şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: canım sen de ezdirme kendini diyen psikolog)

  edit: başlığı kimin açtığını hatırlayamayacak kadar çok zaman geçti.
 • hayat ona guzeldir.
 • geçende bir kaç arkadas bir arada otururken, yaşanan travmasal sürecten sonra diplomalı psikiyatır ve pskologun teşhisiyle ilaç kullandığını söyleyen arkadasa " abi herkes de içiyor bundan. ben de mi içsem acaba " diyerek çıkıntılık yapan ve kendisine karsı sempatiyi kaybettiren insandır.
 • muhatap alınmaması gereken, ille de muhatap olunacaksa "umarım başına gelmez" şeklinde geçiştirilmesi gereken kişidir. yeterli süre kullanılınca (bkz: bi siktir git) bile denilebilir.
 • gerizekalıdır. nasıl olsa ona göre hayatınız gelip geçici problemlerden oluşmaktadır. antidepresan kişiyi iyileştirmez zaten zaman kazandırır 3 yıl sürecek bir şeyi 1 yılda atlatabilmenizi sağlar kendiniz dışındaki dünyayı flu yapar.

  en çok korktuğum şey ise zaten psikolojisi iyi durumda olmayan bireyin bu aptalı dinlemesidir.
 • "evet, ben zaten zevk alıyorum ilaç içmekten. öyle bir şey ki zombi gibi olmak hayatımın en güzel şeyi haline geldi(!)" diye cevap verdiğim kişidir.
 • her sikik derdin çözümünü ben lustral kullandım, anlamasam bile gülüyorum, ben risperdal'i rakı ile içtim kar etmeyince götüme soktum diyenlere tabiki direk siktir çekilmelidir. her nevi ilaç türevinin konuşulacağı ve açıklamasının ne olursa olsun yapılacağı yer internet değildir. tez olsada antitez olsada. her ilaç her sikik bünyeye farklı etkilerde bulunmaktadır. kimi anasının amından çıkar çıkmaz sigara ve alkole başlamıştır, kimi ayda iki tek atmıştır. kiminin ailesinde şizofrenik bozukluk vardır, kimi çocukluğunda tacize uğramıştır.
  internet aleminde can sıkıntısı ve kafa açma konusunda araştırılacak bir çok nokta vardır, zira ilaç bu konuda en son nokta bile değildir.
  lazım olana her nevi antidepresan vs. türevleri çözümdür, gereği ise anca uzman bir hekime danıştıktan sonra yapılır.

  her 'içimde sıkıntı var' diyene gelsin.

  'et giren yere dert girmez.'
 • herkesin bin türlü derdi var ya, sen sanıyor musun ki dışardan mutlu görünen herkes çok mutlu, beterin beteri var şükret, her gecenin sabahı vardır vb. öğütleri verenle aynı kafadandır. gerizekalıdır.

  sen kullanma dedin ve bu sayede adamın aklına kullanmamak geldi ve ilacı anında bırakıp mutlu hayatına döndü dimi ?
 • akıl verdiği kişinin daha sonra kendisine zarar verdiğini öğrenirse ne yapacağını merek ettiğim kişidir.

  bizim insanımız bilip bilmediği her konuda başkasına akıl vermeyi çok sever. birisinin ağrısı vardır "şunu al" der, başka bir sorunu vardır "böyle yap" der. hepimiz her şeyi doktorundan, uzmanından daha çok biliriz. hele konu ruhsal problem olduğunda insanımızın bu durumu tıbbi bir rahatsızlık olarak görmekte sorunu vardır.
  ağır depresyonda olan bir insanın en az ihtiyacı olan şey kendisine akıl veren, "hayat çok güzel kuşlar böcekler, her şey beynimizde, güç kuvvet irade" diyen kişilerdir. depresyonun derin kuyusunda olan insanlar için bu sözlerin en ufak etkisi yoktur.

  son dönemde antidepresan ilaçların fazlaca kullanıldığı bir gerçek ama hiç kimse o ilaçları keyfinden içmiyor. inanın depresyon geçiren insanın içine öyle bir acı oturuyor ki kendisine zarar vermesini engellemek çok zor olabiliyor. bu konuda başkalarına öneride bulunan kişilerin bu durumu dikkate alması oldukça önemli.