şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir marşı söyleyen taraftarına kızmış
  http://www.antalyaspor.com.tr/…ur_2018-05-08_101728
 • kamuoyuna duyurulur08-05-2018

  antalyaspor-gençlerbirliği maçında bir grup taraftarımızın attığı slogan üzerine açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.
  takımımızın düşme potasına girmemesi elbette başta kulüp yönetimi olarak bizlerin, sonrasında da taraftarımızın en büyük isteğidir. ligin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde antalyaspor camiası olarak oyuncularımız ve taraftarımızla zorlu bir süreç yaşadığımızın farkındayız. antalyasporumuzun sportif başarısı antalyamız için son derece önemli ve çok şey ifade ettiğini biliyoruz.
  toplumun her kesimi antalyasporumuzu koşulsuz ve beklentisiz bir şekilde kucaklarken elbette süper lig’de iyi yerlerde görmek istemektedir. geçtiğimiz hafta oynadığımız gençlerbirliği maçı da bu manada antalyalı sevgili hemşehrilerimiz tarafından büyük bir merak içinde takip edildi. elde ettiğimiz galibiyet yüreklerimize su serpti ayrıca matematiksel olarak kesinlik kazanmasa bile bu sonuç ligde kalmayı büyük oranda garantilememizi sağladı.
  bu bağlamda antalyasporumuzu yönetim kurulu olarak siyaset üstü bir camia olarak düşünüyor ve her türlü siyasi tartışmanın dışında tutma hassasiyetimizi en yüksek düzeyde sergiliyoruz. çünkü antalyasporumuz farklı partilere gönül ve oy vermiş herkesin sevgilisi bir kulüptür.
  ancak bize her zaman, her yerde destek veren kırmızı-beyaz renklere gönül veren bir kısım taraftarın gençlerbirliği maçının son dakikalarına doğru ortaya koyduğu bazı tezahüratları, birlik olma ruhuna uygun olmamıştır. yine gençlerbirliği maçında bizlerin de çok sevdiği ve milli duygularımızı kabartan, ancak bir siyasi partinin gerek referandumdaki “hayır” kampanyası sürecinde, gerekse cumhurbaşkanı adayı tarafından siyasi malzemesi haline dönüştürülmüş bir marşın siyasi tarafgirlikle söylenmesi açıkçası hoş bir davranış değildir.
  siyasi söylemleri tarifleyen ve sadece bir tek siyasi parti tarafından kullanılan marş ve sloganları tribünlerde seslendirmek, yönetim kurulumuzun siyaset dışı kalma hassasiyetiyle bağdaşmadığı için tasvip edilemez. gerek taraftarımızın gerek spor camiasının çok yakından bildiği gibi antalyasporumuz bugüne kadar hiçbir şekilde siyasete alet olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. antalyasporumuz, her antalyalının takımıdır. milletin gönlünde taht kurmuş her türlü koşullarda ayakta kalmayı başarmıştır.
  ligin son iki haftasına geldiğimiz şu günlerde tüm taraftar grubumuzun, takımımızın ligde kalması adına büyük bir heyecan yaşadığının elbette farkındayız. koşullar ne olursa olsun futbolcularımız ve taraftarımızın istenmeyen durumlarla karşı karşıya gelmemesi için ligin bitimine kadar centilmenliği elden bırakmamalarını antalyasporumuz sevdalılarından canıgönülden istiyoruz.
  kulüp yönetimi olarak her maçta tüm taraftarlarımızla el ele, gönül gönüle takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
  yönetim kurulu üyelerimiz, futbolcularımız ve teknik heyetimiz, şehrimizin süper lig’deki temsilcilerinden biri olan antalyasporumuzun yanındadır. yönetim kurulu olarak iyi günde ve kötü günde her zaman takımımızın yanındayız. taraftarımızın da aynı hassasiyeti göstereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. spor asla siyasete alet edilmeyen, geniş kitleleri kucaklayan bir faaliyettir. her taraftar grubumuzu sadece sporun etrafında birleşmeye çağırıyoruz. antalyasporumuzun çok daha iyi yerlere geleceğine tüm taraftarın olduğu gibi yönetim kurulu üyelerinin de inancı tamdır.

  antalyaspor yönetim kurulu
 • antalyaspor yöneticisi olmak, antalyalı veya antalyasporlu olmak anlamına gelmez. spor kulüpleri taraftarındır. bu açıklamaya en güzel cevapları twitter'dan yine antalyasporlular vermiştir.

  https://twitter.com/…spor/status/993752663153102848

  not: cuma günü başakşehir maçında, taraftar daha yüksek sesle bağıracaktır. buna ek olarak şu sloganın da stadyum da söylenecek olması daha çok hoşuma gidiyor;

  hükümet düşer,
  enflasyon düşer,
  antalyamız babayı düşer.
 • antalyaspor taraftarı gereken cevabı verecektir.
 • lan madem yalakalik yapacaksiniz, bunun icin de bir aciklama yayinlayacaksiniz, bari duzgun yapin isinizi. aciklamayi yazan vatandas, dil bilgisi, anlatim bozuklugu falan bakmadan yazmis da yazmis. koskoca kulupten yapilan aciklama ilkokul ogrencisinin kompozisyon odevi gibi.
 • en son bu açıklamaya benzer açıklama konya başkanından gelmişti. sonu malum!
 • izmir marşı, türk askerinin izmir'e girişini sembolize eden bir marştır. izmir'in kurtuluşuna atıfta bulunur.

  son dönemlerde özellikle spor karşılaşmalarında sıkça dillendirilen bu marş, belli bir bölümü ile belli bir mesaj amacıyla dillendirilir. böyle olmasaydı, marşın en güzel kısımları olan "türk'ün sancağını öne koydular", "şehit olanları deftere yazdım", "peygamber kucağı şehitler yeri", "türk oğluyum ben ölmek isterim" kısımları da bu tip ortamlarda söylenirdi. ama söylenmiyor. neden? çünkü maksat siyaset...

  bu marş, belli grupların siyasi maksat ve mesaj içeriğiyle kullandığı bir söylem oldu son zamanlarda. ve her türlü spor müsabakasında bu çevrelerin gereksiz takıntıları ile dile getirilir oldu. antalya'da da böyle bir durum yaşanmıştır. yönetim de doğru bir tepki ortaya koymuştur. sonuçta antalya'da, izmir'in kurtuluş günü vesaire bile değilken, bu marşı okumanın siyasi içerikten başka bir amacı yoktur. başka bir mantığı varsa açıklarsanız biz de öğrenmiş oluruz sayın marşçılar.
 • en yakın antalyaspor maçında avaz avaza söylenecektir çıldırın aq.
 • yönetim istifa diye tribünler tüm güçleriyle bağıracaktır diye umuyorum. izmir marşı söylemek suç mu,küfür mü etmişler? ülkenin en büyük sorunlarından biri kraldan çok kralcı olanlardır.
 • ''yalnız o stat cuma günü inler sayın sevirciler''

  tanım: cuma günü sonucun ne olacağını merakla beklememizi sağlayan hede.