şükela:  tümü | bugün
  • çoğu insan bilmez. böyle bir atışı yapmak kolay değil. öncelikle sadece fiziksel beceri değil ve işin içinde matematik hesaplar da var. bu hesapları orada hesap makinesinde yapmadan vuramaz.

1- usmc rüzgar formülü
    2- mesafe tahmin formülü
    3- mermi döngü formülü
    4- eğik atış formülü

bunlardan ayrı başka formüller de mevcut. belli mesafeler için değerler amprik hale getirilip tablolaştırılmış ama işin özü yine bu teoriyi bilmekten kaynaklanıyor. rüzgar hesabıyla ilgili 8 ayrı formül var mesela ben sadece birini yazdım. birini kullansanız kafi zaten. mesafe tahmini için de birkaç farklı yaklaşım var. bunların akıllı cihazlarla entegre edilmiş yazılım karşılıkları da var ama biz eski avcılar genelde her atışı hesaplarız. çoğu değer de ezberimizde olur çünkü defalarca aynı şeyi hesapladık.

kısaca şunu anlatmak istiyorum ki bu müthiş bir atıştır. öyle her babayiğidin harcı olmayan bir şey.

https://youtu.be/ssh8vsbvn2a
  • düşünsene antilopsun , doğada mis gibi takılıyorsun . 920 metre öteden orospu çocuğunun birisi sırf yeteneklerini sergilemek için seni vuruyor. dünyanın kanseri insanoğlu çok net.
  • eli kırılasıcadır.
  • peki eline ne gecti sayin amina kodugum? zaten adaletsiz bir denge var ortada silah gibi, bari hayvana kacma sansi biraksaydin.

dilerim seni de zevk icin vururlar sahilde guneslenirken falan.
  • yemek için ihtiyaç duymadığı hayvanı zevk için vuran şerefsizdir. yaptığınız hesaba kitaba lanet olsun. o hayvanlar o kadar güzel canlılar, nasıl kıyabiliyorsunuz?
  • nasıl o canlılara kıyabiliyorsunuz diyenler canlı canlı makineye atılan tavukları kfc de güzel güzel yiyiyor kapalı alanlara kitlenmiş binlerce tavuğun zorla çıkarttığı yumurtalarla sabah kahvaltılarını yapıyor ondan sonra 1 adet antilopu avlayıp akşam belki 20 kişinin karnını doyuracağı adama vicdansız diyor. siktirin gidin.
  • alet işler, el övünür.

gerekli donanımı sağlarsanız bu or.ço katili 12000 metre yüksekten nokta atışı skebilirim.