şükela:  tümü | bugün
  • artık gezi parkı'dır,
    asfaltla kaplanan istiklal caddesi'dir,
    ağaçları kesilen atatürk orman çiftliği'dir,
    ev yapmak için doldurulan sahildir,
    kentsel dönüşüm için yıkılan tarihi evlerdir,
    otel yapmak için yakılan ormanlardır.
  • ssg'yi ben çok severim. önce belirteyim.
    görüşlerini, kişiliğini, karakterini seviyor olmam bir yana; kendisi bugüne dek bir kez kırmadı da beni.
    kız kardeşim okul gazetesi için röportaj yapmak istedi kendisi ile, yazdım, sağolsun anında cevap verdi, kabul etti.
    ben onun yerinde olsam uğraşmam böyle dandik şeylerle, okul gazetesi nedir amına koyim. yok, ilgilendi, sallamadan, uzun uzun cevapladı soruları.
    benim aptal kardeşim güzel bir fotoğrafını bulamadı gazeteye basacak, yine bana ağladı. sedat yine kırmadı, çat diye gönderdi fotoğraflarını.

sözlük hakkında sorular sordum,
    bug'lar bildirdim falan. hiç ikiletmedi. süper adam bu yönden.

fakat burada yapılan şey terbiyesizlik.
    sol frame'in durmadan akışını durdurması, böyle kilitlenmesi olacak şey değil.

çöp de çalışmıyor diyorlar.
    ben çöp bilmem. hiç kullanmadım zaten. sildiğim entry'ler de çöpe taşınmadan direkt siliniyor, öyle ayarladım.
    yani sikmişim çöpü normalde ama o da çalışmalı.

ekşi sözlük beta gelmeden önce burada çalışan ne varsa; çalışmaya devam etmeli.
    sol frame falan kilitlenip kalmamalı böyle.

elbette burası adamın, keyfi nasıl isterse öyle yapar fakat şöyle bir nokta var;
    benim kullanmaya devam ettiğim ve büyük bir kesmin de kullandığını düşündüğüm antik.eksisozluk.com'u ya tamamen kapatmalı ya da çalışır halde tutmalı.

hem sikim olsun hem donuma değmesin olmaz.
    hem antik'i kullanacak adamlar da gelsin sözlüğe,
    hem de beta olsun olmaz.
    kendisi ya antik.eksisozluk.com'u yani eski dandik siteyi tamamen kullanımdan kaldırmalı ya da buraya gereken önemi göstermeli.

köylü kurnazlığı yapıyor ama.
    eski dandik site olmazsa buraya daha az uğrayacak yazarları kaybetmek istemiyor.
    ben misal, sikseler yazmam diğer tarafta. bana alıştığım gece goru$u teması olacak çünkü. bu tema olmadan okuyamıyorum bile ben sözlüğü.
    ha ne kadar sikinde benim yazmayacak olmam? hiç.
    ama sadece ben olmam bu. kendi de bunun farkında, bu yüzden halen tutuyor burayı.

bilerek, kasten bozuyorlar demiyorum sol frame işini falan.
    yeterli ilgiyi göstermiyorlar diyorum.
    sedat, özgür, guru yani bildiğimiz ya da diğer arkadaşları; ülkenin en afili coder adamları burada.
    ilgilenmeye karar verseler şah ederler burayı, şahbaz bırakmazlar böyle.

ya buraya yeterli ilgiyi göstersin, kilitlenen sol frame işlerini falan düzeltsin,
    ya da tamamen kapatsın burayı. kendi gördüşüm bu yönde en azından.
    ya tamamen kapatıp kaybedeceği yazar ya da okuyucu hitini göze alsın ya da ilgilensin burası ile, düzeltsin sorunları.

bu sik olduğu müddetçe dona değecek sedat.
    ya donu çıkar, ya siki kes ya da değmesine alış.
    birini yap yani.

boka döndü sözlük keyfimiz.
  • yonetici dedigin;

"arkadaslar ben artik antik ile ugrasamiyorum. her yeri yamali durumda. zaten herkesi siktir edip tek adam olma hayalimi gerceklestirdigimden beri bu tur seylerle ugrasmayi kendime yakistiramiyorum. dileyen yeni sikindirik siteye gelir, dileyen siktir olur gider." der, anlarim.

veya;

"arkadaslar zaten sozluge girenlerin %98'i beta'dan giriyordu ama o kadar paragoz oldum ki, %2'nin tiklamalarindan bile gelecek paraya ihtiyacim var. biliyonuz yeni evlendim. bir de avizeleri mavizeleri yenileyip klima taktiracagiz. o yuzden kapattim antik'i." der, onu da anlarim.

hatta;

"merhaba arkadaslar. biliyorsunuz ben buranin sahibiyim. sizin ne dusundugunuz veya ne istediginiz zerrece sikimde degil. ben istedigimi yaparim burada. sikim tassagim antik'i kapatmak istedigi icin kapattim. hadi aeo." der, onu bile anlarim ya.

ancak ssg antik'in kapatilmasi ile ilgili, kotu dahi olsa herhangi bir aciklama yapma geregi duymadi.

gerci, benim de arkamda sorgusuz sualsiz yaptigim her isten sonra "adam sitenin sahibi en iyisini o bilir" diyen dalkavuk surusu olsa, muhtemelen ben de bu kadar rahat davranirdim.
  • - entry silinemiyor.
    - sol frame sık sık donuyor.
    - istatistikler iptal.
    - sık sık donuyor.
    - bug'lar falan hak getire.

şimdi abi, biz beta'ya geçmek zorunda mıyız? değiliz.
    ee bu şimdi bi çeşit yıldırma eylemi mi? evet.
    bu faşistlik değil mi amınakoyim, evet.
    yani ben beta'ya geçmiyorum, geçmediğim için antik'ten soğutulmaya çalışılıyorum. sevmek, geçmek zorunda mıyım beta'ya, hayır.
    antik'i kullanan halen binlerce suser var, eşşek miyiz lan biz?
    çok bişe istemiyoruz lan, olan bişeydi bu zaten, antik'in gri'si zaten bizi ekşi sözlük'le tanıştıran sevdiren. hadi beta'ya geçtin bi şekilde, bu şekilde mi olmalı?
    yeter amınakoyim, sokağa çıkarsın baskı, yürürsün müdahele, istediğin gibi yazmak istersin yıldırma, onu kullanma beta'yı kullan kıvraklığı.
    bi dokunmayın lan, ekstra bişe istemiyorum, şu istatistikler, çöp seçeneği, sol frame'in felçli gibi tıkanması kalksın, ekstra bişe değil amınakoyim, bi bırakın.
    biraz az para kazanın ne çıkar?
    yeter lan.
  • yarak gibi ali cengiz oyunlarıyla yazarların bırakmaya zorlandığı eski versiyon. sikeyim betanızı da ekşi sözlüğünüzü de.
  • göz göre göre o kadar insan istemesine rağmen yok edilen site.

olm manyak mısınız lan, bırakın amına koyim giren çıkan ne niye götünüzde bu kadar kurt var da her defasında kimsenin aklına gelmeyecek abuk sabuk şeyler getiriyorsunuz? reklamınızı ıvırı zıvırı döşeyin betaya, madem o kadar süper bırakın antik'i be. işine geldi mi hükümetin sansür uygulamalarına karşı çıkar, ama anlamsız yere yok çöp kutusunu yok ayarları mecburen beta'dan kullandırır.
  • resmen sike sike kaydıracaklar buranın ayağını. önce çöp sonra istatistik bu ne amına koyım ya?! kapatacaksan bi kerede kapat işte niye kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyosun ki bizimle birader?

rahat işte burası. seviyoruz. bırak takılalım. yeteri kadar reklam yoksa sok her yere reklamını da. aklın fikrin reklam zaten.
  • artık resmen eski televizyonlar gibi oldu. sık sık sol frame donuyor, arada yavaşça vuruyorsun düzeliyor. her gece 12'de istiklal marşıyla kapatın da tam olsun, bu ne amk.

edit: 19:40 itibarıyla hala gidip geliyor. garip bir tezgah var gerçekten.
  • klasik ek$isozluk.

http://antik.eksisozluk.com/
  • hah buradan yeni ultra süper mega dandik yeni site'yi kodlayanlara sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. ultra süper mega dandik yeni siteden yazıyorum.

sözlük keyfimin içine limon sıktınız. allah sizi bildiği gibi yapsın.

arkadaş ne halt eyliyorsanız eyleyin ama şunu yapmayın. antik.eksisozluk.com adresini sürekli eksisozluk.com adresine yönlendirmeyin. salak değilim az buçuk pc'den dns cache'dan anlıyorum. ipconfig komutlarından anlıyorum.

not: silerim ben bunu boşuna ispiyonlama sevgili ispikçi ayrıca tanım ne tanım devamı ne bilmiyorsun. öğren de gel derler adama. ben derim yani.

ek 1: sinirlenince bir de üzerine aç olunca ipin ucu kaçmış. normalde söylemeyeceğim, kullanmayacağım ifadeler kullanmışım... ama hala bu dayatmanın anlamsızlığı karşısında diyecek söz bulamıyorum.

ek 2: eğer sistem windows tabanlı ise, host dosyasını editlemek çözüm olabilir. c:\windows\system32\drivers\etc adresine gidin sonrasında not defterini açın win 7 için not defterini yönetici olarak çalıştırın. ve host dosyasını yönetici olarak çalıştırdığınız not defteri (ya da notepad++ vs. gibi bir text editör) ile açın sonra:
    # localhost name resolution is handled within dns itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost

altına şu kısmı ekleyin:
    --- iptal ---

188.132.200.205 antik.eksisozluk.com
    --- iptal ---

lan oynamasanıza site ayarları ile dns değiştiriyonuz madem söyleyin millet helak oluyor. dns değişikliği sonrası olması gereken:
    188.132.185.33 antik.eksisozluk.com ya da artık bu sıfırla haltı olmadığı için ilgili kısmı silin.

[ güvenlidir buradan doğruladım: http://network-tools.com/…tp://antik.eksisozluk.com ]

eğer hosts dosyasını göremiyorsanız tüm dosyaları seçin not defterine yolu gösterirken.

bu yöntemi sanal bilgisayarda denedim. opera ile sorunsuz bir şekilde antik.eksisozluk.com adresine o sıfırla denen abukluk olmadan girdim. daha önce değinilmiş ancak ne kadar fazla bulunursa bu bilgi o kadar iyidir. ip adresi değişirse eklediğimiz kısmı silmek gerek onu da ekleyeyim.

ek 3: silerim ben bunu demiştim ama silmeyeceğim... bu da burada dursun.