1513 entry daha
  • -kamp
    -kedi
    -rakı şalgam ikilisi
    -daha çok kedi...
  • sevismek
  • cem yilmaz
  • alkol bunlardan birisidir. o yüzden bazı ilaçlarla birlikte alkol alamazsınız.
  • sevgilinin kahkahası. en sağlam uyuşturucu bu kafayı yapmıyor insana.
  • alkol değildir...
  • evde tavuktan ördeğe, bıldırcından martıya, güvercinden kumruya kadar türlü türlü hayvan beslemiş ve en son daimi olarak bir köpekle hayatına devam eden birisi olarak buna cevabım kesinlikle hayvanlarla vakit geçirmektir.

hayatın akışı ve telaşesi içinde insan halden hale geçiş yapıyor. korkular, endişeler, para kazanmak, geçinmek, sağlık sorunları ya da nedensiz her türlü sıkıntının içindeyken dikkatimi bir hayvana yönelttiğimde orada gördüğüm dinginlik ve huzur beni o anda sıfırlıyor. onları izlediğim zaman hissettiğim, kafama taktığım her şey birden bire kayboluyor. ve o anda her şeyi kendi zihnimin yarattığını fark ediyorum.

hayvanların bize çoğu zaman anlamsız gelen hareketlerini izlediğimde her şeyi unutuyorum.

bir sokak hayvanı veya evinde beslediğin bir hayvanla (benim için köpeğimle oluyor) göz göze geldiğimde, ne olduğumu, kim olduğumu umursamadan bana sevgisini ve ilgisini gösterdiğinde o anda hayatı gerçekten sorguluyorum. çünkü depresyon denen şey hayatı yaşamaya değer bulmamak veya kendini yaşamaya değer bulmamaktan ileri geliyor. bir neden bulamıyorsun. ama işte hayvanlar tüm bunlardan bağımsız olarak hayatı tadını çıkararak yaşamayı biliyorlar. anı yaşamak dediğimiz şeyi her an yapıyorlar.

senelerdir ağır depresyon tedavisi gören bir yakınımın sahiplendiği köpekle birlikte zaman içerisinde hayata muhteşem bir şekilde tutunduğuna ve zamanla kullandığı ağır ilaçları tamamen bıraktığına şahit oldum. yaşadıklarının ağırlığına rağmen bunu başarması muhteşem bir şey. sokakta hayatta kalması mümkün olmayan bir köpeği sağlığına kavuştururken aynı zamanda kendisi de depresyonu atlattı.

hayvanların harika bir terapi olduğuna inanıyor, sadece inanmakla kalmıyor bunu deneyimliyor ve gözlemliyorum da...
  • david gilmour sololarını gecenin dinginliği ve karanlığında dinlemek. huzur bu işte...
7201 entry daha
hesabın var mı? giriş yap