• antep müzesinde müze müdürü tarafından uygulanan mobinge dayanamayıp bir mektup bırakarak intihar ettiği iddia ediliyor. başından geçen herşeyi anlattığı söyleniyor. maalesef bu tarz haberlerini ne çok duyar olduk.link
  • ben çok üzüldüm bu kıza. resmen o müzede dönen bir takım yasal olmayan durumlar üzerime yıkılacak korkusu ile canını kıyıyor.dünya üzerinden bir iyi insan daha silinirken sebebi olan kötüler oracıkta duruyor...
  • intihar etmeden önce arkasında "ben yapmadım, masumum. her yerde kameralar var izleyince göreceksiniz." yazan bir not bıraktığı söyleniyor. mektubun geri kalanı açık değilmiş ne yazık ki. iş yerinde mobbing iddiaları kadar söz konusu kayıtsız tarihi eserlerin de araştırılması gerekir.
    link
  • daha önce yönettiği insanların pozisyonlarında görev almayan, dolayısı ile çalışanların bulunduğu koşulları bilmeyen, ne oldum delisi, liyakatsiz yöneticiler ile beraber çalışanlar her zaman kendilerini diken üzerinde mi hissetmelidir? insanları kaybedecek hiç bir şeyleri olduğuna inandırıp kendi eli ile öldüren bu infazlar neden durdurulamıyor?

çok üzücü bir haber, sorumlular ellerini kollarını sallayarak gezmemeliler.

"çalışma hayatında karşılaşılan psikolojik şiddet artık can alıyor. en son olay antep'te müzeler müdürlüğü'nde yaşandı.

gaziantep müze müdürlüğü'nde görev yapan sözleşmeli arkeolog merve kaçmış 13 ocak'ta geriye işyerinde yaşadığı sıkıntıları anlatan bir mektup bırakarak hayatına son verdi."

kaynak 1

kaynak 2
  • intiharı sonrası yapılan incelemede 10 eser kayıp çıkmış.

https://arkeofili.com/…-muzede-kayip-eserler-cikti/

2433 eser de envantersiz çıkmış. ( iyi bir şey mi kötü bir şey mi pek anlamadım ama)

eğer yapılan mobbing sonucunda arkeoloğun intihara yönlendirildiği düşünülürse dava açılacakmış. eksik eserler ve intiharın orada dönen dolaplarla bağlantısı var. kesin açılmalı. madem eksik eserlerle ilgili dava açılacak intihara yönlendirme de eklenmeli. hoş minareyi çalan kılıfını hazırlar derler. umarım arkası olmayan birinin üstüne yıkmazlar.
  • gündeme gelmemesi rezilliktir, iki yüzlülüktür.

(bkz: merve kaçmış)

https://haber.sol.org.tr/…-ilgili-sorusturma-278530
hesabın var mı? giriş yap