şükela:  tümü | bugün
  • az önce kartal ikea’da tatlı alırken antalya’lı iş arkadaşımın itiraf ettiği gerçek. midesiziniz yani iğrenç.
  • sadece kabak tatlısı değil dondurmadan baklavaya kadar her tatlının üzerine tahin dökülebilir
  • yok be şekerim güzel oluyor dene bak.

bir yere özgü değil zannımca ülkenin her yerinde yapılıyor.
  • antalyalılar'a özgü bir eylem olduğunu bilmeden yaptığımız süsleme, tada tat katma eylemi.
    denenmeli.
  • “tahinsiz yiyen de mi varmış?” sorusunu sormama sebep olan başlık. görüyorum ve arttırıyorum, kadayıfa dahi tahin dökülür.
  • tahin + ceviz. lütfen bu ikiliyi birbirinden ayırmayalım.
  • antalyalı olduğumdan mıdır nedir kabak tatlısını tahinsiz yemek hiç içimden gelmez. ayrıca şu an fena halde canım çekti bu gece yemezsem ölürüm, ben kaçar*
  • ikea'dan tatlı alıp yiyen çapsızların anlayamayacağı lezzettir.
    antalya'lı değilim ama kabak tatlısını da piyazı da tahinsiz yemem.
  • kemalpaşa tatlısı'na da dökülüyor? hatta ceviz de döküyorlar şahane oluyor. hatta bursa'da kocaman bir parça olarak yapıyorlar bu tatlıyı.
  • sözlükte belli aralıklarla antalya mutfağına saldırı oluyor çok ilginç. izmirliler gibi her yediğimize farklı bir isim takıp kafanızı ütülemediğimiz halde.

evet kabak tatlısı da, piyaz da tahinle güzel olur. yemeyenleri yemeye davet ediyorum. bu yazar arkadaşımıza da geçmişi unutmasını tavsiye ediyorum. hangi antalyalı üzdüyse geçti gitti nihayetinde.
374 entry daha