• deontay wilder denen adam rocky, anthony joshua denen adam ivan drago dur.
    wilder zevk verir ruhunu katar, joshua robot gibi hareketler yapar ve zevksizdir. anca kontrollu dovusur.
    efsanelere bakarsaniz tamami wilder gibi delidir. bu sebep ile sadece ve sadece acik dovusmesinden oturu wilder kaybedebilir ama gonullerin sampiyonu kesinlikle o olacaktir.
  • adamım joshua.

wilder hayranları kendisine boşhua diye dursun, joshua wilder'a kum torbası muamelesi yaptığında yüzlerinin alacağı ifadeyi görmek için sabırsızlanıyorum. 1'i yakınımda. o geceyi iple çekiyorum.
    eminim,çünkü wilder koca bir balon! eşit şartlarda, dışardan müdahele olmadığı bir karşılaşmada joshua wilder'a 2.raundu göstermez. iddialıyım.
    mümkün mü? değil.
    profesyonel boks endüstriyel hale geldi. büyük paralar dönüyor.
    1.maç berabere.
    2.maç 1.round brutal ko joshua alır.

entri silme huyum yok. yanılma ihtimalim %1 ama tersi bir durum olursa da "yanıldım" şeklinde editlerim. sorun yok.
  • dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boks mücadelelerinde kesinlikle ilk 10 da yerini alacaktır. wilder sokak dövüşçüsü tadında ama vurduğunu tutturduğunda büyük ihtimalle nakavt eden çok dağınık bir boksör. kroşe ve aparkat ile pek işi yok. direk kombineleri net öldürücü ki bir kaç rakibini ringde bir kaç dakikalığına hayattan koparmıştı. joshua kliçko'dan yediği bir direk ile müsabakanın 6. raundunda kariyerinde ilk kez yere düşmüştü. şu bir gerçek ki kliçko'nun direktleri ile wilder'ın direkleri arasında dünyalar kadar fark var. wilder'ın handikapı inanılmaz açık dövüşüyor, neredeyse gardı yok adamın. joshua cephesine bakarsak bir devasa bir kas makinesi, idmanını hiç kesmeyen ki çok sıkı çalışan, inanılmaz disiplinli yaşayıp ringde de öyle dövüşen benim gözümde çok büyük şampiyonlar seviyesinde olan bir ağır siklet şampiyonu. kilçko'ya kadar pek ciddi rakibi yoktu evet ama kliçko maçında kariyerinde yaptığı tüm müsabakalarda elde etmediği tecrübeyi edindi. maç boyu kontrollü gitmek yerine yakın dövüşüp rakibi açtığında neler olacağını gördü. bu maçta o da bugüne kadar aslında kapasitesinin 5-6 seviye altında dövüştüğünü gördü. karşısında molina, whyte değil kliçko vardı ve o büyük şampiyonu bile kendi kalibresini farkettiği andan itibaren çok kolay mağlup etti. handikapı onu kariyerinde ilk kez yere düşüren direklerden çok daha fazlası, serisi ve kombinesi olacak karşısında. buna karşın rakibinin gardı yok, çok açık dövüşüyor. yakın dövüşüp kliçko'ya attığı efsane aparkatı wilder'a atarsa wilder biraz zor kalkar yerden. özet olarak wilder biraz daha hızlı, yakın uzak farketmiyor, sol, sağ kombinelerle seri nakavtlara sahip. joshua wilder'a nazaran daha yavaş fakat kontrollü, gardı wilder'a göre daha iyi olsa da kliçko'ya karşı gördük ki çok güçlü olmayan bir direkte yere düştü. buna karşı yakın dövüştüğünde açamayacağı ve yıkamayacağı boksör yok. wilder gibi gardı olmayan, sokak stili dövüşen bir boksöre yemeden yakın kalıp, direklerini kontrollü savunursa aparkat, direk, kroşe sıkıştırdığı yerde işini bitirir. yani %97 nakavt oranına sahip bronz bombacı ve benim gözümde gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden bir tanesi arasında er ya da geç oynanacak maçta, joshua net bir şekilde kazanır. henüz isimlerle kıyas yapmak için erken evet ama joshua dünya boks tarihinin en büyük şampiyonlarından birisi. bence bunun sebebi adam boksör olmak için fazla zeki. buna inanılmaz çalışkanlık ve yetenek de eklenince böyle bir şampiyon çıkıyor karşımıza. joshua kazanır.
  • joshua, wilder'ın dağınık stiline ve içler acısı tekniğine, güçlü yumrukları ve nispeten biraz daha iyi olan tekniğiyle cevap vererek kazanacaktır.

wilder'ın karşılaştığı en sağlam rakip olan ortiz, joshua'nın karşılaştığı en sağlam 5 boksörden daha kötü,kariyerinde hiçbir büyük maç yapmamış bir boksördü.

kliçko, parker, takam, dylan gibi adamları tokatladıktan sonra "onlar da boksör mü peeh" diyen arkadaşlar, povetkin'i hayatlarında ilk defa yeri öperken gördüklerinde ne düşündüler acaba? bu herifin yumruklarıyla ortiz'i kıyaslamak komik. wilder ortiz karşısında sallandıysa, joshua karşısında povetkin benzeri bir son yaşayacaktır. ayrıca teknik açıdan çok daha iyi rakipleri patates etti bu adam. %75'e %25'lik bir oran veriyorum joshua galibiyetine.

tekrardan wilder'a dönelim. sen bir wbc şampiyonu olarak 3 yıl boksa ara vermiş, son iki maçında vasat boksörlere karşı vasat performans sergilemiş ve en vahimi bu vasat boksörlerle 8-10 raundluk maçlara çıkmış tyson fury'i rakip seçiyorsun. deontay'in kariyerine baktığınızda zaten 2014-15 yıllarına kadar ki tüm maçlarının amatör, ondan sonrakilerin de vasat boksörler olduğunu görebilirsiniz. abd medyasının şişirdiği bir balondur kendisi. ortiz maçıyla övünedursun, muhtemelen bu formdaki fury'i de yenecektir ama tarihin gördüğü en büyük toslamayı, en ağır yenilgiyi alacaktır joshua karşısında.
  • povetkin reis'e sormuşlar, ikisini aralarına karbon kağıdı koyup döverim demiş.

şu balonların işini bitir bi ara be slav reis!
  • merakla beklediğim maç. wilder kazanır diyorum. ikisi de bana göre aktif olarak en iyi 2 boks sporcusu.
  • kaan kazgan'ın ikisini de döveceği versustur..*
  • joshua gerçekten disiplinli ve sabırlı bir boksör. bildiğim kadarıyla inşaatlardan gelmiş bir sporcu kendisi. bekler ve vurur, her vurduğu hasar verir, ardından yine bekler ve sağını hazırlar. sağı vurduğu anda rakibinin üstüne giderken tek bir düşüncesi var ve o da düşürmektir. %99 başarır bu düşüncesini.

wilder da iyi boksör, kafa tutabilir ancak joshua favorimdir ve kesinlikle kazanacaktır.
  • wilder fury den sopayı yiyeceği için gerçekleşmesi zor olan maç
    (bkz: anthony joshua vs tyson fury)
  • bar çıkışında denk gelseler wilder ağlatır derdim ama ringde mi , bilemiyorum altan.joshua son parker maçıyla görsel olarak beklentiyi karşılamasa da teknik olarak epey yol aldığını gösterdi aslında.wilder ise gördüğüm en inatçı ortiz karşısında mezbahaya çevirdi son raundda ortalığı.tahminime göre ikisi arasındaki olası maçta joshua kontrollü girecek, ilk 3 raundu rakibinin ritmini çözmeye harcıyor adam zaten.wilder ise kontra yememek adına kontrolü artıracak olsa da ben kendisinden yine de o meshur patlamalarından birkaçını bekliyorum.özetlersem stil olarak joshuayı daha çok severim ancak böyle devasa heriflerin çarpıştığı bir maçta vurulan ekstra bir yumruk bütün hesabı değiştirir.
hesabın var mı? giriş yap