şükela:  tümü | bugün
  • hala depresyonda oldugunun ve bi ilerleme kaydedemedigin ispati olan ironi.
  • az önce 75 mglık efexor xr aldım. şu anda ise biramı yudumluyorum. etkilerini yazarım buraya. bilime can feda, gönüllü kobayım.
  • teoman'in beyanatlarinda ifade ettigi uzere her bar cikisi arnavut kaldirimlari ile sevismesinin, gazetecilerle uzun essek oynamasinin sebebi olan hain ikili ...
  • bir alakası olup olmadigini bilemesem de antidepresan kullandigim donemde iki birayla bayagi perisan bir sekilde sarhos oldugumu hatirliyorum. boyle bir beynin calismama durumlari, cumleleri toparlayamama, nereye yurudugunu bilememe kivamina getirmistir beni. antidepresan kullaniyorum diye es dosttan ayri mi kalacagim nevizadede iki bira iceyim eve oyle gideyim deyip de evim nerde burasi neresi kedi nerde sayiklamalariyla basbasa birakmistir beni. aman diyeyim.
  • karaciğere verilen zararı kat kat arttırdığı söylenir fakat anti depresanın üstüne ya da altına alkol alan insan zaten karaciğerini düşünecek halde değil demektir.. akıl sağlığıyladır onun sorunu daha çok.
  • yıllardır (yaklaşık 10 yıldır) hem düzenli olarak antidepresan, hem de düzenli olarak alkol kullanan birisi olarak bir zararını görmediğim ikili...

tabii ki şu ana kadar zararını görmemiş olmam, ilerde fitil fitil çıkacak olmamasının ispatı değil...

hatta antidepresan da değil, anksiyolitik, antipsikotik vs. ilaçları düzenli kullandığım zamanlar bile alkolden vazgeçmemiştim, bir zararını görmedim..

ha pardon, tek zararı normalde 4-5 birada kafası iyi olan bir adamken, bu ilaçlarla beraber alkol alınınca 2 bira sonrası kafa iyi oluyor, hem de saçma saçma hareketler yapma isteği (manik atak epizodundaki gibi saçma hareketler) geliyor... hani normalde 4-5 bira sonrası kafan güzelleşir ve akıllı uslu bir keyif yaşarsın ya, işte antidepresan ve diğer psikotrop ilaçlarla beraber alkol alınca çok hızlı sarhoş oluyorsun ve gayet yaramaz bir sarhoşluk yaşıyorsun, en çok da seninle beraber içmeye gelmiş adama rezil oluyorsun... ayıp oluyor yani :(
  • parasetamol ve alkol'den daha tehlikeli ve kafa yapıcı değildir, denemeyin, denettirmeyin.

sarhoşken değil ayıkken dünyadan daha çok tat alınabileceğini keşfedin.
  • ikisi de ayri ayri bi boka yaramadigi gibi, ayni anda alindiginda hic bi boka yaramaz..
  • taksi camından dışarı, püskürerek kusmanın bir adım öncesidir.
  • antidepresan her gün vardır, alkol hayatınızdan çıkan bir şeyin özlemine antidepresanın yetemediği zamanlarda aklınıza geldikçe vardır.