şükela:  tümü | bugün
 • karısı 11 eylülde kulelere çarpan uçaklardan birinde can vermiştir.
 • oynadığı en bilindik filmi alfred hitchcock'un psycho filmi olan aktör
 • aids'e bagli zaturree sonucu oldu. evet, orson welles ondan iyisini bulamazdi. (bkz: kafkaesk)
  (bkz: norman bates) 1960
  (bkz: josef k) 1963
 • goodbye again adlı filmde ingrid bergman'a a$ik olan genc bir avukati oynayan aktor. performansi tatmin edici olmasa da rolune cuk oturmu$tur. filmde çok genc bir avukat olan philip(anthony), evli ve ya$lı, guzeller guzeli ingrid'e delicesine a$ik olur. ugruna londra'daki davalarını yarida birakip onu gormek icin paris'e doner. johannes brahms'in senfoni no 3 anlatir en iyi, onlarin ili$kisini...
 • 1932 de new york ta dogdu.babasi filmlerde de rol alan bir tiyatro oyuncusuydu.genc anthony 1953 te oynadigi the actress adli film ile oscar a aday gosterildi.
  kendisi biseksuel olarak surdurdugu cinsel yasaminda rudolf nureyev,tab hunter gibi baylarla beraber olurken,aktrist victoria principal ile de magazine yansimaktan geri kalmadi.
  amerikali model berry berrenson ile 1973 te evlendi.berry ile osgood ve elvis adinda iki ogullari oldu.berry 11 eylul de ticaret merkezine carpan ucaklardan birinde yasamini yitirdi.osgood perkins aktor,elvis perkins ise muzisyenlikle ugrasmaktadir.
  1992 de aids e bagli zaturre den hayatini yitiren perkins,orson wells in the trial inda mukkemeligin sinirlarini zorlamaz da ne yapar diye hep sorarim kendime bu siyah beyaz basyapiti izlerken.
 • en deli gülebilen oyuncu. hüzünlü zamanlarinda bile gülebilen psycho.
  ki farkedilir deliliği ve güzel gülüşü goodbye again'de.
  oğlum ölmeseydin söylerdim işte ama gittin. aşk sadece bir kelimedir diyecektim. içi boş bir cümle gibi duruyor ama kafa güzelken her cümleye katlanılır.
  içip içip güzel gülmeye devam et diyecektim birde ama sen de ölmüşsün be oğlum.
 • hakkında bu kadar az entry girildiğini görünce onu tanımayan, filmlerinden birini izlemeye fırsat bulamayan insanlar için üzüldüğüm kişi. oyunculuğu ile göz dolduruyor ve şu ana kadar oynadığı filmleri izleyip de sevmeyen bir kişi bile göremedim*.

  ayrıca nevrotik bir seksiliği var.
 • pyscho filmindeki oyunculuğunu 'henüz' bilmediğim ama 1962 yapımı the trial' daki joseph k. yı saygı duyulacak gerçeklikte canlandıran aktör.
 • dün psycho filmini indirdim. şarkının girişinde gördüğüm konuşma sahnesinde bu filmden bir kesim vardı. ‘a boy best friend his mother’ diyordu. ve inanır misiniz kafka nin dava kitabını (der prozess) okurken bay k. yi hayal ederken gözümde hep psycho filmindeki o genç adamı canlandırdım gözümde. ne gariptir ki az önce ‘acaba dava kitabı film olarak yapıldı mi’ diye düşündüm ve imdb de ne gördüm dersiniz ! 1962 yılında anthony perkins the trial(orijinal adı le proces) filminde bay k. yi oynamis. buna ne denir bilmiyorum mandela etkisi midir bu ? hani dava kitabı film yapılsa k. yi bu adamdan başkası oynamaz diyorsun ve bundan 55 yıl önce dava yi film yapıp k. yi da anthony perkins oynamis.

  mutlu olmak icin inanılmaz bir neden bu benim icin.
 • 6 gün önce doğum günüydü.

  oğullarına sunu soylemiştir

  ''evlenmek için anneniz kadar harika bir kadın bulmaya çalışmayın, çünkü bunu yaparsanız hayatınız boyunca yalnız kalırsınız.''

  bir dönemın norman bates'ı josef k.'sı