şükela:  tümü | bugün
 • dokuzuncu nesil biçare yazar. (bkz: antika)(bkz: anti k)
 • entrylerine bakınca nickinin antikapitalist'in kısaltması olduğunu düşündürten yazar.
 • (bkz: anti karşıyaka)** *
  peşinen edit:karşıyakalıyım.
 • alkol masasinin öbur yanindan davudi sesi ilk duyuldugunda sakalli - biyikli, ne dedigi dinlendiginde ise hem sakalli-biyikli hem de dassak bi eleman oldugu anlasilan muhabbet insani.
 • orada yabancı, burada alamancı.
 • 1 mayıs'ta sıtarbaks isimli, kazık toz kahve firmasının camlarını indiren gençlerle ilgili yazdığı apartma yazıyı sağa sola mesaj atıp bana cevap verin diyen sözlük insanı...
  (bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
 • şu ana kadar söylenmiş yığınla hamaset ve ırkçılık kokan laf vardı kurtuluş savaşı'na dair. bu haliyle bırakılacak olursa dahi, daha da söylenebilme ihtimali olan yığınla şovenist lafı tek entry ile gereksiz laf kalabalığı haline getirmiş yazar.

  şuradan :

  --- spoiler ---

  muhafazakarlara not: bugün de yeni osmanlıcılık adına gerçekleştirilen yayılmacı politika, "müslüman ahlakı" soslu post-kemalist söylemlerle ve emperyalizme karşı olma güzellemeleriyle ile meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

  solculara not 2: g-20 üyesi olan bir devlette anti-emperyalizm ancak kendi egemen sınıfının yayılmacılığına karşı durmakla anlamlıdır, yoksa salt dışsal olanı kahrederek değil...(bkz: #28639270)

  --- spoiler ---

  eline sağlık.

  edit: sanırım ben kendimi doğru olarak ifade edememiş olmalıyım bu entry ile: kurtuluş savaşı adıyla bilinen ve resmi ideoloji üreticileri, ideologları ve savunucuları tarafından kadim bir anti-emperyalist misyon biçilen süreç, esasen 1. paylaşım savaşının anadolu'da sürdürülen halidir. izmir iktisat kongresi ile cumhuriyetin daha ilk yıllarında emperyalizme anadolu'nun kapılarını sonuna kadar açmış bir süreçtir bu ve sayın anti ka nick yazar, bu konuya ilişkin olarak tam da düşündüklerimi yazmış durumda... teşekkür ederim kendisine.
 • hayata dair her şeye karşı sonsuz bir merakı olan yazar. bazen öyle şeyler düşünür ki "yahu nereden geldi şimdi aklına bu?" diye geçirirsiniz içinizden (bkz: #72008522). bilgiye, bilgeliğe aşıktır (bkz: philosophie).

  güldüğünde anime karakterlerine benzer; gözleri iyice kısılır. davudi bir sesi vardır. dinleyemedik ama evvel zaman içinde iyi bağlama çaldığı da rivayet olunur.

  süper gücü, gözlerini kapattıktan 3 saniye sonra uykuya dalabilmektir.

  birsen tezer'in istanbul adlı şarkısı, üsküdar'ı ve kuzguncuk'u zihnimde kendisiyle kodladığım bu nevi şahsına münhasır adamı hatırlatacak bana. daima.