• türkiye sınırları dahilinde, "sosyoloji mezunuyum" dediginiz anda adının ortaya atılması ve "soyle o zaman bakayım giddens ne demiş?" sorusuyla muhatap kalınmasıyla** gereksiz bir sekilde kendinden tiksindiren adam. her universitede bu adamın sosyolojiye giriş kitabının okutulması nedeniyle fason solcu, kültür mantarı yurdum enteli sosyoloji sözcüğünü duyar duymaz istemsizce giddens diye ünleyiverir. 4 sene sosyoloji okumanın tek getirisini ve belirtisini bir avuç insan ismi ezberlemek olarak goren insan guruhlarına karsı en guzel eylem "giddens mi? o ne yenir mi?" seklinde cevaplar vermektir.
  • kendisi hali hazırda baron'dur, ayırıca zamanında cambridge'de çok sevildiği için, sosyoloji bölüm başkanlığı yaptığı odası,o gider gitmez erkekler tuvaletine dönüştürlümüştür. yine üniversiteye ara sıra gelir, sadece yeni yetme new labourcı öğrenciler dinler kendisini. bunlar da hakkındaki kimi negatif trivalar....
  • kaddafi ile konusmus, haberler iyiymis.

sarayin soylu sosyologu, hem sir hem baron, hem kel hem fodul anthony giddens soyle buyurmus sarayin yuksek satosundan:

"will real progress be possible only when gadafy leaves the scene? i tend to think the opposite. if he is sincere in wanting change, as i think he is...libya could end up as the norway of north africa"

kufur etmeden ceviriyorum: libya'da gercek siyasi reform ancak kaddafi iktidari birakirsa mi mumkun? ben tersini dusunuyorum. eger degisim konusunda samimiyse, ki bence samimi, libya kuzey afrika'nin norvec'i olabilir...

emredersiniz sayin efendimiz, libya'lilarla konusup size donucem ben. bir de londra'nin kuzey afrikasiyla konustum, birazdan ellerinde ceviz odunuyla dayanacaklarmis kapiniza...

edep yahu.

http://www.guardian.co.uk/…007/mar/09/comment.libya
  • anthony giddens'ın ankara odtü'de yaptığı konuşmanın türkçe tam metni için:

http://www.sosyolojidernegi.org.tr/
  • küreselleşmeyi herşeye bağlarda bir tek kapitalizmin "birikim" problemine bağlamaz.
  • politikacılarla çalışa çalışa politikacı gibi konuşup davranmayı fazlasıyla öğrenmiş sosyolog. daha akademik şeyler beklerken (artık o da nasıl bir şeyse) show yapıp, uçağına yetişmek üzere kaçmış sosyologtur. yuhtur.
  • celal şengör salonu ve dışarda kalan öğrencileri görse eminim ağlardı mutluluktan.
  • erenbaba yazınca sandıydım ki, piyer ve luk amcalar, hani akademiyada adettir, böyle ingiliz usulü, isim vermeden, tarif filan ederekten, kinayeli, göndermeli, yanarlı dönerli bir şekilde eleştirmişler adamı. meğer öyle değilmiş, amcalar bu tür seremonilere hiç girmeden, doğrudan, tekme tokat girişmişler adama. elleri dert görmesin.
  • (bkz: gidenlerden)
  • anthony giddens: "kadınları aşağılama dürtüsü, erkek psikolojisinin tipik bir özelliğidir."
hesabın var mı? giriş yap