şükela:  tümü | bugün
 • antikörper
  alm. antikor
 • 2005 yapimi, alman psikolojik gerilim* filmi.
  yakalanan sapik bir seri katilin islemis oldugu cinayetlerin aciga cikmasi ve henuz faili kesinlesmemis bir cinayetin cozumlenmesini konu aliyor. kuzularin sessizligi'ne benzetenler varmis. aman diyim yok boyle bi$ii tabi ki. bu arada filmde de hafiften komik bir hannibal lecter gondermesi yapiliyor. sonunda ne cikacagini filmin ilk yarisinda tahmin etmek mumkun, ikinci yarida ise sadece biraz hedef sasirtip suprizle bitirmeye calisiyor. eh bos bos evde oturulan bir gunde izlenebilir belki diyor, onumuzdeki filmlere bakiyoruz.
 • 2006 çıkışlı eisbrecher albümü..
 • muhteşem bir eisbrecher albümü. rammstein ile bir şekilde ilgisi alakası bulunmuş herkesin mest olarak dinleyebileceğini düşündüğüm şaheser. günlerce hatim indirilesi performans.

  şarkılar:

  1 der anfang
  2 adrenalin
  3 leider
  4 antikörper
  5 entlassen
  6 ohne dich
  7 phosphor
  8 kein mitleid
  9 kinder der nacht
  10 vergissmeinnicht
  11 freisturz
  12 wie tief
  13 das ende
  14 eiskalt erwischt
 • eylül 2007 de abd de gösterime girecek bir seri katil-polisiye filmi.
 • seri cinayetler işleyen bir katil ve polis arasındaki savaşı anlatan film. ama bildiğiniz diğer filmlerden değil. birçok film seri katilin peşine düşüp de, ipuçlarını çözmeye çalışan polisleri anlatırken, filmimiz daha başında katilin yakalanışını gösteriyor. sonrasında ise polisle katil arasında geçen itiraf ettirme savaşına tanık oluyoruz. bu arada filme kırsaldan bir polis memuru dahil oluyor. onun olayı da köyünde öldürülmüş olan kız çocuğunun katiline bunu itiraf ettirip tüm köyün içinin rahatlamasını sağlamak. ancak bir sorun var: seri katilimiz hep erkek çocuklarını öldürmüş ve kız çocuğu kurban profiline uymuyor. katilin polislerle konuşmayı reddedip, köyden gelen polisle konuşmayı tercih etmesi, dinine aşırı bağlı memuru bir anda önemli bir konuma getiriyor. köyüne bir süre dönmeyip şehirdeki sorguya katılmak zorunda kalan michael'in, katilin kışkırtmalarıyla kendi iç yüzleşmelerine, suç ve kötülük kavramlarıyla savaşına tanık olyoruz. oğlunun yaptıklarıyla da sorun yaşayan michael öte yandan katile bir türlü işlediği cinayeti itiraf ettirememenin sıkıntısını yaşıyor.
  oldukça tempolu ve dini metinlerle süslenmiş harikulade bir alman gerilimi. bu tür filmlerden alışık olduğumuz üzere sürpriz final ihmal edilmemiş.
 • 2005 yılı mahsulü christian alvart tarafından yazılıp yönetilmiş olan almanya yapımı bir film. 1974 doğumlu alman yönetmenin ikinci filmi. ilk filmi 1999 tarihli curiosity & the cat.

  antikörper filminin uluslararası arenada ses getirmesi sonucu hollywood’a transfer olan alvert 2009 yılı içinde case 39 ve pandorum isimli filmleri yönetti. her iki filmin de bu sene sonunda vizyona girmesi bekleniyor.

  http://www.otekisinema.com/?p=6991
 • eisbrecher'in albüme adını veren enfes şarkısı.

  kannst du mich riechen
  kannst du mich spürn
  ich bin gekommen um dich zu verführn
  ich schleich mich langsam von hinten an
  damit ich dich mit haut und
  haaren fressen kann

  jeder teil von dir ist mir vertraut
  ich fühl mich wohl so wohl in deiner haut

  ich bin dein antikörper
  ich bin der parasit
  antikörper
  der deinen körper liebt
  ich bin dein antikörper
  ich bin dein legionär
  antikörper
  setz mich für dich zur wehr
  ich bin dein antikörper
  ich bin der parasit
  antikörper
  der deinen körper liebt
  ich bin dein antikörper
  der jeden feind bezwingt
  antikörper
  in deinem blut ertrinkt

  kannst du mich riechen
  kannst du mich hörn
  ich bin geschaffen um dich zu betörn
  es ist so schön mit dir
  so ganz allein
  und ich dring tiefer immer tiefer in dich ein

  jeder teil von dir ist mein zu haus
  ich bleib dir treu und zieh
  nie wieder aus

  ich bin dein antikörper
  ich bin der parasit
  antikörper
  der deinen körper liebt
  ich bin dein antikörper
  ich bin dein legionär
  antikörper
  kein feiger deserteur nein
 • son 5 dakikası ile sıçan, ama öyle böyle değil. böyle dağlar kadar sıçan film. yani efsane olmaya bir adım ötedeyken, böyle ele yüze göze nasıl bulaştırılır, hayret ettiğim filmdir. jean-christophe grangé kitaplarının sonlarının kötü olduğu söylenir ya hep, hani hep en son anda batırır ya güzelim kitabı, bu filmin sonunu görünce, grange ile ilgili bütün o kötü algı değişti, bence hemen bir nobel verilmeli kendisine, bu filmin sonu o derece kötü işte. yazık
 • sonu daha güzel toparlanabilecekken biraz aceleye getirilmiş film. yine de hikaye ilgi çekici, senaryo gayet iyi kotarılmış. sırf silence of the lambs ve seven'ı hatırlatması uğruna bile izlenebilecek bir film. çamaşır suyuyla değiştirilmeden önceki karne notu 7/10.

hesabın var mı? giriş yap