şükela:  tümü | bugün
  • murat menteş'in yeni romanı...

titanik'in dört bacasından da kan püskürüyor!

parmağını tetikten çek.

namluyu ağzından çıkar.

azrail’in işini, azrail’e bırak.

derin bir nefes al.

gözlerime bak.

kulaklarını dört aç.

ve beni iyi dinle:

titanik’tesin.

yıl, 2019…

dünyanın en lüks felaketinde başroldesin.

şimdi…

1] senin katilini enseleyeceğiz.

2] seni dirilteni bulacağız.

3] sen kimsin ahbap, onu anlayacağız.

ilginç ve çarpıcı romanların yazarı murat menteş’ten kahkaha dolu bir felsefi polisiye: antika titanik.

[antika: argoda enteresan, şaşırtıcı, sıra dışı.]

titanik’te hiçbir şey göründüğü gibi değil! ve her an her şey olabilir!

antika titanik hızlı akıyor. bununla birlikte, edebî sanatlarla bezeli.

bilgi dolu ve fakat rahat okunuyor.

merak uyandırıcı ve şaşırtıcı.

son derece komik ve sık sık derin düşüncelere sevk ediyor.

muamma ve suç ihtiva ediyor. yani polisiye. ve de modern bireyi yakından ilgilendiren meseleleri kurcalıyor.

edebiyatın sınırlarını zorlayan bir yazar olarak tanınan murat menteş’in en iyi romanı.

diğer romanlarının birkaç adım ötesinde, üç-beş basamak yükseğinde.

antika titanik edebiyat ummanında, felsefe rotasında, kahkaha dalgalarını aşarak ilerliyor.

"tam isabet!"

kaan çaydamlı

“murat menteş okurken titanik’ten inilmez!”

alper canıgüz
  • 17 eylülde 100 binlik ilk baskısı tüm kitapçılarda olacak murat menteş romanıdır.
    http://aprilpublishing.com/book/antika-titanik-tr

kendi adıma aylardır bu haberi beklediğimi söyleyebilirim. günüme neşe katmıştır.
  • son zamanların en iyi haberini aldım bugün. tam da ay sonu çıkacağım tatilde ne okurum diye düşünürken çıkıverdi karşıma murat menteş’in son romanı. merakla bekliyorum.
  • yeni bir polisiye ile dönüyormuş murat menteş
    ölüler mi dirilecek yine.
    yine mi insanlar kendi katlini arayacak?
    umarım yine şaşırırız.

en hızlı samuray salata ustasının yeni spesiyali
  • murat menteş dilini ve zekasını özleyenleri gülümseten haberdir
  • içimde garip heyecan yaratan roman. merakla bekliyoruz. yazmaya başlama sebebimdir murat menteş, yeri de romanları da her zaman ayrı olacak benim için.
  • zevkle okunan nadide yazarlardan birisinin cikacak olan son romani. icinde ne kelime oyunlari, ne edebiyat ve felsefe, ne komedi,ne kurgu vardir ama he. agzim sulandi simdiden. gozlugunu yedigimin murat'i, keske daha cok yazsan da bekletmesen bizi boyle her sefer.

eylul'un 17'sinden sonra buraya kitaptan alinan espriler, iltifatlar, saskinlik yaratan pasajlar konacak.
  • seveni var sevmeyeni var, saygı duymak lazım. lakin kendisini ve tarzını en çok sevenlerden biriyim. şurası da şöyle olmamıştır diyemedim biri naçizane. ön siparişle kitabına ulaşmak mümkün. gönlümün efendisi hâlâ daha korkma ben varım; bakalım neler bekliyor olacak bu kitapta bizleri. tabi ki de sipariş vereceğim bugün.
  • bekliyoruz; sevgiliyi bekler gibi.
  • şu kitaba karşı tek eleştirim alper canıgüz gibi birisinin, kitap kapağına yazılacak sözünün kitabın sahibi olan murat menteş'in ilk romanı dublörün dilemmasındaki orhan gencebay çalarken arabadan inilmez kaptan sözünü değiştirerek yazdırmasıdır.

hayır kendisi-alper canıgüz- bile dublörün dilemması kapağına "hiperaktif bir zekânın ürünü." diye yazdırmış.

kitabı okudun ve aklına bir şey gelmedi ne yazsam ne yazsam diye düşünüp dublörün dilemması'ndaki sözü çevirip yazdırdın mı artık?