şükela:  tümü | bugün
 • geleneksel yoga ile havada yapılan hareketleri birleştiren yoga türüdür. ipek bir ip veya koza ile birlikte yapılır. üzerinde baskı oluşmuş bağlantı noktalarını açmak ve vücudu baştan tırnağa rahatlatmak amacındadır. anti gravity yaklaşımının bir yan ürünü olarak ortaya çıkmıştır. christopher harrison tarafından bulunmuştur.
 • alti farkli teknikten olusan, kolay gorunen ama oldukca zor, bir o kadar da keyifli spor.
 • antigravity yoga hakkında http://minemelek.com/ adresinden bilgi alabilirsiniz. mine hanım türkiye'de bu işin en iyisidir.
 • aerial yoga olarak da geçer. (bkz: aerial silk) ile benzer özellikler taşır. aerial yogada uzun bir kumaş yerine bir tür hamak vardır. aerial silkde tırmanış söz konusudur, aerial yogada tırmanma söz konusu değildir. aerial silkde ayağı düğümlemek gibi hareketlerle uğraşırsınız, aerial yogada bu yoktur. aerial silkde pozlar yoktur ama aerial yogada pozlar vardır. yoga ve pilates hareketlerini ayaklarınızı yerden keserek yaparsınız. normal yogaya kıyasla üst gövdenizi daha çok çalıştırır, sizi daha çok güçlendirir. aerial yogada yaratıcılık gerektiren bir şey yoktur, aerial silk yaratıcılık gerektirir estetik olabilmesi için. kısacası amacınız huzurla bedenimi esnetip güçlendireyim, azıcık tepetaklak sallanayım, kozada kelebek modunda savasana yapayım ve bu sırada da eğlenceli bir şeyler yapayımsa... hedef aerial yoga. yok benim biraz daha kendimi zorlayıp, yaratıcı bir şeyler yapmam gerek derseniz, hedef aerial silk.

  gerekli hamakla evde yapılabilir ama fitness ya da dans geçmişiniz yoksa ders almakta fayda var.
 • (bkz: air yoga) ve (bkz: hamak yogası) olarak da bilinen yoga türü.

  bir süredir aralıklı olarak vinyasa yoga yapan bünyeme zor gelmiştir. tir tir titredim resmen ilk dersimde. umarım zamanla daha az zorlar çünkü aşırı zevkli yer çekimine karşı koymak.
 • bana çok iyi geldi. o ilk baş aşşağı sallanmada resmen hafifledim. bedenimin buna ihtiyacı varmış. omurlarımın açılması çok rahatlattı.

  başka bir harekette omuzlarımı ne kadar kapattığımı fark ettim. normalde dik duran biriyimdir ama bilgisar / cep telefonu fln derken omuzlarımızı kapatmışız. omuzlarım geriye gittikçe inanamadım.

  yorucu değil ama esnemek güzel. yaparken aynadaki görüntü de çok estetik. ayrıca uçuyormuş hissi ve kapanışta hamak içinde uykuya yakın olma hali süper. eve bile yaptırmak istiyorum. benim gibi salıncak sevenler için baştan sona eğlenceli.
 • vucudu esnek olmayan, hatta bagdas bile kuramayan biri olarak iyi ki baslamisim dedigim yoga turu. 1 sene oldu ve asla yapamam dedigim bir suru hareketi kas hafizam beni hic zorlamadan yapar hale geldi. benim gibi omuz, kalca ve hatta bacak kaslariniz yillardir hareketsiz kaldiysa iyi bir hoca ile, adim adim ogrenerek, sindire sindire yapmakta fayda var. aceleye getirip kemik, eklem, kas sakatligina davetiye cikarmaya gerek yok.