerine gelip "kafasına niye sıkmadın" diyen baba figürü. bizim hapishanelerde şartlar çok iyileşti de haberimiz mi yok acaba.
 • bizim millet mermiye kafa atmaya bayılıyor amk ya.ulan sanane aptal orda biri çıkarsa sana soksa afedersin ama bok yoluna gideceksin.yürü git işine gücüne.
 • edit: ilk başta yalnızca sondaki iki kekodan bahsetmiştim, lakin sonradan videodaki tüm keko tiplerini analiz etmeye karar verdim.
  tanım: birçok keko tipi içeren bir videodur.
  edit 2: en sondaki "kafasına sık" diyen kekoyu da yorumlamamı isteyen bir mesaj aldım. onu da ekledim.

  en başta küfür eden zayıf adam ihtiyar kekolardan. zamanında terör estirmiş şimdilerde ise gençlik ateşinin sönmesiyle daha ağırbaşlı takılan ama yaşadığı en ufak gerginlikte pislik tarafı açığa çıkan bir tip. ağzını yaya yaya birbiri ardına küfürler etmesi gençlik yıllarından kalmış bir basic skill. özellikle kavga ayırmaya gelen tipler olunca ilgi çektiğini anlar ve götü kalkar. sağa sola vurmaya çalışarak şımarır. videoda 1.35'den itibaren görebilirsiniz bu şımarmayı.

  ikinci beliren şişman atletli ise alkolik keko. bu tiplerin en büyük eğlencesi beyaz şahinleriyle şehrin belli başlı noktalarında birkaç arkadaş toplanıp araba teybini son ses açarak içki içmektir. göbekli eleman genelde şoför olur. zira bu video da tezimi kanıtlar nitelikte. keko yaşamının verdiği paranoya ve kafaların ayık olmamasından mütevellit yabancı herkes bir tehlikedir onlar için. dış dünyaya agresif bir şekilde yaklaşırlar ve bu da genelde kavga yaratır. kafaların uçmuş olmasından dolayı genelde dayağı yiyen taraf olurlar.

  atletli elemanla kavga eden bıçaklı keko var bir de. videoda da görüldüğü üzere olayla zerre alakası olmamasına rağmen bir şekilde kavga edebilmiştir. kavga bu tipler için bağımlılık gibidir. haftada bir olay çıkarmak zorunda hissederler kendilerini. baktı bir kargaşa bir curcuna hemen olay yerinde biterler. cebindeki bıçağın da verdiği anlamsız özgüvenle taraflardan birine sözlü bir sataşma yaparlar ve genelde bu sataşma fiziksel şiddetin fitilini ateşler. bu adamlar fırsat bulursa gözünü kırpmadan sokarlar bıçağı. çok tehlikelidirler. bunun bir başka örneği de (bkz: eskişehir'deki tekel bayisinde çıkan savaş) videosunda ahmet abi'yi bıçaklayan kekodur.

  sonlara doğru gelip motorculara saldıran ise fedai kekodur. kavga haberini duyup anında soluğu olay yerinde almıştır. kim suçlu, kim haklı, kim kimle kavga ediyor bilmeden tanımadığı insanlara saldırmaya programlıdır. olayı yatıştıranlara saldırması da bu özelliğinin bir sonucudur. kendisi için olay yerine geldikten sonra kavga etmeden gitmek gibi bir şey söz konusu olmadığından gördüğü ilk yabancıyı hedef seçer ve saldırır. kavga dendiği anda olay yerine teleport olması ve kendi adamları dışında herkesi hedef seçebilmesi sebebiyle fedai sınıfındadır.

  en sondaki özür dileyen keko ise iyi kalpli kekodur, keko gruplarının aranan yüzüdür. içi iyi olan bu genç çevresi yüzünden keko takılır. haksız yere dayak yemesini istemez kimsenin. ortalığı yatıştırmaya çalışır. arabulucudur bir nevi. çoğu zaman kavgalarda dayak yiyeceğini anladığı tarafa "bak siz kaçın kardes bak. bunlar çok sinirli sikecekler, gidin bak siz, hadi bak*" gibisinden uyarılar yaparlar. bu videoda da gelip özür dileyen adam iyi kalpli keko kategorisindedir.

  son olarak "kafasına sık" diyen fikir babası keko. kekolukta master seviyeye ulaşmış ve keko yetiştirmeye başlamıştır. bu adam da zamanında büyük bir kekodur ama evlenip çoluk çocuğa karışınca elini çocuklarına vermiştir. bu adamın çocukları "benim babam mafya" diye gezen klasik bastıbacak kekolardır. çocukları sayesinde halen keko yaşamıyla iç içedir, kopamamıştır. yaşının verdiği güç kaybı ve hantallığı örtbas etmek için bağırıp çağırır. adeta kükreyen bir aslan gibi güç gösterisi yapar. bu hareket kavgada kendi saflarında bulunan genç kekolara +5 güç ve cesaret bonusu veren "battle cry" skillidir. bunun da yeterli olmadığını anladığı takdirde "sıkın kafasına" gibi müthiş realistik fikirler sunarak ortalığı provoke etmeyi hedeflerler.