şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşmesini istediğim, boks seven herkesi ekran başına çekecek karşılaşma.
  • dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boks mücadelelerinde kesinlikle ilk 10 da yerini alacaktır. wilder sokak dövüşçüsü tadında ama vurduğunu tutturduğunda büyük ihtimalle nakavt eden çok dağınık bir boksör. kroşe ve aparkat ile pek işi yok. direk kombineleri net öldürücü ki bir kaç rakibini ringde bir kaç dakikalığına hayattan koparmıştı. joshua kliçko'dan yediği bir direk ile müsabakanın 6. raundunda kariyerinde ilk kez yere düşmüştü. şu bir gerçek ki kliçko'nun direktleri ile wilder'ın direkleri arasında dünyalar kadar fark var. wilder'ın handikapı inanılmaz açık dövüşüyor, neredeyse gardı yok adamın. joshua cephesine bakarsak bir devasa bir kas makinesi, idmanını hiç kesmeyen ki çok sıkı çalışan, inanılmaz disiplinli yaşayıp ringde de öyle dövüşen benim gözümde çok büyük şampiyonlar seviyesinde olan bir ağır siklet şampiyonu. kilçko'ya kadar pek ciddi rakibi yoktu evet ama kliçko maçında kariyerinde yaptığı tüm müsabakalarda elde etmediği tecrübeyi edindi. maç boyu kontrollü gitmek yerine yakın dövüşüp rakibi açtığında neler olacağını gördü. bu maçta o da bugüne kadar aslında kapasitesinin 5-6 seviye altında dövüştüğünü gördü. karşısında molina, whyte değil kliçko vardı ve o büyük şampiyonu bile kendi kalibresini farkettiği andan itibaren çok kolay mağlup etti. handikapı onu kariyerinde ilk kez yere düşüren direklerden çok daha fazlası, serisi ve kombinesi olacak karşısında. buna karşın rakibinin gardı yok, çok açık dövüşüyor. yakın dövüşüp kliçko'ya attığı efsane aparkatı wilder'a atarsa wilder biraz zor kalkar yerden. özet olarak wilder biraz daha hızlı, yakın uzak farketmiyor, sol, sağ kombinelerle seri nakavtlara sahip. joshua wilder'a nazaran daha yavaş fakat kontrollü, gardı wilder'a göre daha iyi olsa da kliçko'ya karşı gördük ki çok güçlü olmayan bir direkte yere düştü. buna karşı yakın dövüştüğünde açamayacağı ve yıkamayacağı boksör yok. wilder gibi gardı olmayan, sokak stili dövüşen bir boksöre yemeden yakın kalıp, direklerini kontrollü savunursa aparkat, direk, kroşe sıkıştırdığı yerde işini bitirir. yani %97 nakavt oranına sahip bronz bombacı ve benim gözümde gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden bir tanesi arasında er ya da geç oynanacak maçta, joshua net bir şekilde kazanır. henüz isimlerle kıyas yapmak için erken evet ama joshua dünya boks tarihinin en büyük şampiyonlarından birisi. bence bunun sebebi adam boksör olmak için fazla zeki. buna inanılmaz çalışkanlık ve yetenek de eklenince böyle bir şampiyon çıkıyor karşımıza. joshua kazanır.
  • ağırsıkletin 3 ve 4 numarasının mücadelesidir. nispeten 2 balon boksördür.

ağırsıkletin en iyi boksörü tyson fury ve wlad'dır. wlad artık 41 yaşında ve 4-5 senedir boksu tamamen boşlamış bir halde joshua'ya kaybetti. tyson fury'de psikolojik rahatsızlıkları ve deliliği yüzünden 2 senedir dövüşmüyor.

normal şartlarda joshua'yı steroidler bile kurtaramaz bu 2 boksör karşısında. boksta doping kontrolleri sadece abd'de usada tarafından standart yapılır. abd dışında hiçbir ülkede maçların temizliğinden emin olunamaz. joshua ingiltere dışında dövüşmeyen bir adam ve vücudunun steroid düzeyi gayet açık.
  • wilder'a hikayesinden dolayi sempatim var ancak joshua komple bir boksor, muhtemelen cok zorlanmadan yikip gececektir.
  • düşüncesi bile beni heyecanlandıran bir maç. gönlüm aj'den yana fakat ne olacağını tahmin etmek imkansız.

wilder'in vahşi stiline karşı joshua'nın nasıl başedeceğini ve joshua'nın gücü'ne karşı wilder'in nasil başedeceğini çok merak ediyorum.

favorim aj olmakla birlikte, mutlaka ko ile bitecek maçtır.
  • a.j wilder'i yok eder fakat böyle bir mücadele henüz gerceklesmez.ben asil a.j ile tyson furry arasinda bir boks görmek istiyorum.su an icin bunlarin hepsi hayal.kimse kimseyle rahat rahat karsilasamiyor maalesef.
  • povetkin reis'e sormuşlar, ikisini aralarına karbon kağıdı koyup döverim demiş.

şu balonların işini bitir bi ara be slav reis!
  • wilder bugün ınstagram hesabından joshua'nın "50 milyon getirin" sözüne karşılık "paran hazır umarım sözünün erisindir" cevabını vererek bu karşılaşmayı sonunda bu yıl görebileceğimizin sinyallerini vermiştir
  • bar çıkışında denk gelseler wilder ağlatır derdim ama ringde mi , bilemiyorum altan.joshua son parker maçıyla görsel olarak beklentiyi karşılamasa da teknik olarak epey yol aldığını gösterdi aslında.wilder ise gördüğüm en inatçı ortiz karşısında mezbahaya çevirdi son raundda ortalığı.tahminime göre ikisi arasındaki olası maçta joshua kontrollü girecek, ilk 3 raundu rakibinin ritmini çözmeye harcıyor adam zaten.wilder ise kontra yememek adına kontrolü artıracak olsa da ben kendisinden yine de o meshur patlamalarından birkaçını bekliyorum.özetlersem stil olarak joshuayı daha çok severim ancak böyle devasa heriflerin çarpıştığı bir maçta vurulan ekstra bir yumruk bütün hesabı değiştirir.
  • yaklasiyor, yaklasmakta olan...