• covid'e karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığımızı gösteren test
    ayrıca aşı öncesi yaptırmak istediğim test.
    eğer antikorum varsa denek gibi yeni çıkan bir aşıyı yaptırmayı düşünmüyorum.
    eğer antikor yoksa o zaman şartlara bakacağım ancak anlamadığım şu neden bu test yaygın değil de pcr testi yapılıyor.
    bu testi yaptırsak ve antikoru olanlar normal hayatına devam etse olmuyor mu?
    var mı bu soruya mantıklı bir cevabı olan?
  • dun yaptirdim 250 çıktı. sanirim covid24'e kadar korur beni bu
  • genel anlamda hastalığı atlatmış olanlarda bulunan içeriği tespit eden testtir ancak covid 19 için güvenirliği hakkında çelişkili açıklamalar mevcuttur.
    yaptırmadım ama pozitif çıksa “sessiz sedasız atlattığım” için sevineceğim test olur. antikora rağmen hastalığın tekrar bulaşma riski olsa da bir nevi “aşılı” olunacağı için daha hafif geçirileceğini düşünüyorum.
  • antikor testleri kişilerin daha önce hastalığı yakalanıp yakalanmadığını ortaya koyuyor. bu testin antijen testlerinden farkı, antijen testlerinin kişinin an itibariyle virüsü taşıyıp taşımadığını göstermesi.
  • anadolu sağlık gebze hastanesinde yapılan test. sabah 1 tüp kan verdim ve akşam cikacak sonucu bekliyorum. fiyat yanlış anlamadiysam 359tl, allianz sigorta indirimli fiyatı 189tl.
  • ben de yaptırdım ve korona geçirmiş olduğumu öğrendim. korona geçirmiş bir başka tanıdığımın antikor değeri 6 küsür çıkmıştı ve doktoru bu seni en az 6 ay idare eder sağlam bir sonuç demiş kendisine. bende 36 çıktı, ben mesih mi oluyorum bu durumda?

antikor isteyen qızlar eqlesin

doktor ile konuşma sonrası editi: antiqor isteyen qızlar eqlemesin, çünkü zaten hala içinde bir sürü soru işareti barındıran bu virüsün antikoruna sahip olmanın ne kadar süre idare ettiği, sonucun fazla veya az çıkmasıyla bir ilgisinin olmayabileceğini ve hatta almanya'da kiviye yapılan antikor testinin pozitif çıktığını öğrendim.
  • doğal bağışıklığın ne derece yaygın olduğunu anlamaya yarayacaktır ancak diyelim ki farkında değilken geçirmişsin ve antikor pozitif çıktı. kişinin rahatlaması dışında bu kişinin hayatında pratikte ne değişecek? keyfi hareket edemez, örneğin eline bir belge mi verecekler? ne bileyim evden çalışıyorsa hep işe mi gidecek? nasıl bir fayda yaratması bekleniyor?
  • bu gün bağcılar medipol üniversite hastanesi'nde 450 tl karşılığında yapıldığını öğrendiğim test.

not: sivrizekalara önden söyleyeyim, pcr ve antikor testlerinin farkını biliyorum.
  • normal pcr %40 civarı doğruluk payı varken antikor ne kadar doğrudur allah bilir. 1 yıldan önce ne test doğruluğu ne aşı beklemeden hijyen maske ve mesafe dışında yapacak bir şey yok.
  • selam dostlar. işyerimizde çalışma arkadaşımızın covid olması sebebiyle birkaç gün bekleyip pcr vereceğiz. ama ondan önce bir antikor testi yaptırdım. spike antikor testi uygulandı.

eclia yöntemi ile bau/ml cinsinden yapıldı

0.80< negatif
    0.80> pozitif olarak değerlendiriliyor.

benim sonucum 80.01 pozitif çıktı, yani antikorluyum.

ama bu derecelendirme kafamı karıştırdı. bu referans aralığı göz önüne alırsak çıkan sonucum yeterli diyebilir miyiz? bilen arkadaşlardan destek rica ediyorum

not: mart sonu covid geçirdim. aşısızım.
hesabın var mı? giriş yap