şükela:  tümü | bugün
  • tasarım olarak beta'dan çok daha öndedir. mesaj fasilitesini beta'daki gibi ayarlasalar, bir iki de ufak ekleme yapsalar başlıklar konusunda kimseye bir zarar gelmez ve bu kadar yazarın da gönlü olmuş olur.

sen yapmadın mı antiği esesci? o senin ilk göz ağrın değil mi? neden bu kin? insan evladına kin besler mi? yapma sedet.
  • zalim sedet yönetiminin olası saldırılarına karşı her gün daha da kenetlenerek koruduğumuz son toprak parçası.
  • sözlük yönetiminin inat ettiğimiz için ısrar ettiğimizi sandıkları site. kimse bir inatlaşma derdinde değil oysa. beta'ya ısınsak, sevsek neden takılmayalım? kendi adıma, beta'da defalarca ısınma turları attıysam da zorla güzellik olmuyor işte. antik'ten vazgeçemiyorsak beta'yı daha fazla sevmemişiz demek, anlayın artık şunu! neyin ıspatı içerisindesiniz? olmuyor sedat olmuyor!
  • an itibari ile antik olmayaninin kasmasindan oturu girdigim site. (bkz: ne varsa eskilerde var)
  • yazarların ısrarla bu siteyi tercih etme sebepleri bir vefa, bir alışkanlık falan değil. gözü daha az yoran, yazmayı da okumayı da çok daha zevkli kılan site bu, arayüzü sade ve bir o kadar kullanışlı. inatla insanları buradan uzaklaştırmanın mantığı yok. belli ki amaç bu siteyi zamanla tamamen tedavülden kaldırmak, işte o zaman sözlük tarihinin en byükü yazar göçüne sahne olacak bnece, keza antik olmasa sözlüğün yüzüne bakmaycak zibilyon tane yazar biliyorum. tabi sırada bekleyen bu kadar çaylak varken sözlük yazar sıkıntısı çekmez de, antik karşıtlarının yolu yol değil onu söyleyeyim.
  • çok sevdiğim bir site. epeydir kısıtlanıyorum. dahası utanmadan sıkılmadan "teknik nedenler" öne sürülerek bildiğin sansür uygulanmaya başlandı. hem de yüzlerine özgürlükçü, demokrat, liberal maskesi takanlar tarafından.

~~
    . çöp ekranına girmek istiyorsun: şu ikaz çıkıyor: "bir takım yeni sistemlerden dolayı artık buradan entry'leri silip canlandıramıyoruz maalesef. yeni çöp ekranından olur ama.
    . sonra istatistikler'e bakmayı arzu ediyorsun, şu uyarı çıkageliyor: "teknik nedenlerden dolayı istatistiklere buradan ulaşmanız gerekmektedir."
    ~~

birtakım kafalar oturmuşlar, ekşi sözlük beta adında "bok gibi, çirkinlik, işlevsizlik ve zevksizlik abidesi" bir yapı kurmuşlar, insanları nasıl zorla, baskıyla yeni ekşi sözlük'e yönlendiririz diye barbar yöntemler geliştirmişler, yakın bir zamandan beri bu zorbalığı da uygulamaya koymuşlar. yazarların sırtından daha fazla para kazanmak için ekşi sözlük efsanesini çöpe atmaya kalkmışlar.

öyle ekşi sözlük logosundaki siyah bant ile, sözlük logosunun üstüne frank zappa'nın sözlerini yazmakla demokrat, özgürlükçü, liberal vb. olunmuyor. düşünce, fikir, söz, sanat, insan ve birey özgürlüğüne saygılıyız dümeni de ancak bir yere kadar sürüyor. yalancını mumu yatsıya kadar yanıyor. internet sansürü kalksın diyorsun, eyvallah, ama sen burada sansürün allahını bize uyguluyorsun, bu ne çelişki birader?

sözlük logosundaki siyah bant'ı da kaldırmışlar. ne oldu, türkiye'de internet üstündeki sansür sona mı erdi? sansür kalmadığı halde bu maskeli tayfa parayı bulunca kalkmış mı sayılıyor? yukarıdan bakınca bir mal gibi mi görünüyoruz? her boku bildiğinizi mi zannediyorsunuz? yanıldığı halde ısrar eden, inat edenlerden ya da "x çocuk yapacaksınız" diye dayatan ak faşizm'den ne farkınız kaldı?

koskoca ekşi sözlük'te, antik.eksisozluk.com sitesinin de teknik işlerini düzeltecek bir görevli yok mudur? aptal mı sanıyorsunuz bizi?

antik.eksisozluk.com sitesini kullanmak isteyenlere türlü ibnelikler yapmayın, velinimeti olan yazarlarınıza yavşakça tarzda bir sansür uygulamayın. insanların kıymetini bilin, bireysel zekaya saygı gösterin. yoksa ekşi sözlük'te kalan son aklı da bıktırıp kaçıracak, sonra bokunuzla oynayacaksınız. nihayetinde bokunuzda boğulacaksınız.
  • gelismenin onemini anliyorum, kesinlikle nostalji meraklisi da degilim, eksisozluk yeni yapilanmasinda bir twitter olacaksa sahibinin tercihidir ancak eger yeni sozlugun bazi sorunlari cozulmeden antik kapatilirsa agzindan salyalar sacmadan yazan ve okuyan gruba cok buyuk bir ayip olur.

birincisi yeni sozlukte "gundem" cok baskin. eskisi gibi herkes 15 dakikaligina unlu olamiyor. bu da demekki siz o gun yuzlerce entry girilmis bir basliga yazmazsaniz cok az sayida kisi yazdiginizi okuyabilir, hatta basligi gorebilir. buna acikcasi nasil bir cozum bulunur bu konuda bir fikrim yok ancak yazma hevesini dusuren bir oge.

ikincisi ve daha onemlisi ise sukela ile ilgili. eger benim ozel bir idrak sorunum yoksa yeni sozlukte bunu karsilayan tus getir tusu. ancak sanirim eski sukela ile yeni getirin ayni denkleme dayanmadigina eminim. yeni sistemde ayni gun icinde ayni entrye 4-5 defa denk geldigim oluyor, tekrar tekrar aynilari geliyor. tabi bir de inanilmaz sayida futbol ve dizi entrysi var, bu da cozulmesi gereken bir durum, bu yazilar o gun okunup omrunu dolduruyor, kimse tekrar tekrar kimin kime nasil gecirdigini, hangi hakemin validesinin hangi genelevde gorev yaptigini, valide sultanin o gun ne kadar uyuz oldugunu vs okumak ister mi bilmiyorum.

arattim ve bu baslikta sadece bir tane bu bkzdan oldugunu gorup uzuldum, halbuki her konuda oldugu gibi bu konuda da halkin bilgeligi biz entellerin hakkinda paragraflar dolusu yazdigini bir cumleyle ozetliyor. o yuzden bir tane daha veriyorum:

(bkz: nereye sicacagiz)
  • emin olmamakla birlikte sanırım mesaj ve arşiv kısmındaki tarih ile saat şeklinde abd formatına ve am/pm'e geçilmiş.

(bkz: zannedersem tek eksiğiniz yarraktı)
  • sahibi onun hakkında ne düşünüyorsa şu anki gözdesine 10 katı gelsin

(bkz: ssg köşeye sıkıştın teslim ol)
  • sadece entry girerken ya da okurken değil, dış ortamlarda entry linki verirken de kullandığım adres. sözlüğün kendi içinde entry numarası ya da başlık bakınızlarını vermeyi beceremeyip www.eksisozluk.com/entry gibi linkler koyan kişiler de olmasa hiç girmeyeceğim.