şükela:  tümü | bugün
 • wanty-groupe gobert (wgg) adına yarışan 1990 liege doğumlu bisikletçi.

  daha çok ucı europe tour sınıfındaki yarışlarda başarıları var.

  dün (27/03/2016) gent wevelgem 2016'da bir kaç bisikletçinin karıştığı bir kazada, yerdeyken, kendisine yarış motorsikletinin çarpması nedeniyle hayatını kaybetmiştir.
  kendisinin vefatının ardından #enoughisenough tagi başlamıştır.

  ne diyelim, son dönemde motor kameralarıyle ilgili sürekli farklı vukuatlar olmaktaydı zaten. umarım kendisinin vefatı buna bir son verilmesine vesile olur.
 • ölümünün ardından kendisinin bir fotoğrafıyla başlayan, son yıllarda bisiklet yarışlarındaki araba ve motosiklet kaynaklı kazaları derleyen bir video yayınlanmıştır.

  bunlara rağmen hala önlem alınamadı. katili motorun sürücüsü olarak geçecek kayıtlara ama uci da o motoru süren adam kadar suçlu %50-50 payları bence.
 • genç yaşta hayatını kaybeden belçikalı bisikletçi. dün yarışı izlerken motorun çarptığını ve hastaneye kaldırıldığını duyup yarış notlarına eklemiştim. bu kadar ağır bir kaza geçirdiğini, dün akşam öldüğü ile ilgili dedikodular çıkıncaya kadar anlamamıştım. yarışın ön tarafına odaklandığından arkalarda olan kazayı kamera çekememişti. o dedikodu takımı tarafından yalanlanmış ve durumunun son derece kritik olduğunu, karısının ve ailesinin lille'de, hastanede yanında olduğunu söylemişlerdi. kurtulmasını diliyordum ama üzücü haber gelmiş. son derece üzgünüm. 25 yaşında genç bir bisikletçinin yarış motoru yüzünden hayatını kaybetmiş olması ne büyük saçmalıktır. son yıllarda birçok kez kazalara neden oldular ama onlara karşı bir türlü önlem alınamadı ve en sonunda bir insan hayatını kaybetti. uci başkanı brian cookson geçen sene sagan'ın yaşadığı kazadan sonra bunun üzerinde çalışacaklarını söylemişti. yeterince çalışmadıkları anlaşılmış oldu. tabi geçmişteki kazalar doğrudan motorların bisikletçilere çarpıp yere düşürmeleri ile ilgiliydi. burada olan birkaç bisikletçinin kazaya karıştıktan sonra motorun onlara çarpması üzerine ama yine de durum aynı. yarış motorları son derece dikkatsiz ve ölümle dahi sonuçlanabilecek kazalara neden olabiliyorlar.

  https://pbs.twimg.com/…ia/cenmvhawqaag1pl.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/…ia/cens97qxiaeu5gc.jpg:large
  https://www.instagram.com/p/bdee17we6j8/

  edit: frtslck, sanırım bu videodan bahsediyor. her şeyi anlatıyor aslında.
 • in memoriam: antoine demoitié (1990-2016)

  dün pedallanan gent - wevelgem klasiğinde gökkuşağı mayosuyla bitiş çizgisinden ilk sırada geçen peter sagan uzun süren ikincilik hükümdarlığını yıkarken, yarışın pek de önemsenmeyen gerilerinde, zira domestikler görevini yapmış grupettoya katılıp yarışı bitirmek için pedallarken bir yuva çoktan yıkılmıştı.

  antoine demoitié, peloton içinde bir kazaya karıştığı sırada üzerinden yarışı takip eden kamera motorlarından birinin geçmesi sonucunda hayatını kaybetti!

  yarışın bitmesine 115 km kala sainte-marie-cappel'de yaşanan kazada diğer dört bisikletliyle birlikte yere düşen team wanty-gobert formasıyla yarışan belçikalı pedal antoine demoitié'nin üzerinden yarış motoru geçti.

  takımının yaptığı duyuruda ağır yaralandığı belirtilen antoine demoitié, önce yerel bir hastaneye sonrada üniversite hastanesine nakledilmesine karşın yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

  2015 sezonunda motor ve servis araçlarının yol açtığı kazalar bayağı konuşulmuş, en son greg van avermaet ve peter sagan fena halde etkilenmişti. çok tartışılan olaylar ucı başkanı brian cookson'un bu tür olumsuzlukların yaşanmaması üzerine çalışılacağını açıklaması üzerine dinmişti. ancak görünen o ki, üzerinde çalışılmamış sümen altı edilmiş. dünkü yarışta antoine demoitié'nin üzerinden geçen motor dışında yarışı takip eden, görüntü ve fotoğraf peşinde koşan iki motor daha kaza yaptı. yer yer canlı yayınlarda motorların sert eğimlerle mücadele eden bisikletlilerin burnunun dibine dek girip çekim yaptığına şahit oluyoruz. en son örnek 2015 vuelta a espana'nın 11. yani kraliçe etabında kaza yaptıktan sonra acı veren çatlak ve yaraları eşliğinde pedallamaya çalışan chris froome'un (team sky) dibine girip çekim yapan motor idi.

  artık yeter!
  kaynak götüm değil aynakol.org!
 • organ bağışı ile 3 kişinin hayatını kurtaran insan.

  https://twitter.com/…dale/status/714406835579666433

  gece ölüm haberi gelen bir diğer belçikalı bisikletçi daan myngheer, yine organ bağışı ile birçok kişinin hayatına ışık oldu.

  huzur içinde uyusunlar.