şükela:  tümü | bugün
 • maymunları, insansı maymunları ve insanları kapsayan primatların alt grubunun günümüzdeki adı.
 • jamie dornan ve cillian murphy'nin başrolünde olacağı 2. dünya savaşı üzerine gerilim filmi.
 • vii strum und drang albümünden bir lamb of god şarkısı. contractor gibi zart diye giriyor olaya.
 • fragmanı çıkmış tarihi-gerilim filmi. insanı gereksiz yere yormayacak kaliteli bir yapım gibi duruyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=blakcjcxc5c
 • daha çok (bkz: peaky blinders) ile tanıdığımız başarılı aktör cillian murphy'nin ve gerçekten bana kalırsa (bkz: the fall) ile harika oyunculuğunu ispatlamış, christian grey karakteri üstüne yapışmaması gereken jamie dornan'nın başrolünde yer aldığı 2.dünya savaşında yaşanan gerçek bir operasyondan uyarlanan bol aksiyonlı film.
  2. dünya savaşını konu alan filmlerde genelde batı bloğundan ülkeler yer alırdı çekler tarafından bakılması ilgimi çekti. ayrıca ağustosta vizyona girecek ve yeni verilen fragmanın linki üstteki entryde efenim.

  kısaca: 2.dünya savaşında hitlerin adamı olan heydrich'e yapılacak olan suikaste karışan çek askerlerini konu alan film.
 • reinhard heydrich'i canlandiran detlef bothe karakterin fiziksel olarak kopyasi olmustur. tarihin en acayip hikayelerinden biri olan operation anthropoid'i anlatan film. cek kasabi heydrich'e yapilan ve basarili olan suikasti anlatir. adolf hitler bunun uzerine kudurmus tas uzerinde tas govde uzerinde bas birakmamistir. soykirim nasil yapilir mikro ornegidir bu olay
 • türkiye'de vizyona girmediği için, sinema şirketlerine gerilimini yaşatmak istediğim film.
 • tahmin edileceği üzere ortalama bir film. bilhassa 2 kadın karakter eksik kalmış. merkezdeki paraşütçüleri, yani suikastçıları da fazla tanıtmıyorlar. mesela geçmişlerine değinilmiyor. çekoslovakya'ya paraşütle indikleri anla başlıyor film ve karakterlerin buraya gelişlerinden öncesiyle ilgilenmiyor. film bitince de karakterleri fazla tanımadığımızı söylemek mümkün. bittikten sonra film hızla unutuluyor. ama şöyle de bir artısı var: gerçekte 6 saat süren kilisedeki çatışmalar filmde 30 dk sürüyor ama bu 30 dk'lık bölüm oldukça iyi çekilmiş. gerilmemek zordu bu çatışma sekanslarında. heydrich'e suikast bölümü daha iyi çekilebilirdi ama bu haliyle de fena değil. geriyor. bu iki bölüm dışındaki sekanslar klişeydi (suikastı planlamak, suikastla ilgili tartışmalar vs). beklentileri yükseltmeden izlenmeli. heydrich suikastını konu alan bir diğer film hhhh ne yazık ki bu yıla yetişmeyecek. belki suikast bu filmde daha iyi işlenir. casta bakarsak olayları paraşütçülerin tarafından değil, şerefsiz heydrich tarafından anlatacaklar. bekleyelim görelim.
 • ne yazık ki vasatı aşamamış . benim gibi (bkz: 2.inci dünya savaşı) yla ilgili herşeye tutkun ve meraklı birini bile çok mutlu edemedi.

  evet gerçekci. evet abartıya kaçılmamış. evet tarih çizgisine sadık kalınmış ama bi şeyler eksik kalmış.

  muhtemelen suikast'ın hedefi reinhard heydrich ne ağır bir orospu evladı olduğunu yeterince aktaramamışlar filme. boş bir zamanda izlenir . ( 7/10)
 • bazı bakımlardan, özellikle çekoslavakyanın o anki durumunu tam aktaramaması bakımından eksik kalmış bir hikayesi var. almanlar bildiğin osmanlı gibi takılıyor gibiydi, gittikleri yerde herkesi rahat bırakmış yaşıyorlar hissi vardı.