şükela:  tümü | bugün
 • son dönemin modası. malum toplumumuz sorun yumağı. arkadaşını, kankasını yakalayan derdini tasasını anlatıyor. karşılığında hiç sekmez bir cevap alıyor. aslında ilaç başlaman lazım kanka. kardeşim acil hap içmen lazım kafana taktıkça delirirsin. gizli bir reklam, özendirme almış başını gidiyor. birbirine ilaç ismi tavsiye edenler, kendi kullandığı ilacı paylaşanlar. lütfen eş dost tavsiyesiyle ilaç kullanmayın. işin ehli bir hekime danışmadan yapacağınız bu hata geri dönülmez bir yola girişinize neden olur.
 • eş dost baskısıyla yapılıyorsa kesinlikle bir an önce bırakılması gereken bir alışkanlık.
  ancak eş dost baskısıyla antidepresan bırakmak da yanlış.
  buna en iyi karar verecek olan doktordur. ve doktor kullanmanız gerekiyor diyorsa bir bildiği vardır diyip bu yönde adımlarınızı atıyor olmanız lazım.

  ve ekstra uyuz olduğum ve karşı çıktığım bir durumdan da bahsetmek istiyorum bu entry sayesinde. ne olur google'dan hastalığınıza dair bir araştırma yapmayın, doktor dışında kimseden yönlendirme almamaya çalışın.
  psikolojik olarak çok kötü etkileri olabilir.
 • allah korusundur. antidepresanlar hekim tarafından uygun aileden ve dozdan seçilerek reçete edilir. belirli dozlarla başlanır , yükseltilir ve bırakılır. klinik ile uyuma göre tedavi süresi yine hekim tarafından düzenlenir. kendi başına bir şekilde erişip kullanmak veya eş dost önerisi ile kullanmak çok büyük bir hatadır. nedeni ise antidepresanlar uygun dozda , düzenli , klinik izlem ile belirli bir süre kullanılması zorunlu ilaçlardır. bir gün alayım bir gün almayayım , bir ay kullanıp bırakayım şeklinde kullanım kişiyi daha depresif bir hale getirebilir veya her şey iyi giderken bir mani atağı başlatabilir. hekimlerin reçete etmesi dışında kullanılmamalıdırlar.