şükela:  tümü | bugün
 • midenin "antrum" denilen bölümünde oluşan gastrittir.
  antrum'u şuradan görebilirsiniz: http://www.jameda.de/…its-lexikon/bilder/506680.jpg

  (bkz: gastrit)

  ukte: darth maul
 • endoskopi sonucumda yazan bir çeşit gastrit türü.mide'de kronik yani yer yurt edinmiş bir mikrop var oluyor.ara sıra coşuyor,mideyi yakıp kavuruyor. mikropu canlandırmamak için bazı öneriler,

  -abur cubur kesilmeli(cips,çikolata,vs)
  -asitli içecekler kesilmeli.
  -baharatlı yemeklerden uzak durulmalı.
  -çok sıcak yahut çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalı.
  -hızlı bir şekilde yemekler yenilmemeli.

  bu tavsiyeleri uygulayınca azda olsa hafifliyor kramplar.bu hastalıkta, sağlıklı olarak adlandırılan 'süt,yumurta,meyve,sebze' dahi bazen mideye dokunabiliyor.
  kesin bir çözüm var mı bilmiyorum
  varsa yeşillendiren beni mesut edecek.
 • su içince bile mideyi ağrıtan gastrit türü. yemekten sonra insanın hayatını cehenneme çevirebiliyor. akciğerler alev alev gibi göğüs yanmasıyla geziniyorsunuz işte. yemeklere dikkat etmezseniz midede gaz oluşması sonucu kusturuyor da, daha fazla yanan bir mideyle uykuyu da unutun.
  ve tabi ki endoskopi sonucu teşhis koyuluyor.
 • midenin alt kısmında oluşan gastrit türü. bazen o kadar şiddetleniyor ki göğüs kafesi patlayacak sanıyorsunuz, o baskıyla gece kaç kez uyandırıyor da.
 • bugün ki endoskopi sonucuna göre öğrendik ki bizi süründüren hastalık buymuş.
  uzuuuun zamandan beri annem midede bulantı hissi ve yemek borusunda da yine aynı hissi yaşıyordu. genelde her ay olmakla birlikte ayda 1 hafta süren bu durum ilk endoskopi ve kolonoskopi sonucuna göre helikobakteri ile sonuçlandı. gerekli ilaç tedavisinden sonra bakteri gitti ama bu meret yani bulantı gitmedi. yani haliyle onca tetkik, tedavi vs hala geçmedi. sonuç olarak ortalama her ay olmakla birlikte ayda 1 hafta 10 gün sürmeye devam ediyor bu bulantı hissi. *

  umarım bu yazıyı okuyan hiç kimsede bu ve bunun gibi rahatsızlıklar bulunmaz. bulunanlara da acil şifalar dilerim. mide giderse vücut gidiyor maalesef, dikkat etmek lazım.

  ekleme: bulantı hissi bazen o kadar fazla oluyor ki zofran denen ve kanser hastalarının da bulantısı olduğunda kullandığı ilacı içiyor.