şükela:  tümü | bugün
  • finlandiyali kaleci. southampton formasi giymekte idi en son bildigime gore. 32 yasindadir.
  • fulham'da oynarken sürekli black metal falan dinliyormuş meğer. moritz volz'un soccer am-team mates bölümünde eleştiriye uğramış bu sebebpten. fena kaleci değildir aslında.
  • kankası sami hyppia sağ olsun, 14/15 sezonunu milli takım ve brighton and hove albion'da kaleci antrenörlüğü yaparak geçirmişti. şu an sadece milli takım ile ilgileniyor. kendisi hakkında 2000 yılında bir radyo programında geçen enteresan bir diyalogu anlatayım. 2000 yılında niemi heart of midlothian fc'da kalecilik yaparken programın sunucusu ile programa telefonla bağlanan iskoç bir futbolsever o zamanki iskoçya menajeri craig brown'ın neden niemi'yi milli takıma çağırmadığını tartışmaya başlarlar. aslında tartışılcak bir şey yoktur, konu çok basittir. dinleyicinin sorusunu "he is finnish." diye cevaplayan sunucuya dinleyici "he’s not finished, he’s only twenty-eight!" diyerek cevap verir ve bu cevap programın sık sık kullandığı eğlenceli bir anekdot olur. şaka gibi geliyor ama gerçek.
  • nedense real football manager 2008 adlı oyunda oyunun en iyi ve en ucuz kalecilerinden biriydi. yapımcısına para mı yedirdi, sebebini bilmiyorum ama oliver kahn, gregory coupet gibi kalecilerden daha iyiydi özellikleri. yaşı sebebiyle kuş parasına oynardı kendisi. bu yüzden bir sempati beslerim kendisine. ancak gerçekte bence jussi jaaskelainen kendisinden daha iyi bir kaleciydi diye düşünüyorum. yine de ne olursa olsun 10 sezondan fazla süre ada kulüplerinin kalesini korumak da iyi bir referans bence.