şükela:  tümü | bugün
 • konyaaltı sahilinin bir kısmına yapılması planlanan yat limanıdır. yani kısacası antalyalıların elinden yıllar yılı otellerle alınan sahillerin alınmaya devam edilmesi durumu.

  link için tıkla-ma-yınız. yandaş alert. yandaş alert yandaş alertlink

  --- spoiler ---

  antalya büyükşehir belediye başkanı menderes türel, çoğunluğu dünyaca ünlü konyaaltı sahili kısmına yapılacak olan önemli projelerin detaylarını paylaştı. türel, “öyle bir kruvaziyer limanı yapıyoruz ki sadece gemiyle gelip limanda inip, gideceği yere gitmesi için bir liman olmayacak. o kruvaziyer limanı görmek için bile turistlerin geleceği bir liman olacak. turist gemiden asansörle denizin içine inecek, denizin içerisinde akvaryum, cam fanus içerisinde ilerleyip karaya çıkacak. dünyada örneği yok” dedi.
  --- spoiler ---

  bilerek yandaş medyadan haberi seçtim ki görelim nasıl paylaşmışlar. başlık aynen şu:

  "antalya’nın turizmde çılgın planı!"

  başlığa katılmakla birlikte içeriğine kesinlikle katılmıyorum. menderes türel'in mevcut başkanlık süresinde antalya tahribatı yetmedi herhalde ki tahrip etmeye devam etmek istiyor.

  antalya'nın girişinde şöyle bir söz yazar: "şüphesiz ki antalya dünyanın en güzel şehridir." altında da başbuğ mustafa kemal atatürk'ün imzası vardır. dinlediğimiz ve fotoğraflarını gördüğümüz antalya ile doğup büyüdüğümüz antalya arasında büyük farklılıklar var. seksenli yıllardan sonra başlayan antalya'nın tahribatı menderes türel ile birlikte çok büyümüştür.

  insanların plajına, sahiline, denizine dokunmayın. sözde bunu turizm için yapacaklarmış. madem turizme çok meraklıydınız neden restorasyon adı altında aspendos mahvedilirken ses çıkarmadınız.

  eksik olsun yapacağınız limana gelecek olan turistler, antalya'yı rahat bırakın.
 • expo gibi bu da boşa gidecektir. ülkenin imajını düzeltsinler bak o zaman turist geliyor mu gelmiyor mu.
 • sıçan adasının karşısına yapılan barınak piknik manyağı insanları delirtmişti zaten. konyaaltı sahilini'de elimizden alsınlar tam olsun.
 • konyaalti sahilini bütünlüğünü bozup paramparça edecek plan.
 • yıllar önce bu limanlar var mıydı da milyonlarca turist akını vardı?
  siz önce devlet olarak kafayı başka işlere yorun.
  bu projeden de hem birileri avanta alacak, hem de antalya kentinin doğası bozulmaya devam edecektir.
  güzelim ülkemizi canımız vatanımızı uğruna canlar verilen toprağımızı koruyamadığımız şu tiplere bak ya rab. nasıl bir ceza işledik!