şükela:  tümü | bugün
 • bir sürü nba meraklısının bulunduğu sözlük'te isminin altına henüz tek bir şey bile yazılmamış olduğunu az önce şaşkınlıkla farkettiğim golden state warriors oyuncusu. aslında şu ana dek nba'de matah bir iş yapmışlığı yok (geçen sezon 8 sayı, 5.8 ribaund) ve nba'i eh işte düzeyde takip eden çoğu kişi ismini duyunca "o kim lan" karşılığını verebilir. peki nba'de bir yılı geride bırakmasına rağmen hakkında hiçbir şey yazılmamış olmasına niye şaşırıyorum? örneğin o 8 sayı, 5.8 ribaund ve 1.2 bloku maç başına 18 dakikaya sığdırması dikkat çekici. ama yine de pek çarpıcı değil, sonuçta sınırlı sürelerde benzer katkılar yapan birçok bench oyuncusu sayılabilir. peki bunu yaparken yaşı sadece 19 olan kaç oyuncu sayılabilir? çok değil. aslında istatistikler de onun potansiyelini tasvir etme konusunda yeterli olmuyor. 2.08 boyunda olup kayıtlarda power forvet diye geçen ama aynı pozisyonda oynadığı meslektaşlarının çok büyük bölümünden daha iyi top sürme yeteneğine sahip bu genç adam bir lebron james, kobe bryant popülaritesine sahip değil elbette ama değişik bir şeyler izleme arayışında olan basketbolseverler mutlaka ona bir göz atmalı. epey enteresan bir adam; kötü gününde olup hiçbir şey yapamasa bile bir şeylere bozulduğunda suratına oturan ağlamaklı ifadesiyle kendini izlettirir. geçen sezon karman çorman golden state takımında hakettiğinin çok altında süre aldı ama warriors bu yıldan itibaren onu öne çıkarmaya kararlı. zaten daha iyi bir seçenekleri de yok.
 • don nelson'un harcadığı genç yeteneklerden... golden state taraftarları olarak onu çok sevdik ve şans verilse çok daha iyi şeyler yapacağını biliyorduk. ne yazık ki new york knicks'e yollandı. knicks'lilere hayırlı olsun diyoruz. yetenekli bir genç pf'leri oldu.
 • önümüzdeki sezon bizim warriors'ta bulamadığı şansı knicks'te bulur, büyük ihtimalle de en çok gelişme kaydeden oyuncu* ödülünü alır. pozisyonu için boşluk var rotasyonda ve öyle bir potansiyeli var adamın sonuçta. tabi daha takas olmazsa knicks'te. (tabi d'antoni'nin iki uzunlu oynayacağını varsayıyorum)
 • geleceği çok parlak bir oyuncu olmasına rağmen d'antoni tarafindan şan verilmemişti kendisine new york knicks'de.

  hazır takımın %80i gitmişken amare ve carmelo'dan kalan dakikaları başarıyla doldurur diyordum ki, corey brewer ile takas edilmiş. hani %30 lar ile şut atıp, 8 sayı ortalamayı geçemeyen, ribaund çekemeyen, asist yapamayan bir zamanların potansiyellilerinden olan brewer. uzun bir de bu adam. adam morrison'dan bile az katkı sağlayan brewer. nba'de işi olmayan brewer. joakim noah'tan önce seçilen brewer. minnestoa gibi bir takımda kendini gösteremeyen brewer.

  hey allahım.
 • mike d'antoni'nin harcadığı gencecik(89'lu) ve potansiyelli power forward. kendisi d'antoni'nin sistemine(hani şu nasıl oluyorsa artık shelden williams'ın bile uyduğu sistem, duke sen nelere kadirsin?) uymadığı(!) için bir hiç uğruna -aslında brewer uğrunaydı ama onu da bıraktık- timberwolves'a şutlanmıştır.

  şimdi parmak ısırtan performansı ile (18dk'da 10 sayı 5 ribaund 1blk 1stl veriler +- birazcık oynayabilir) bize "açın sağ avcunuzu, hah yalayın şimdi" der gibi gibi pis geçirmektedir. lafı tabi..
 • sessiz sedasız nba'den lokomotif kuban yolunu tutan amerikalı oyuncu. nba'e ilk girdiği yıllarda kendinden çok şey bekleniyordu ama randolp bu beklentileri karşılayamadı. daha yaşı genç olan randolph belki avrupa kariyeri ile kendini geliştirip tekrar nba'e dönebilir ya da kendini filipinler liginde de bulabilir.
 • kuban'daki eurocup istatistikleri fena değil ama canlı birkaç maçını da izlemek lazım tabi. bu istatistikleri euroleague'e de taşıyabilirse önemli bir uzun olabilir avrupa için.
 • kuban'da 4,5 numara oynuyor, takımı için çok değerli bir oyuncu ve bir yıl daha kontratı var. sırf kendisini daha çok izlemek için kuban'ı da gelecek sene euroleague'de görmek isterim. kuban'daki maçlarından birkaç özet izledim de boyuna rağmen topla arası oldukça iyi, bileği düzgün ve dış atış tehditi de var. biraz daha serliğe gelebilirse avrupa'da çok ama çok ekmek yer.

  not: sakatlıklarını vs. hiç bilmiyorum bunları yazarken.
 • kuban ile zaten mevcut olan sözleşmesini uzattı. http://www.sportando.com/…with-lokomotiv-kuban.html

  ne var bu kuban'da bok mu var ya? derrick brown da kaç sene yapışıp kalmıştı buraya.
 • avrupa'nın en underrated isimlerinden; adam ne kadar etkili oynarsa oynasın, kimse ondan bahsetmiyor, nba'de de beğenirdim belki tutunabilirdi ama nba'de sıra beklemektense avrupa'yı tercih etmiş -ki bunda kuban'ın cüretkar teklifinin de önemli payı vardır- cedevita karşısında 28s- 13r- 5a ile manyak bir performans sergilemiş, vtb'de cska deplasmanında kazandıkları maçta da başrolü oynamış, kuban'da delaney-claver'a ek olarak broekhoff da form tuttu, randolph daha da iyi oynarsa kuban bu sezonu umduğundan daha da iyi bir noktada bitirebilir.