şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • nba tarihinin hak ettiği değeri en az görmüş (underrated) oyuncularından birisi. 1998 draft'ında 3. sırada toronto tarafından seçilip vince carter mukabilinde golden state warriors'a takaslanan ncaa'den north carolina tar heels çıkışlı 2.03'lük bu kısa forvet (yer yer uzun forvet de oynamıştır), 20.000 sayı barajını aşmış 50'den az sayıda oyuncudan birisidir. 16 sezonluk nba kariyerinde biraz da dönemin tırt veya böyle bir adım ileri atamamış takımlarında (golden state, washington..) rol almış olmasından ve pek playoff görmemesinden olacak, adı çok anılmaz. buna karşın, 2005 ve 2008'de 2 kez all-star olmuş, dallas mavericks'te geçirdiği tek sezon olan 2003-2004'te de en iyi altıncı adam ödülü almıştır. kariyerinin ilerleyen kısımlarını biraz da şampiyonluk yüzüğü peşinde, cleveland, lakers ve clippers'ta geçirdiyse de şampiyon olamadan emekli olmuştur.

    bu elemanın üst düzey bir şutör olmasa da başarılı bir skorer, müthiş bir defans adamı olmasa da sağlam ribaundçu, azimli bir kazanan veya bir süperstar olmasa da takıma sıkı katkı veren bir yarı-star olduğundan bahsedebiliriz. maç başına sayı ortalaması nba kariyeri boyunca 18.5 (bazı sezonlar 25'e kadar çıkmıştır), ribaund ortalaması ise 7.5 (bazı sezonlar 10'a kadar çıkmıştır) olmuş bir adamdan bahsediyoruz. ki bu adam %45 şut yüzdesi ile oynamış, kimi zaman üçlük atabilen de bir zat.

    sadece kıyaslayın:

    98 draftından vinsanity, paul pierce, dirk nowitzki, rashard lewis, mike bibby, jason williams, larry hughes, ricky davis, cuttino mobley, bonzi wells vb.bir çok adam çıktı. beraber seçildiği adamlarla sıralandığında sayı ortalamasında nowitzki (20.7 ppg) ve pierce'in (19.7 ppg) hemen arkasında , ribaund ortalamasında nowitzki ile beraber en üstte; diğerlerinin tümünün üstünde. kariyer sayıları stockton, parker, pippen, isiah thomas, dwight howard, mullin, kidd gibi bir çok efsanenin önünde. mitch richmond, pau gasol, david robinson, joe johnson gibi adamlarla başabaş, drexler, payton, bird gibi efsanelere yakın..ama kahpe kader, bu adamı duymuyorsunuz işte..
1 entry daha

hesabın var mı? giriş yap