şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1956 amerika dogumlu yapımcı, şarkı sözü yazarı, plak şirketi yöneticisi, antonio "l.a." reid, daha çok l.a. reid adıyla anılmaktadır.

    amerikada x factor isimli yarismada juri olarak izledim kendisini. bir cesit kanaat onderi diyebiliriz, simon cowell ile birlikte. bu abiler beğenirse şarkıyı söyleyenler olmuş sayılıyor.

    avril lavigne, mariah carey, pink, justin bieber, rihanna, kanye west, toni braxton, tlc, usher, dido ve daha birçok ismin albümlerinde ve başarılarında imzası bulunmaktaymış.

    kaynak
  • 1980'lerde efsane grup the deele'ın, diğer bir efsane babyface ile birlikte official üyesiydi. diğer grup üyeleriyle birlikte dönemin gereği olarak parlatıcısını dudağına sürer, 'jheri curl' saçlarını spreyleyip 'wayfarer'larını taktıktan sonra altıgen 'simmons'ların yardımıyla olabildiğince sert ve funky şekilde resitalini sunardı.

    edit: 90'larda outkast, boyz ii men, johnny gill, tlc gibi sağlam tüfekleri starlık mertebesine eriştirse de, son yıllarda yahudi patronların kontrolündeki yozlaşmış yeni dünya müziği sistemindeki en önemli figürlerden biri olmuştur maalesef... bieber boku, ne-yo, young jeezy, rihanna gibi isimler hep onun sayesinde üne kavuştu, kısa bir sürede sisteme entegre edildi. yazık ettin kendine antonio reyiz, the deele albümlerindeki cool pozlarını gördüğümde artık aklıma her daim katıldığın iğrenç ritüelli hollywood partileri geliyor...