şükela:  tümü | bugün
  • kan şarkısı isimli fantastik serinin yazarı. serinin ilk kitabı olan kuzgunun gölgesi amazon co.uk'e göre bilim kurgu ve fantazi türünde 2013'ün en iyi kitabı seçilmiştir. savaş lordu olan babası tarafından annesinin ölümü üzerine 6. nişanın kapısına bırakılan bir çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. kuzgunun gölgesi kitabını neredeyse bitirmekte olan şahsımın naçizane görüşüne göre kendisi bir yazar olarak kesinlikle gelecek vaad etmektedir. öncelikle konuyu anlamak için çabalamanıza gerek yok. doğrudan kurgulanan dünyanın içine giriyorsunuz. roman tekniği gerçekten başarılı. betimlemeler kararında kullanılmış ve akıcılığa önem verilmiş. sahnelerin dizilişinde brandon sanderson kadar başarılı. fantastik edebiyat seven okuyucuların bu yazara şans tanıması gerektiği görüşündeyim.

    (bkz: kan şarkısı)
  • yazdığı serilerden birinin adı kan şarkısı değil; ingilizcesi ile a raven's shadow, türkçesi ile kuzgunun gölgesi'dir.

    kan şarkısı (blood of song) bahsi geçen serinin ilk romanıdır. seri kule efendisi (tower lord) ile devam eder, ateş kraliçesi (queen of fire) ile sonlanır.

    serinin türkçesi ithaki yayınları tarafından basılır ve bir ithaki klasiği olarak her bir kitap onlarca yazım hatası içerir. ithaki'nin bu olanca komplosuna rağmen son yıllarda yazılan en iyi fantastik romanlardan biridir. hatta pek çok yönden game of thrones'dan daha iyi bir seridir.