şükela:  tümü | bugün
  • mamic'in torpillisi, taktik bilgisi sıfır olan teknik adam.

rakitic - schildenfeld değişikliğiyle mallıkta ekol olmuştur.
  • güzelim hırvatistan kadrosunun içine eden vatandaş. yalnız bu hırvat federasyonu da türk federasyonundan betermiş.
  • sana pro lisans veren federasyonun logosunu üfüreyim dedirtecek kadar basiretsiz teknik adam.

(bkz: 25 haziran 2016 hırvatistan portekiz maçı)
  • hala hırvatistan teknik direktörlüğü yapabilen teknik adam.
  • hakkındaki görüşlerimi önceki entrylerden okuyabileceğiniz, elit bir milli takımı çalıştırmış tüm teknik direktörler içerisinde raymond domenech ile beraber ömrüm boyunca gördüğüm en beceriksiz, en kötü, en vasıfsız teknik direktör bozuntusu. gerçi domenech gene zidane'ın gazlamasıyla da olsa dünya kupası'nda final filan gördü.

bu mal değneği ise normal koşullarda kadrosunda dünyanın gün itibariyle en iyi orta alan oyuncusu luka modric, barcelonalı ivan rakitic, mourinho'nun yazın almak için her şeyi yapıp inter'i ikna edemediği ivan perisic, bayern ve juve'de birinci santforluk yapmış mandzukic, vida, subasic, kovacic, badelj, jedvaj, kalinic gibi futbolcular olan hırvat takımını tam bir hücum kabızına dönüştürerek 24-26 arası puanla bitirmesi gereken gruptan belki de takımı play-offlara bile çıkaramadan eletecek. adamın duruşu, konuşması ve surat ifadesi adeta "ben yavaş öğrenirim, hatta öğrenemem, bu kadarım çünkü ben, çapım bu" diye haykırıyor.

modric'in 21, rakitic'in 19 yaşında olduğu euro 2008'de slaven bilic'in cayır cayır top oynattığı takımı hatırlıyorum, bir de bu yıldızlar topluluğu olması gerekirken bu gerizekalının elinde avanaklar mangasına dönüşen takıma bakıyorum ve sadece üzülüyorum. en kısa sürede yerine, muhtemelen birkaç haftaya west ham'dan kovulacak olan bilic geri gelsin ya da en azından kulübede ne yaptığını bilecek, taktiksel olarak donanımlı birileri gelsin de şu takım, yıldızları emekli olacak yaşa ermeden bir turnuvada çakı gibi topunu oynasın.

tekrar tanımlamak gerekirse, bomboş saçma sapan bir teknik direktördür kendisi.
  • modriçli rakitiçli perişiçli hırvatistan ile finlandiya'yı yenemeyen mal değneği.