şükela:  tümü | bugün
  • acibademde konuslanmis asmis bitirmis kebapci... gidelim yiyelim canimizi teslim edelim mezarimizi da buraya yapsinlar niyeti ile gidilmesi gereken mekan...
    oncelikle o ezmeyi lavas arasi itina ile yiyosun ve yemek yemeye gerek yok ben bununla karnimi doyururum diye aklindan geciriyosun... sonra tis tis tis diye duman tuten yayvan gevrek lahmacunu getiriyolar... utanmadan sumak manyagi sogan, marul, limon uclemesini onune koyuyorlar adamlar... kabarik bir durumu yedikten sonra sabahlar olmasin niyetiyle bir kac lahmacun daha soylemek istiyorsun amaaaa yapmiyorsun...

niye? o ali nazigi, alti ezmeliyi ve dahi alti babagannus lu antebi yemeden kalkani bir daha almazlar iceriye tahminimce...
    anteb den getirdikleri baklavayi da uzerine yedikten sonra 150 000 kalori ile oldugun yerde yigilip kaliyosun, kalkmak istemiyosun zaten... hayatinin en keyifli sigarasini kahve esliginde icerken pelte kivamina ulasmis oldugunu soylemeye gerek yok sanirsam...

en sonunda hesabin adam basi 15 milyon geldigini gorup sevinc nidalari atiyosun...

(bkz: ohhhh)
  • mercimek çorbası kesinlikle denenmelidir. ayrıca arnavutköy'de sadece baklava satan dükkanlarıda vardır, kuru baklavası güllüoğlu ile kıyaslanabilecek kadar enfestir.
  • kus gribi turkiyede ortaya ciktigi gun tavuk urunlerini menusunden bir sonraki emre kadar cikarmis duyarli kebapci.
  • ikinci şubelerini bağdat caddesine kazan antebi adıyla açmışlardır*,acıbadem şubesinden tek farkı alkol tüketimine izin verilmesidir.sahibinin gaziantepli olması,işini ciddiye alışı ve gün boyu mutfakta olması kalitelerini hızla arttırmaktadır.
  • yeni aldıkları kararla gece 3'e kadar hizmet veren leziz kebap mekanı
  • kuyubaşı şubesi evimin dibinde olmasından mütevellit düzenli olarak ziyaret ettiğim bir yer hatta bu akşam da gidip maç izleyeceğim. maç yayını sessiz olarak veriliyor ama o mezeler, o yemekler ve rakı muhabbeti için maçı bile izlememeyi tercih ederdim. yazın daha da keyifli oluyor. bahçesi oldukça geniş ve güzel. severek gidiyoruz umarız hiç kalitesini bozmaz. gördüğüm en lezzetli ve taze mezeleri yapıyorlar.
  • lahmacununun bir olayı yok..
  • vedat milor bu restorana gelip "kişilikli bir kebapçı" yorumunu yapmış ve köşesinde buradan övgüyle bahsetmiştir.

http://www.milliyet.com.tr/…/27/pazar/yazmilor.html
  • mezelerde kullandıkları zeytin yağı o kadar güzel ki nam nam nam yiyor, lık lık lık içiyoruz. muhammara, zahter salatası, zeytin piyazı, patlıcan salatası olaylar olaylar diyoruz ve ismail abi'yi de bekliyoruz! o kadar güzel meze yapıyorlar ki dün gece dayanamayıp eve söylediğimiz muhammara bu sabah kızarmış ekmeğin üstüne sürülüyor. ayrıca burada ara sıcak olarak ciğer mutlaka denenmeli. ince ince kıyılmış, adeta kıyma haline getirilmiş baharatllı ciğer cidden enfes bir lezzet ve ana yemek olarak da pirzola ama ondan da önce bence tavuk şiş! sulu, kurumamış, kararında ve lezzetli bir sosla baharatlandırılmış korkunç bir şey bu diyor ve ağlamak istiyorum!

edit: ha bu arada mezeleri kim yapıyor falan derseniz sahibi ve eşi bizzat mutfağa inip hazırladıkları, yardım ettiklerini biliyorum. hoş sohbet bir eşi var sahibinin. gaziantep'liler bu arada. ancak henüz tatlı olarak baklava göremesek de kadayıf ve katmer tatlısı seçenekler arasında bulunuyor bir de antep den gelen fıstıkları da burada bulabilirsiniz.
  • fındık lahmacun, içli köfte, çiğ köfte ve patlıcan kebabında aşmış kebapçı. bu dörtlünün herbirini bu kadar iyi yapan yer bulmak zor...

acıbadem caddesi'ndeki şubesi de iyi ama kuyubaşı şubesi, ayrı bi güzel.

edit: 1000'inci entry'mi, ikram ettiğin acılı biber ve acur turşularına ithaf ediyorum antebi!