• çok uzun bir zaman sonra ilk defa girdim. hüzünlendim, maziye gittim.

paragraflarca yazılan entrylerin altına göt korkusu ve bilgisizliğin sonucu olarak "tanım: hede hödüdür" yazılmayan zamanlar geldi aklıma. hatalı olan entrylerin silindiği, hatasında ısrarcı olanların uçurulduğu o gerçek sözlük.

üst menüdeki ":)" butonuna basınca herhangi bir tarihin rasgele güzel bir entrysi gelir. çok kullanırdım bu butonu. bir entryde tarihi ilginç bir olayı okurken hemen arkasındaki entryde komik bir magazin olayı okuyarak farklı zaman dilimleri ve farklı konular arasında saatlerce vakit geçirirdim.

beta sözlükte artık rasgele eski entry görünmüyor, son iki günden gösteriyor. ispiyon yapılmıyor çünkü format kaynaklı uçurulma yok artık. çok yazık.

bir zamanlar sözlük lüxemburg gibiydi. nüfusu az ama niteliği bol bir yerdi. sonra sahibi vazgeçti bundan. kondüktörlerine en az üç yeni üye dedi ve çin gibi olduk. artık nitelik yok gereksiz ve kaliteisiz kuru bir kalabalık var.
  • mnskym her şey gibi sen de unutuldun be antiğim, ilk göz ağrım..

şu an oturmuş, bir web sitesinin ilk versiyonuna mektup yazdığıma inanamasam da oluyor bazen böyle şeyler. hayat... küfürle başladık, aşırı duygusala bağladık yalnız. işte bunlar hep pms isimli roller coaster kaynaklı.

seni özlüyor ve çaresizce yolunu gözlüyorum antik sözlük. çünkü yazma eyleminin zevkine seninle vardım ben ilk. ne mega'sı, ne de mikro'su, hiçbir blog yerini tutamıyor. beta mecburiyetten alışılan arkadaş gibi; hani sınıfın ilk günü tutunacak dal olarak gördüğün ama mesela normalde yüzüne bile bakmayacağın.. sekiz senelik alışkanlığımdın, hunharca elimden aldı puştun teki. taam ya, aynı puşt sayesinde tanıştığımızın ben de farkındayım üstüme gelme!

çeşitli kodlardan oluşan bir internet sitesinde anılarım olduğuna da inanamıyorum şu an. tonlarca güzel insan tanımış olduğuma, hüzünlü sevinçli anlar yaşadığıma, bazen doğum bazen ölüm haberi aldığıma.. aynı siteyi hatrı sayılır bir zaman boyunca hayatımın merkezine koymuş olduğuma, güne onsuz başlamanın bünyemde yarattığı huzursuzluğa, sonsuz gibi görünen kutsal kaynağıyla bana kattıklarına inanamıyorum.

seni özlüyor ve çaresizce geri gelmeni bekliyorum antiğim, miniğim, cancişim.
  • girildiği an bünyede home sweet home etkisi uyandıran sözlük.
  • ssg ananmi sövsem babana mi sövsem bilemedim. az evvel el emeği göz nuru bir entry yazdım şöyle linkler minkler falan. ulan az bekledik diye yolla dedim ananı avradını sikeyim hoooop yönlendirdi beta ya. eeeee yazdıklarım nerde? yok. sinirlendım yazmıyorum amına koyayım........

tanım.
    betanın yanına yanasamaycagı, goz ilk goz agrımız, kıymetlımız sozlugun gercek sozluk hali.
  • sedet rejiminin kıl olduğu sözlük hali, biz de onu kıl etmek için fişi çekilene kadar buradayız
  • eski sevgilimden daha çok özlediğimdir. aylardır farklı bir sitedeymişim gibi geliyor, resmen soğudum yıllardır başından ayrılmadığım sözlükten.
  • her ne kadar eski ve dandikte olsa bizden birisidir... ekşisözlüğün kullanmaktan asla vazgeçmeyeceğim temasıdır.
  • eksi ++ özellikleri ile daha da güçlenen, yoluna hız kesmeden devam eden sözlük.. gittim gördüm, hepsi okumuş çocuklar, sözlükleri de canavar gibi çalışıyor maşallah..

(bkz: #32553657)
  • sözlüğün bu zamanlarını özlüyorum. midesiz’in o değişik mizahını, atlantikgillerden’in hikayelerini ve diğer fake hesaplarını, beermug’la troll başlık açmayı, rzon cemaatini, eski istatistikleri, ispiyonlamayı, en çok da sözlüğün anasını sikmeyi çok özledim. şimdi açtığım başlıkta meme geçiyor diye çaylak oluyorum. çok yazık. trollüğün de tadı kalmadı.
  • isim konusunda çağrışıma kurban gidecekleri akıllarına gelmemiştir.

bakmadan önyargı yapıyorum;

(bkz: dandik sözlük)
hesabın var mı? giriş yap