şükela:  tümü | bugün
 • maymunları, insansı maymunları ve insanları kapsayan primatların alt grubunun günümüzdeki adı.
 • jamie dornan ve cillian murphy'nin başrolünde olacağı 2. dünya savaşı üzerine gerilim filmi.
 • vii strum und drang albümünden bir lamb of god şarkısı. contractor gibi zart diye giriyor olaya.
 • fragmanı çıkmış tarihi-gerilim filmi. insanı gereksiz yere yormayacak kaliteli bir yapım gibi duruyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=blakcjcxc5c
 • daha çok (bkz: peaky blinders) ile tanıdığımız başarılı aktör cillian murphy'nin ve gerçekten bana kalırsa (bkz: the fall) ile harika oyunculuğunu ispatlamış, christian grey karakteri üstüne yapışmaması gereken jamie dornan'nın başrolünde yer aldığı 2.dünya savaşında yaşanan gerçek bir operasyondan uyarlanan bol aksiyonlı film.
  2. dünya savaşını konu alan filmlerde genelde batı bloğundan ülkeler yer alırdı çekler tarafından bakılması ilgimi çekti. ayrıca ağustosta vizyona girecek ve yeni verilen fragmanın linki üstteki entryde efenim.

  kısaca: 2.dünya savaşında hitlerin adamı olan heydrich'e yapılacak olan suikaste karışan çek askerlerini konu alan film.
 • reinhard heydrich'i canlandiran detlef bothe karakterin fiziksel olarak kopyasi olmustur. tarihin en acayip hikayelerinden biri olan operation anthropoid'i anlatan film. cek kasabi heydrich'e yapilan ve basarili olan suikasti anlatir. adolf hitler bunun uzerine kudurmus tas uzerinde tas govde uzerinde bas birakmamistir. soykirim nasil yapilir mikro ornegidir bu olay
 • türkiye'de vizyona girmediği için, sinema şirketlerine gerilimini yaşatmak istediğim film.
 • ne yazık ki vasatı aşamamış . benim gibi (bkz: 2.inci dünya savaşı) yla ilgili herşeye tutkun ve meraklı birini bile çok mutlu edemedi.

  evet gerçekci. evet abartıya kaçılmamış. evet tarih çizgisine sadık kalınmış ama bi şeyler eksik kalmış.

  muhtemelen suikast'ın hedefi reinhard heydrich ne ağır bir orospu evladı olduğunu yeterince aktaramamışlar filme. boş bir zamanda izlenir . ( 7/10)
 • vermek istediği gerilimi seyircisine vermeyi başaran, bu yönüyle de amacına fazlasıyla ulaşan film.

  "hikayeleştirme" yapmayıp, sadece heydrich suikastinin kendisine yoğunlaşmış bir yapım. nazilerin orospu çocukluklarını anlatmak yok, karakterlerin flashback'leri yok, diğer paraşütçülerin gözünden anlatmak da yok, sadece anthropoid görevinden sorumluların gözünden orada neler yaşandıysa onların anlatıldığı bir film. elbette bu tercihler ile yola çıkılarak hazırlanmış hikayenin ve filminin de handikapları ve avantajları var.

  handikap; hikayeleştirme eksikliği yüzünden izleyiciye hazır bir paket sunulmuyor.

  avantaj; gerilim. evet, bol bol gerilim. filmin ikinci yarısına tekabül eden suikast sonrası bölüm inanılmaz. gerilimin bu kadar fazla hissedilmesinin nedeni de iki suikastçimiz ile artık bütünleşmemiz.

  8/10 bu filmin tam hakkıdır. ne fazla, ne de eksik.
 • -heydrich’i öldürmek mi? hayır, hayır. heydrich’e suikast düzenlemek. cinayet, onun yaşamaya değer bir hayata sahip olduğu anlamına gelir.