• siz ekşiciler bütün gün:
    -türk kızı vücudu böğhhğ
    -selülitli çatlaklı iyyeeğk

diyorsunuz ya hani. eğer siz erkeklerde olsaydı eminim binbir türlü güzellemerle içselleştirerek açardınız o başlığı. ama kahrolası selülitler biz kadınların derdi. neyse üç günlük selülit diyetinden hemen ardından ölüm diyetim var. onu yapmaya pek götüm yemediği için bundan başlıyorum. kutsal bilgi kaynağına da hizmetim olsun diye bırakıyorum.

1.gün

kahvaltı

2 ince dilim taze ananas + 2 parmak kadar yağsız peynir (dil peyniri, keçi peyniri veya lor peyniri olabilir...)

kahvaltıdan 2 saat sonra

3 adet tam ceviz.

öğle yemeği

1 dilim kızarmış tam çavdar ekmeği ve anti-selülit salatası

anti-selülit salatası:

bol roka, marul, maydonazdan hazırlanmış mevsim yeşillikleri
    1 ince dilim ananas
    yarım greyfurt
    3 adet közlenmiş acı sivribiber
    6 adet badem içi
    bol limon ve 1 tatlı kaşığı nar ekşisi ekleyebilirsiniz.

2-3 saat sonra:

1 su bardağı az yağlı yoğurttan yapılmış naneli ayran
    1 avuç kadar kiraz

akşam yemeği (en geç 20:00’de)

ızgarada yağsız tavuk göğüs eti
    yanında közlenmiş acı sivribiber
    roka salatası (üzerine özel salata sosu ile)
    (1 tatlı kaşığı zeytinyağ + yarım limon + 1 taze diş ezilmiş sarımsak + 1 çay kaşığı ucuyla kekik ve biberiye karıştırarak sosu hazırlayınız.)

2. gün

kahvaltı

2 çorba kaşığı kadar yağsız peynir (lor peyniri, çökelek veya yağsız peynir olabilir.) + 3 yumurta beyazından acı pul biberli omlet, yanında bol roka ve sivri biber + 3 adet tam ceviz içi.

kahvaltıdan 2 saat sonra

yarım greyfurt + 2 adet şekersiz yulaflı bisküvi.

öğle yemeği

1 büyük boy çorba kasesi kadar az yağlı yoğurttan hazırlanmış semizotu salatası... (içine 4-5 adet sivri biberi közlenmiş olarak doğrayın ve az miktarda kekik ve biberiye ekleyin.)

2-3 saat sonra

1 ince dilim ananas ve yarım elma ile hazırlayacağınız meyve salatası... (üzerine çeyrek limon sıkın. toz tarçın ve 1 tatlı kaşığı kadar ceviz veya badem rendesi eklenebilir.)

akşam yemeği

3 adet yağsız ızgara köfte
    yanında 1 adet kabak ızgara
    karışık yeşil salata... (üzerine özel salata sosu ile)

3. gün

kahvaltı

2 ince dilim taze ananas + 1 su bardağı az yağlı süt (sıcağımsı olarak ve içine 1 çay kaşığı toz tarçın ekleyerek için.)

kahvaltıdan 2 saat sonra

3 adet tam ceviz

öğle yemeği

ızgarada veya fırında balık fileto... (levrek, lüfer, sarıkanat gibi balıklardan 1 küçük porsiyon, derisiz)

yanında bol limonlu ve özel soslu yeşil salata.

2-3 saat sonra

yarım greyfurt, yanında 2 adet yulaflı şekersiz bisküvi.

akşam yemeği

1 orta boy çorba kasesi kadar yeşil mercimek yemeği... (üzerine baharat olarak kekik ve biberiye ekleyiniz.)
    yanında 3-4 adet hafif acı sivri biber

selülite karşı çay

1 tutam biberiye, 1 parmak ucu kadar doğranmış taze zencefil, 1 adet sapıyla beraber maydonoz, 1 çay kaşığı yeşil çay, bir bardak kaynar suda 4-5 dakika demlenir ve şekersiz, ince dilim limon eklenerek içilir. günde 2-3 kez içebilirsiniz.

masaj yağı

hem selülite iyi gelen hem de bölgesel incelmeye yardımcı masaj yağı için1 tatlı kaşığı susam yağı, yarımşar küçük kahve kaşığı biberiye yağı ve kekik yağı, 1 çay kaşığı greyfurt yağı (bulamazsanız portakal yağı) gerekiyor.. sabah ve akşam selülitli bölgeye iyice masaj yaparak yedirin. spora giderseniz streçle sarın ve duşta iyice masaj yaparak yıkanın.

selülite karşı salata

1 kişi için; 2 dilim taze ananas,1 adet acı sivri biber, 1 çay kaşığı limon ve nar ekşisi, 3 dilim greyfurt, bol roka-tere-taze soğan ve sarmısak, 1 ceviz içi, isterseniz biraz haşlanmış tavuk göğsü.
  • değmez bacım bunca eziyete. yine de bir isveç diyeti değildir.

(bkz: isveç diyeti)
  • spor yapın, şekeri kesin, kolayı ve diğer asitli içecekleri ölene kadar hayatınızdan çıkarın, çayı kahveyi abartmayın kendiliğinden gider zaten diyet neymiş...

edit: kime göre neye göre diyenlere, bana göre kardeşim. tarafımdan bizzat denendi onaylandı.
  • selülit kadınların doğurganlık hormonu salgılaması sonucu oluşan bir durumdur.
    bununla artık barışın sevgili hemcinslerim.
  • doğu asyalı olun.
hesabın var mı? giriş yap