şükela:  tümü | bugün
 • 14 th/s ile bitcoin çıkarabilen miner. şu andaki değerde aylık $450-$500 civarında bir gelir sağlayabilir. tabi elektrik masrafını katmıyorum işin içine. elektrik masrafınız yoksa, mantıklı bir yatırım olabilir.
 • ciddi şekilde almayı düşündüğüm miner. tek beni düşündüren yanı, bir elektrik süpürgesi şiddetinde çıkardığı gürültü ve ne kadar elektrik yakacağını bilmemem. detayları öğrenirsem editlerim.
 • 1.5kw/h civarinda tuketimi vardir.
  evinizin elektrik tesisati buna dayanacak yapida degilse, 24 saat bu aleti calistirayim derken evi komple yakabilirsiniz.

  gurultu konusunda oldukca rahatsizlik vericidir. ayni odada durmaniz ciddi anlamda depresyon sebebi olur.

  sogutmak icin caba sarf etmeniz lazim. kis gunlerinde, tek basina bir odayi isitabiliyor.

  su gunlerde, -kisa bir sure icin oldugunu dusunuyorum- bitcoin degil bitcoin cash mine ederseniz, elektrik faturasi haric aylik 1000 dolara yakin getiri saglar.

  elektrik masrafi ise aylik 450 lira civarinda.

  su anda bitmain'den ocak sonu partisinden siparis verebilirsiniz. 1400 dolar bu alet icin yuksek br fiyat degil.

  ocak sonunu beklemek istemeyenler ise sahibinden.com gibi mecralarda entry'yi yazdigim tarih itibariyle 13-14bin liraya (oha) bulabilirler.

  edit: bitmain sadece bitcoin cash ile siparis kabul ediyor haberiniz olsun.
 • siz sipariş verip alana, fişi takıp üretmeye başlayıncaya kadar aylık üretimi 100 dolara düşecektir. almayın.
 • son günlerde karaborsaya düşmesi sonucu dolandırıcıların yeni enstrümanı olmuş 16 nm üretim teknolojisi ile dünyanın en verimli bit coin madencisi

  btc nin yükselişi sonrası karlılığı daha da artan bitcoin madenciliğine başlamak için miner cihazlara büyük talep var orjinal site de mart ayına kadar tüm siparişlerindolmuş olması sebebi ile bu cihazların karaborsaya düşmesi sonucu piyasada bir çok dolandırıcılık vakası yaşanıyor.
  özellikle antminer s9 almak isteyenlere cihazı normalin 2-3 kat üzeri fiyat taleb edenler her yerde. sadece türkiye de değil özellikle yurt dışı sitelerde de benzer durumlar ortaya çıkmış durumda.
  bitmain sitesinin yaptığı açıklamada bitmain in hiç bir satıcı veya dağıtıcı ile anlaşmadığını belirtiyor. kendisini yetkili dağıtıcı ya da 3. parti satıcı(official reseller) olduğunu söyleyenlere lütfen itimat etmemeniz gerektiğinin altını çiziyorlar.
  yurt dışındaki forumlarda da benzer dolandırıcılıkla ilgili şikayetler artmış durumda. 2000 ila 5000 dolar civarında değişen fiyatlar ile ellerinde olmayan cihazları size satmaya çalışan dolandırıcılara karşı dikkatli olmanızı öneriyorum.
  bitmain sitesinde açoıkca belirtmiş durumda cihazı dünyada tek satan bizi abd ya da ab deki türlü dağıtıcılar resmi değildir güvenmeyin diyorlar!
  ülkemizde de bir çok platformda kendisini s9 satıcısı olarak tanıtan kişiler var lütfen bu kişilerden alışveriş yapmadan önce 4 kez düşünün. unutmayın 10 gün sonra teslim hemen teslim yalanları ile neredeyse 5000 dolar civarında paralar talep etmekteler.cihazı elden alabilir miyiz, veya elinizde olduğunun kanıtı varmı dediğinizde bir çoğu zaten kibarca konuyu değiştiriyor.
  sadece geçen hafta 3 ayrı hollanda merkezli site bir anda kapanıp kayıplara karışmış. ülkemizde de benzer dolandırıcılıklar mevcut(gerçekten satış yapanları tenzih ederim) lütfen dikkatli olunuz.
  acele etmeyin paranız cebinizde kalsın dolandırılmayın. o para ile btc alıp 3-4 ay bekleseniz inanın daha karlı çıkacaksınız.
 • fazlasıyla elektrik harcayıp bunu ses, ısı ve dolara çevirdiği iddia edilen cihaz.

  diğer modellerine göre çok daha mantıklı bir mining yapıyor.
  eğer veriler doğruysa günlük 25$ civarı bir kazanç getirdiği söyleniyor.
  aylık elektrik harcaması çıkarıldığında bile oldukça iyi bir rakam kalıyor geriye.

  piyasada 20-24 bin aralığında satıldığı düşünüldüğünde kendini 10 aya kalmadan amorti edebilecek gibi görünüyor.

  peki buradaki hesap doğru mu?
  bu işe giren konu hakkında söyleyeceği olan varsa buyursun lütfen.