şükela:  tümü | bugün
 • her zaman burayı kullanıyordum zaten, opera mini'de hızlı erişime eklidir kendileri. ama google aramalarında yeni site çıkıyor. ben de gündüz vakti yaptığım aramada çıkan sonucu açıp tamamını okuyamamıştım. şimdi okudum ama bir türlü ikinci sayfaya geçemeyip delirmeye başlayınca hemen hızlı erişimden buraya ulaştım ve sol tarafa göz gezdirince de olay çözüldü. antik-mantik ama dimdik ayaktadır kendisi. yenisi de bok gibi zaten müdürüm afedersin. oraya şifre bile giresim gelmiyor.
  şöyle bitirelim mi: yıkılmayan, ayakta olan sitedir, ekşi'nin gururudur.
  düzeltme:
  bunu yazdım, döşedim, yolladım. o da bana döşedi, başka başlığa yolladı. (bkz:filmlerdeki içkili sahnelere
  yasak). yine de hep sevicem kendisini.
 • istatistiklerin bazı nedenlerle çalışmadığı şu günlerde dünün en beğenilen entry'leri'ni beta'dan okumaya direnenler için 2 çözüm var:

  1. ekşi sözlük beta'ya direniş ekibi ya da ekşisözlük kullanıcısı dünün en beğenilen entry'lerinin listesini o başlığa günlük olarak ekliyor.

  2. ücretsiz amazon kindle uygulamasını kullanarak dünün en beğenilen entry'lerini her gün gazete gibi derlenmiş olarak bilgisayarınıza, telefonunuza, tabletinize ya da kindle cihazınıza göndertebilirsiniz. (bkz: amazon kindle/#35297493)
 • istatistiklere ulaşılamadığı gibi istatistik ile ilgili bilgilerin de "ben" kısmında yer almadığı zavallı güzel sitem.

  şöyle ki dün bu başlığa yazdığım entry dünün en beğenilen entry'lerine 41. sıradan mı ne girmiş. fakat bu, bu versiyondaki "ben" kısmında gözükmüyor. entry'leri okurken "aa bu benim lan" diye farkettim. sonra betadan baktım, betanın "ben kimim" ekranından gözüküyor.

  yapmayın işte abi bunu. dünün en beğenilenlerini okumak bile işkence, ne güzel alıyoduk sol frame'e hepsini, ileri geri yapmadan tıklaya tıklaya okuyoduk. ne istedin antik keyfimizden be birader?
 • (bkz: antik kapatılırsa sözlüğü bırakacak yazarlar/#36320874)

  olm anlamıyorum lan harbi bak, bir sitenin yeni tasarımını sevmeyebilirsiniz eyvallah hatta eskisini kullanmak da isteyebilirsiniz ona da amenna ama gidip antik sözlük'ü kapatmak yenisini insanların gözüne sokmak nasıl bir baskıcılık örneği olabilir yahu. yuh!

  facebook tasarım değiştirdiğinde diyebiliyor musun abi ben eskisini istiyordum sen baskıcı ve faşistsin yenisini bana dayatıyorsun, düzeltmezsen giderim. yoo tıpış tıpış alışmaya çalışıyorsun.

  hayır sedet'i sevdiğimden de değil de, bir sitenin tasarım ve altyapı değişikliğinin bu denli büyütülmesini anlayamıyorum arkadaş.
 • tasarım olarak beta'dan çok daha öndedir. mesaj fasilitesini beta'daki gibi ayarlasalar, bir iki de ufak ekleme yapsalar başlıklar konusunda kimseye bir zarar gelmez ve bu kadar yazarın da gönlü olmuş olur.

  sen yapmadın mı antiği esesci? o senin ilk göz ağrın değil mi? neden bu kin? insan evladına kin besler mi? yapma sedet.
 • zalim sedet yönetiminin olası saldırılarına karşı her gün daha da kenetlenerek koruduğumuz son toprak parçası.
 • sözlük yönetiminin inat ettiğimiz için ısrar ettiğimizi sandıkları site. kimse bir inatlaşma derdinde değil oysa. beta'ya ısınsak, sevsek neden takılmayalım? kendi adıma, beta'da defalarca ısınma turları attıysam da zorla güzellik olmuyor işte. antik'ten vazgeçemiyorsak beta'yı daha fazla sevmemişiz demek, anlayın artık şunu! neyin ıspatı içerisindesiniz? olmuyor sedat olmuyor!
 • an itibari ile antik olmayaninin kasmasindan oturu girdigim site. (bkz: ne varsa eskilerde var)
 • yazarların ısrarla bu siteyi tercih etme sebepleri bir vefa, bir alışkanlık falan değil. gözü daha az yoran, yazmayı da okumayı da çok daha zevkli kılan site bu, arayüzü sade ve bir o kadar kullanışlı. inatla insanları buradan uzaklaştırmanın mantığı yok. belli ki amaç bu siteyi zamanla tamamen tedavülden kaldırmak, işte o zaman sözlük tarihinin en byükü yazar göçüne sahne olacak bnece, keza antik olmasa sözlüğün yüzüne bakmaycak zibilyon tane yazar biliyorum. tabi sırada bekleyen bu kadar çaylak varken sözlük yazar sıkıntısı çekmez de, antik karşıtlarının yolu yol değil onu söyleyeyim.
 • çok sevdiğim bir site. epeydir kısıtlanıyorum. dahası utanmadan sıkılmadan "teknik nedenler" öne sürülerek bildiğin sansür uygulanmaya başlandı. hem de yüzlerine özgürlükçü, demokrat, liberal maskesi takanlar tarafından.

  ~~
  . çöp ekranına girmek istiyorsun: şu ikaz çıkıyor: "bir takım yeni sistemlerden dolayı artık buradan entry'leri silip canlandıramıyoruz maalesef. yeni çöp ekranından olur ama.
  . sonra istatistikler'e bakmayı arzu ediyorsun, şu uyarı çıkageliyor: "teknik nedenlerden dolayı istatistiklere buradan ulaşmanız gerekmektedir."
  ~~

  birtakım kafalar oturmuşlar, ekşi sözlük beta adında "bok gibi, çirkinlik, işlevsizlik ve zevksizlik abidesi" bir yapı kurmuşlar, insanları nasıl zorla, baskıyla yeni ekşi sözlük'e yönlendiririz diye barbar yöntemler geliştirmişler, yakın bir zamandan beri bu zorbalığı da uygulamaya koymuşlar. yazarların sırtından daha fazla para kazanmak için ekşi sözlük efsanesini çöpe atmaya kalkmışlar.

  öyle ekşi sözlük logosundaki siyah bant ile, sözlük logosunun üstüne frank zappa'nın sözlerini yazmakla demokrat, özgürlükçü, liberal vb. olunmuyor. düşünce, fikir, söz, sanat, insan ve birey özgürlüğüne saygılıyız dümeni de ancak bir yere kadar sürüyor. yalancını mumu yatsıya kadar yanıyor. internet sansürü kalksın diyorsun, eyvallah, ama sen burada sansürün allahını bize uyguluyorsun, bu ne çelişki birader?

  sözlük logosundaki siyah bant'ı da kaldırmışlar. ne oldu, türkiye'de internet üstündeki sansür sona mı erdi? sansür kalmadığı halde bu maskeli tayfa parayı bulunca kalkmış mı sayılıyor? yukarıdan bakınca bir mal gibi mi görünüyoruz? her boku bildiğinizi mi zannediyorsunuz? yanıldığı halde ısrar eden, inat edenlerden ya da "x çocuk yapacaksınız" diye dayatan ak faşizm'den ne farkınız kaldı?

  koskoca ekşi sözlük'te, antik.eksisozluk.com sitesinin de teknik işlerini düzeltecek bir görevli yok mudur? aptal mı sanıyorsunuz bizi?

  antik.eksisozluk.com sitesini kullanmak isteyenlere türlü ibnelikler yapmayın, velinimeti olan yazarlarınıza yavşakça tarzda bir sansür uygulamayın. insanların kıymetini bilin, bireysel zekaya saygı gösterin. yoksa ekşi sözlük'te kalan son aklı da bıktırıp kaçıracak, sonra bokunuzla oynayacaksınız. nihayetinde bokunuzda boğulacaksınız.